Technologie » Komputery

Tablety trzeba ładować. Te w klasie można wszystkie jednocześnie!

Tablety trzeba ładować.  Te w klasie można wszystkie jednocześnie!
Zobacz więcej zdjęć »
Rynek tabletów stale dynamicznie rośnie. Urządzenia cieszą się zainteresowaniem nie tylko użytkowników indywidualnych, ale także trafiają do placówek oświatowych. Nic w tym dziwnego, bo trudno im odmówić atutów, także tych edukacyjnych

Mają jednak jedną, zasadniczą wadę, która dotyczy wszystkich elektronicznych, mobilnych urządzeń. Nienaładowane mogą rozbić każde zajęcia. Jest na to proste rozwiązanie firmy AVer – AVer TabCharge albo AVer TabSync.

Mobilna szafka, która umożliwia bezpieczne przechowywanie, ładowanie oraz  synchronizację wszystkich urządzeń jednocześnie. Idealna do współpracy z iPadami oraz tabletami działającymi w oparciu o system Android lub Windows. W przypadku TabCharge wystarczy jednokrotna instalacja ładowarek aby późniejsze podłączenie zajmowało dosłownie kilka sekund. W TabSync nad każdym slotem na tablet znajduje się port USB – dzięki czemu ładowanie staje się jeszcze prostsze. Rozwiązanie pozwala ładować jednocześnie tablety różnego rozmiaru, z różnym systemem operacyjnym i od różnych producentów.

AVer TabCharge może obsługiwać jednocześnie 36 tabletów/laptopów (max. 13") umożliwiając synchroniczne ładowanie. Urządzenie jest dostępne w cenie brutto 7799 zł – co w przeliczeniu na jeden tablet wynosi ok. 200 zł.

AVer TabSync oprócz jednoczesnego ładowania, w przypadku iPadów – oferuje również synchronizację z iTunes dla 32 urządzeń w tym samym czasie. W najbliższym czasie będzie możliwa również synchronizacja tabletów z Androidem. Urządzenie jest dostępne w cenie brutto 10499 zł (ok. 300 zł w przeliczeniu na jeden tablet)

W odniesieniu do obu rozwiązań obowiązuje gwarancja - 5 lat na wózek i 2 lata na elektronikę

Więcej informacji: www.multimediawszkole.pl

 

 

 

AVer TabCharge

AVer TabSync

obsługiwane urządzenia

tablety, chromebooki, notebooki (max. 13”)

tablety

max. liczba ładowanych urządzeń

36

32

synchronizacja z komputerem

brak

tak, 32 tablety jednocześnie (iOS oraz Android)

liczba półek

3 wysuwane półki po 12 urządzeń

2 półki po 16 urządzeń

sposób ładowania

gniazda zasilające do podłączenia ładowarek

Port USB-typu B do podłączenia kabelka USB

zarządzanie ładowaniem

system Smart Charge

wskaźniki LED określające status ładowania/synchronizacji

zabezpieczenia

metalowe drzwiczki  zamykane na kluczyk, wzmocniony hak na tylnej części

metalowe drzwiczki z możliwością zamontowania kłódki, wzmocniony hak na tylnej części

dodatkowe półki

brak

2 zamykane półki

możliwość wbudowania routera wi-fi

brak

tak

wymiary

972 x 1200 x 635 mm

820 x 930 x 550 mm

waga

100 kg

73 kg

 

 

 

ViDiS SA (www.vidis.pl) jest wyspecjalizowanym dystrybutorem sprzętu prezentacyjnego, reprezentującym w Polsce następujące światowe marki: AVer (wizualizery oraz systemy do wideokonferencji), ASK Proxima (projektory); Avtek (ekrany projekcyjne, uchwyty do projektorów, piloty i akcesoria prezentacyjne), Casio (projektory Laser&Led Hybrid), CTouch (interaktywne tablice dotykowe LCD), DISPIO (ściany LCD), EVOKO (system rezerwacji sal konferencyjnych), GBC (oprawa i laminacja dokumentów), JUST LAMPS (lampy do projektorów wszystkich marek), LUMENS (wizualizery), NOBO (komunikacja wizualna: ekrany, tablice, wskaźniki), PANASONIC (projektory, monitory), PHILIPS (monitory 3D bez okularów, monitory do ścian video –bezszwowe; monitory dotykowe; kioski, totemy i stoły) PLUS Vision (elektroniczne tablice kopiujące), QOMO (tablice interaktywne, tablety bezprzewodowe, wizualizery, systemy do testów), REXEL (niszczarki, gilotyny, dziurkacze, zszywacze), SANYO (projektory, monitory), SMART MEDIA SOLUTIONS (wysokiej jakości uchwyty i statywy do sprzętu prezentacyjnego, pogodoodporne obudowy do monitorów), SpinetiX (Digital Signage), (VISION (systemy instalacyjne Techconnect), VIVITEK (projektory).

 

Firma jest właścicielem portali www.multimediawszkole i www.multimediawprzedszkolu.pl.

 

ViDiS prowadzi także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produktów Vivitek oraz Qomo.

 

W latach 2006-2008 firma uzyskała 400% wzrost przychodów, a w 2009 roku zajęła 7 miejsce w regionie dolnośląskim i 67 w skali kraju, za co została uhonorowana w grudniu 2009 roku tytułem „Gazela Biznesu 2009” przyznawanym przez dziennik Puls Biznesu. W latach 2007 – 2009 firma osiągnęła wzrost przychodów rzędu 196%, zajmując w 2009r. 47 miejsce w województwie dolnośląskim i 462 w skali kraju i ponownie otrzymała tytuł „Gazela Biznesu 2010”.

ViDiS SA jest również laureatem następujących nagród i wyróżnień:

- Gepard Biznesu 2011 – nadana przez Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Klub Gepardów

- Skrzydła Biznesu 2011 (woj. dolnośląskie) – nadany przez Dziennik Gazeta Prawna

- Gazela Biznesu 2011 – nadany przez Dziennik Puls Biznesu

 

Dnia 11.10.2010 ViDiS SA zadebiutował na rynku NewConnect.

 

 

Obsługa Prasowa i PR:

INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa

Małgorzata Błachnio, mobile: (+48) 509 047 721, e-mail: malgorzata.blachnio@indalo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

VIDIS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »