Dom » Wnętrza

Tablica do pokoju dziecinnego

Tablica do pokoju dziecinnego
Zobacz więcej zdjęć »
Kiedyś czarne tablice i kreda kojarzyły się głównie ze szkołą – i dla większości uczniów nie były to skojarzenia przyjemne. Czasy jednak się zmieniły...

W szkołach czarne i zielone tablice zastąpiły białe, kredę – flamastry, a czarne tablice zaczęły kojarzyć się zdecydowanie bardziej rozrywkowo. Może więc warto zbudować taką na przykład jako element wyposażenia pokoju dziecinnego. A przy tym sprawić oryginalny prezent gwiazdkowy.

Rys. MFP-01

Przyda się płyta MFP. Możliwie cienka (im grubsza – tym cięższa, a akurat zbyt duża waga zupełnie nie jest w tym wypadku potrzebna, najlepiej również jeśli nie jest wykańczana na pióro – wpust). Do tego kilka innych materiałów i zestaw podstawowych narzędzi.

1.       Płyta MFP

2.       Drewniane elementy na nogi. Mogą mieć dowolny przekrój (prostokątny lub kwadratowy) i długość odpowiednio większą od płyty MFP.

3.       Klocki drewniane

4.       Farba tablicowa (może być również folia)

5.       Podstawowe narzędzia

Rys. MFP-02

Najważniejszym zadaniem w tym przedsięwzięciu jest stabilne zmontowanie trójnogu. Zaprezentowany tu sposób jest dość prymitywny, ale dzięki temu łatwy w montażu. Nie jest jednak oczywiście jedyny – warto więc sprawę przemyśleć i dobrać rozwiązanie najlepiej odpowiadające potrzebom i możliwościom – zarówno technicznym jak i estetycznym.

1.       Tablica

2.       Dwie przednie nogi trójnogu przymocowane do tablicy

3.       Odpowiednio przycięte klocki drewniane zapewniające właściwe ustawienie nóg trójnogu

4.       Tylna noga trójnogu. Jej pochylenie i długość należy dobrać tak, aby konstrukcja stabilnie stała a po tablicy łatwo było rysować.

Rys. MFP-03

Teraz wystarczy pokryć powierzchnię farbą tablicową lub folią – i można rysować.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nota bene

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »