Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Tajemniczy świat "Ludzi morza"

Tajemniczy świat "Ludzi morza"
Zobacz więcej zdjęć »
Jeśli interesują cię sekrety tego świata, intrygi oraz tajemnice ludzkie na pewno z zaciekawieniem obejrzysz nowy program Ludzie morza. Gospodarz programu, Jérôme Delafosse poruszy temat ludność zamieszkującą morskie tereny.

Aby dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat, odwiedzi krainy z różnych zakątków świata. Pojawi się w Ameryce Południowej, Afryce, a także w Azji.

Na pierwszym kontynencie wyruszymy do Peru. Myśląc o tym państwie zwykle wyobrażamy sobie wzgórza Andów, zapomniane fortece i wspaniałe stare cywilizacje. Zdecydowanie mniej wiemy na temat związków mieszkańców tego kraju z oceanem. Bogate życie morskie wód prądu Humboldta płynących wzdłuż peruwiańskiego wybrzeża sprawia, że kraj ten należy do czołówki państw łowiących największe ilości ryb na świecie. Jérôme podróżując wzdłuż wybrzeża Pacyfiku spróbuje zrozumieć jaki wpływ ma rybołówstwo na nowoczesne peruwiańskie społeczeństwo. Będzie obserwował akrobatów morskiego klifu z pokorą ryzykujących swe życia dla kilka skorupiaków, rybaków wyciągających każdej nocy swymi gołymi rękami po kilka ton olbrzymich kałamarnic oraz ludzi używających Caballitos, kruchych łodzi których konstrukcja sięga czasów preinkaskich cywilizacji. Będąc w Peru Jérôme odkryje świat, gdzie szacunek dla środowiska i tradycja stają w dużej sprzeczności z rybołówstwem na przemysłową skalę, które na dodatek w zastraszającym tempie wyczerpuje morskie zasoby kraju.

Kolejna porcja emocji czeka na naszego bohatera na Madagaskarze, państwa, które jest położone w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Tam Jérôme zaprzyjaźni się z pewną rodziną Vezo. Z przyjemnością będzie uczestniczyć w ich codziennych zajęciach. Będzie pływać z nimi łodzią, zobaczy tradycyjny połów ryb przy użyciu lin, a także przyjrzy się podwodnemu wędkowaniu. Być może następnym razem zdobędzie się na odwagę by sam spróbować połowu tą techniką. Jérôme wyruszy również w podróż do Indonezji oraz nad Jezioro Arabskie, ale czego tam się nauczy oraz kogo pozna przekonajcie się już sami. Zapraszamy przed telewizory 7 lipca o godzinie 21.00.

Powtórka programu m. in.:

11 lipca o godzinie 20.00
17 lipca o godzinie 14.00
25 lipca o godzinie 10.00
28 lipca o godzinie 21.00
31 lipca o godzinie 14.00

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.travelchanneltv.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »