Technologie » Komputery

Technologia 4K do produkcji filmowej – prezentacja najnowszych urządzeń Sony na BEiKS Roadshow

Technologia 4K do produkcji filmowej – prezentacja najnowszych urządzeń Sony na BEiKS Roadshow
Zobacz więcej zdjęć »
BEiKS Roadshow rusza 24 października 2013 Najnowsze rozwiązania w cyfrowej produkcji filmowej i fotograficznej będzie można zobaczyć i przetestować podczas dorocznego BEiKS Roadshow.

Już po raz ósmy operatorzy filmowi, fotograficy, wideo filmowcy oraz inni twórcy i producenci z branży mediów elektronicznych będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi propozycjami znanych, ogólnoświatowych producentów takich jak Canon, Panasonic, Sony, Grass Valley, BlackMagicDesigne, Atomos, Libec, Miller i inni.

 Wśród nowości będzie można zobaczyć m.in. kompaktową kamerę 4K XDCAM  - Sony PXW-Z100, kamerę Sony NEX-FS700 pozwalająca na rejestrację obrazu w jakości 4K, nową kamerę reporterską z rodziny XDCAM EX Sony PMW-300 a także mikser audio-wideo - Sony Anycast Touch (AWS-750).

Prezentacje będą wyświetlane przez  dedykowany do zastosowań profesjonalnych, pierwszy na świecie projektor 3LCD z laserowym źródłem światła - Sony VPL-FHZ55.

Każde spotkanie zakończą warsztaty form dokumentalnych.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Wymagana jest tylko rejestracja telefoniczna (tel. 81 825 97 22) lub internetowa (poprzez stronę www.beiks.pl). Organizatorem Roadshow jest BEiKS BiK Machulski.

Decydując się na inwestycję w profesjonalny sprzęt warto pomyśleć o swoich możliwościach w przyszłości. Rośnie rodzina urządzeń do wyświetlania kontentu 4K ,telewizorów i projektorów,  będzie też rosło zapotrzebowanie na materiały w tej rozdzielczości. – mówi Marcin Tkaczyk kierownik sprzedaży Sony Professional Solutions Europe oddział w Polsce - Proponując klientowi kopię filmu HD na dziś można zaproponować kopię 4K jako dodatkową usługę i nie tylko zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną, ale też rozważnie planować inwestycje i rozwój w obliczu zmieniających się możliwości i rosnących potrzeb klientów. Na BEiKS Roadshow będzie można obejrzeć i przetestować urządzenia, które warto rozważyć w tym kontekście.”

Prezentacje i pokazy odbędą się następujących miastach:

24.10.2013 – Kraśnik                          5.11.2013 – Poznań 

28.10.2013 – Gdańsk                           6.11.2013 – Wrocław

29.10.2013 – Łódź                               7.11.2013 – Katowice

30.10.2013 – Warszawa                       8.11.2013 – Kraków

  4.11.2013 – Szczecin                         9.11.2013 – Rzeszów

Wśród sprzętu pokazywanego podczas tegorocznego BEiKS Roadshow znajdą się m.in. kamery zdolne do nagrywania w 4K oraz urządzenia do ich postprodukcji . Na pokazach będzie można zobaczyć nie tylko najnowsze technologie ale również sprzęt do realizacji i produkcji w technologii SD i HD. Tematem pokazów będzie również emisja programu na żywo i w Internecie w oparciu o  możliwości techniczne i praktyczne do stworzenia takiej realizacji.

W ramach VIII-ej edycji BEiKS Roadshow do dyspozycji uczestników będą dwie sekcje – edukacyjna i ekspozycyjna.

Prezentacje poprowadzą eksperci z firm oferujących sprzęt oraz przedstawiciele BEiKS. Szkolenia i pokazy przygotowali wykwalifikowani przedstawiciele z branży wideo-foto-film. Część ekspozycyjna będzie obejmowała wystawę  najnowszych urządzeń, które będzie można nie tylko obejrzeć, ale także przetestować.  

Ostatnim punktem programu będą warsztaty form dokumentalnych. Ich celem jest przygotowanie słuchacza do stworzenia dzieła jakim jest autorski film.  Zajęcia mają na celu zainspirować jak również odkrywać warsztat filmowy krok po kroku i są dla każdego pod warunkiem, że posiada pasję, wrażliwość i wie czego chce.

Szczegółowy program prezentacji i warsztatów  na stronie www.beiks.pl   . 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sony oferuje zintegrowany świat rozrywki łączący elektronikę użytkową, rozwiązania mobilne, muzyki, filmy, gry i rozrywkę sieciową, zajmując pozycję jednej z czołowych marek konsumenckich na świecie.

Sony jest producentem innowacyjnego sprzętu audio, wideo, telekomunikacyjnego i informatycznego przeznaczonego na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Firma oferuje m.in. projektory instalacyjne, projektory do kina domowego, a także urządzenia dedykowane dla biznesu i sektora edukacyjnego.

 

Firma Sony Professional dostarcza produkty, systemy i aplikacje do tworzenia, edycji i dystrybucji cyfrowych materiałów audiowizualnych o zwiększonej wartości dla firm oraz ich klientów. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w zakresie dostarczania innowacyjnych i wiodących na rynku produktów firma Professional Solutions Europe osiągnęła idealną pozycję, która umożliwia oferowanie klientom rozwiązań o wyjątkowej jakości i wartości. Dział Professional Services, stanowiący sekcję integracji systemów firmy Sony, oferuje klientom dostęp do fachowej wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych specjalistów z całej Europy. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi partnerami technologicznymi firma Professional Solutions Europe dostarcza całościowe rozwiązania, które zaspokajają potrzeby klientów oraz integrują oprogramowanie z

systemami, umożliwiając osiągnięcie indywidualnych celów każdego przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.pro.sony.eu

 

Kontakt dla prasy: malgorzata.blachnio@indalo.pl

Tel. +48 509 047 721Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »