Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Tabletki z zielonej kawy - czy warto je stosować?

Tabletki z zielonej kawy - czy warto je stosować?
Zobacz więcej zdjęć »
Oczywiście, że tak i wbrew pozorom wcale nie są to środki niedozwolone czy niebezpieczne. Ich skuteczność polega na rzeczywistym oddziaływaniu na organizm, tyle tylko, że tabletki z zielonej kawy i inne środki odchudzające nie odchudzają w ścisłym znaczeniu tego słowa.

Koniecznym jest coś jeszcze. Co? Oczywiście dieta i ćwiczenia, ale gdy już wdrożymy te dwa filary, tabletki mogą nam pomóc w zmaksymalizowaniu efektów odchudzania. Pod jednym wszakże warunkiem - umiejętnie je dobierzemy.


Ważne jest jeszcze spełnienie dodatkowego warunku, jest nim stosowanie tabletek z umiarem. Nie zauważając efektów działania tabletek, nie zwiększajmy zalecanych dawek. Choć naturalne tabletki z zielonej kawy i jej podobnych składników są w zasadzie bardzo bezpieczne wszelki nadmiar, nawet zdawałoby się zdrowych lub obojętnych dla organizmu substancji, może nam mimo wszystko szkodzić. Umiar jest więc ze wszech miar zalecany.


Jak działają tabletki z zielonej kawy?

W zależności od składu albo poskramiają apetyt, albo przyspieszają przemianę materii, albo intensyfikują efektywność odchudzania poprzez ćwiczenia, pomagając jednocześnie w regeneracji organizmu po wysiłku. Niektóre ze składników tabletek wykazują też działanie polegające na blokowaniu wchłaniania pewnych składników pokarmowych (najczęściej blokowane są tłuszcze lub węglowodany).

Oprócz zielonej kawy w tabletkach znajdziemy w też chrom, L-karnitynę, chitosan.


Błonnik

Jest specyficznym rodzajem węglowodanu. Specyficznym o tyle, że nie jest przyswajany przez organizm. Po strawieniu pokarmów błonnik jest w całości wydalany. Przypisuje mu się ogromną rolę w pracy jelit. Współczesna dietetyka jest w zasadzie oparta na błonniku, choć jak twierdzą niektórzy jest to pogląd dość kontrowersyjny. Niemniej jednak uważa się, że błonnik wypełniając przewód pokarmowy redukuje uczucie głodu. Blokuje też przyswajanie węglowodanów i tłuszczy. Z drugiej strony jednak zmniejsza też przyswajalność niektórych mikroelementów i witamin. I z tym, teoretycznie bardzo zdrowym, suplementem należałoby więc uważać.

Czy błonnik rzeczywiście redukuje uczucie głodu? Wydaje się, że tak - wypełnia przewód pokarmowy, pęcznieje w nim i nie dostarcza organizmowi żadnych kalorii. Warunkiem powodzenia w suplementacji błonnikiem jest jednak jednoczesne wypijanie sporych ilości wody i zwrócenie uwagi na prawidłową (de facto wyższą) podaż witamin i minerałów - z uwagi na blokadę wchłaniania, natomiast przy braku bądź niedoborze wody błonnik może doprowadzić do zaparć.


Chrom

Uważa się, że suplementacja chromem zmniejsza apetyt na słodycze. Na ile jest to prawdą? Trudno powiedzieć, bowiem takiego działania tego pierwiastka jak dotąd nie udowodniono. Tym niemniej wiele osób stosujących suplementację chromem potwierdza takie jego działanie ( przy mniej więcej takiej samej liczbie osób negujących je). Tabletki odchudzające zawierające ten minerał mimo to należą do dość popularnych tym bardziej, że ostatnimi czasy dość często łączy się chrom z innymi składnikami.


L-karnityna

Jest szczególną substancją - nasz organizm wytwarza ją zupełnie naturalnie i na jej niedobory cierpimy dość rzadko. Sądzi się jednak, że suplementacja L-karnityną przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej w trakcie wysiłku, a na pewno potwierdzono, że L-karnityna poprawia wydajność organizmu i wspomaga jego regenerację. Błędnym jest jednak założenie, że L-karnityna zadziała bez ćwiczeń. Wiele osób sięgając po nią popełnia błąd sądząc, że sama L-karnityna wystarczy. Niestety nie. Ona też nie jest cudowną tabletką odchudzającą (de facto na rynku substancja ta dostępna jest też w płynie).


Zielona kawa

W tabletkach odchudzających występuje w postaci czystego ekstraktu bądź też w połączeniu z innymi składnikami. Tabletki z samą zieloną kawą mają właściwości antyoksydacyjne, przyspieszają metabolizm i zmniejszają apetyt poprzez wpływ na gospodarkę insuliną. Dodatki wspomagają te działania i mogą (choć nie muszą) intensyfikować działanie zielonej kawy.


Oryginał vs falsyfikat

Z badań instytucji zajmujących się kontrolą jakości suplementów, pożywienia etc. wynika, że na rynku bardzo często pojawiają się podróbki znanych preparatów. Kupując je, szczególnie te, które aktualnie cieszą się dużym zainteresowaniem (tabletki odchudzające bywają modne bądź nie) należy bardzo wnikliwie przyglądać się źródłom ich pochodzenia.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Opiniomat
http://opiniomat.co.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »