Firma » Praca

Szybciej kasa z PFRONu

Szybciej kasa z PFRONu
Zobacz więcej zdjęć »
Rada Ministrów wydała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie algorytmu środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) samorządom wojewódzkim i powiatowym.

Znowelizowane przepisy umożliwią przekazywanie przez PFRON większych środków finansowych samorządom wojewódzkim i powiatowym z przeznaczeniem na aktywność zawodową osób niepełnosprawnych. Dzięki nowym przepisom zwiększą się kwoty przeznaczone na osobę niepełnosprawną zatrudnioną w zakładzie aktywności zawodowej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguDotychczasowy poziom dofinansowywania obliczany był na podstawie wskaźników z roku 2002. Odnotowany w 2007 r. wzrost cen towarów i usług o 10,3 proc. pogorszył znacznie sytuację warsztatów terapii zajęciowej i zakładów aktywności zawodowej.

W znowelizowanym rozporządzeniu przyjęto, że od 2009 r. PFRON będzie przekazywał kwotę 14.796 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie kosztów pobytu uczestnika warsztatu terapii zajęciowej. Natomiast na dofinansowanie rocznych kosztów zatrudnienia pracownika niepełnosprawnego w zakładzie aktywności zawodowej będzie przeznaczone 18.500 zł.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Antyprecel informacyjny
http://www.cos.ponadto.info

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »