Dom » Wnętrza

SZTUKA PRZECHOWYWANIA

SZTUKA PRZECHOWYWANIA
Zobacz więcej zdjęć »
Od momentu powstania BoConcept w 1952 roku, tradycyjne regały znajdują się w centrum portfolio produktów.

„Projekty były co jakiś czas dostosowywane do aktualnych tendencji rynkowych", mówi Collections and Visuals Director Claus Ditlev Jensen, „ale teraz jesteśmy w punkcie, w którym prezentujemy nowy kierunek przechowywania. Calgary to o wiele więcej niż system regałowy". 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wraz z rosnącym trendem na prezentowanie przez klientów swojego indywidualnego stylu we wnętrzach, Calgary - nowość w kolekcji jesień-zima 2023 - jest rozbudowanym systemem, który łączy estetykę z funkcjonalnością. Występuje w siedmiu podstawowych modelach (w wysokich i niskich oraz szerokich i wąskich modułach), które mogą być zastosowane we wszystkich domowych przestrzeniach. Dostępne są opcje otwieranego schowka, półek na różnych wysokościach i szuflad. „Możesz też wybrać wielofunkcyjną konfigurację ze zintegrowanym biurkiem lub barkiem, w?zależności od potrzeb!", mówi Ditlev Jensen.

Agencja prognozowania trendów WGSN obserwuje wzrost personalizacji wnętrz od 2021 roku, kiedy konsumenci dużo bardziej zaczęli skupiać się na indywidualnym stylu, aby pokazać swoją tożsamość poprzez wnętrza. Dziś nacisk kładziony jest na celebrowanie indywidualności przestrzeni poprzez akcesoria przyciągające uwagę i elementy sztuki użytkowej.?Instagramowy trend #shelfie pokazał, że wszyscy uwielbiamy układać nasze ulubione przedmioty w atrakcyjny wizualnie sposób oraz podglądać i podziwiać książki i dekoracje innych.

Dla Mortena Georgsena, który zaprojektował Calgary, było to punktem wyjścia. „Masywne i pozamykane regały nie są już modne", mówi. „Calgary to współczesny system przechowywania, pokazujący to, w jaki sposób teraz żyjemy. Łączy wszechstronną funkcjonalność z lekkością wyrazu i?pięknymi proporcjami."

Georgsen wspomina lata, kiedy regały koncentrowały się głównie na elektronice i przechowywaniu płyt LP, a następnie płyt CD - przedmioty, które często pozostawały ukryte. W Calgary chciał połączyć otwarte półki z opcją personalizacji za pomocą szuflad, aby niektóre rzeczy nie były eksponowane.?Prosty projekt Calgary pozwala na wyselekcjonowanie rzeczy na otwartych półkach, co podkreśli ich wyjątkowość.

„Ludzie nadal lubią eksponować książki, ale to, co teraz widzimy, to trend pokazywania pamiątek i wyjątkowych przedmiotów, które mają wartość osobistą". Stylistka wnętrz Kate Imogen Wood zgadza się: „Zawsze ważne jest, aby Twoja osobowość była w jakiś sposób ?odciśnięta? w Twoim domu. Aby to zrobić, zawsze zaczynam od neutralnej bazy, którą można następnie spersonalizować i?dostosować. "

?Układanie rzeczy osobistych w taki sposób jest łatwym sposobem na odświeżenie przestrzeni?, mówi Wood. „W BoConcept ponadczasowe meble zapewniają minimalistyczną, neutralną podstawę, gotową do dołożenia osobistych akcentów", mówi. „Mebel taki jak Calgary jest do tego idealny, ponieważ może ewoluować i dojrzewać razem z tobą."

Co więc eksponować? Od układania roślin z książkami i ziemistą ceramiką po cenne fotografie i listy, istnieje wiele sposobów na stylizację systemu regałowego. Kate Imogen Wood, stylistka sesji nowej kolekcji AW23 w BoConcept, dzieli się swoimi najważniejszymi wskazówkami, jak opanować sztukę prezentacji.

Wskazówki Kate Imogen Wood

  1. Prostym pomysłem na stylizację książek jest otwarcie jednej z nich na ulubionej stronie z inspirującą treścią. Podkreśla to dynamizm, a także zwiększa wizualną ekspresję. Kolejną wskazówką jest łączenie tych o różnych wysokościach, co wygląda bardziej interesująco.
  2. Wystylizuj swoje ulubione pamiątki lub cenne przedmioty tak, aby były zawsze dobrze wyeksponowane, a nie ukryte w szafce lub szufladzie. Możesz zaaranżować biżuterię w ozdobnej misie lub pamiątki z podróży pomiędzy książkami lub przed nimi.
  3. Oprócz fotografii spróbuj oprawić cenne listy, pocztówki, a nawet dzieła sztuki swojego dziecka. Tekst w ramce prezentuje się zupełnie inaczej niż klasyczne zdjęcia, a dodatkowo przypomnisz sobie, jak wiele znaczyła dla Ciebie uchwycona w ten sposób chwila.
  4. Użyj półek jako funkcjonalnej przestrzeni oraz miejsca do ekspozycji, w taki sposób, aby nie wyglądała zbyt wymyślnie. Jeśli zdecydujesz się na przykład na opcję barka w systemie Calgary, możesz stylizować dekoracyjne szkło i książki kucharskie. Jeśli regały znajdują się w sypialni, biżuteria, którą wyeksponujesz, będzie dekoracyjnym akcentem i zawsze pod ręką.
  5. Baw się mieszanką kształtów i faktur, używając organicznych elementów, takich jak dekoracyjne muszle lub rośliny, obok bardziej liniowych obiektów, aby dodać jeszcze więcej głębi.

Więcej na: www.boconcept.com/pl-pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »