Technologie » AGD - RTV

Technologia LED to milowy krok dla telewizorów LCD i rewolucja na rynku odbiorników telewizyjnych

Technologia LED to milowy krok dla telewizorów LCD i rewolucja na rynku  odbiorników telewizyjnych
Zobacz więcej zdjęć »
Tymi właśnie słowami Hiroshi Sasaoka, CEO Sharp Electronics Europe rozpoczął konferencję prasową na tegorocznych targach IFA.

Obecnie, gdy wyścig technologiczny, by wyprodukować większe i cieńsze urządzenia jest za nami, technologia podświetlenia LED wznosi jasność obrazu i zużycie energii na nowy poziom.

Oczekuje się, że technologia LED zdominuje w przyszłości rynek telewizorów i z tego powodu japoński koncern elektroniczny Sharp z optymizmem patrzy na lata swoich doświadczeń w dziedzinie technologii LCD i LED oraz na silną pozycję rynkową osiągniętą dzięki najnowocześniejszej na świecie fabryce telewizorów LCD w Sakai.

Technologia LED wprowadziła wiele „pozytywnego zamieszania" do sektora elektroniki użytkowej. Zrewolucjonizuje również rynek telewizorów LCD. Według prognoz firmy Sharp, w roku 2010 telewizory LCD z podświetleniem LED umocnią się na rynku - zwłaszcza w zachodniej Europie - i całkowicie zastąpią technologię LCD w średniej perspektywie czasowej. Firma DisplaySearch przewiduje, że w 2013 roku na całym świecie zostanie sprzedanych 81 milionów sztuk telewizorów LED LCD, a w 2010 roku Europa będzie największym rynkiem zbytu dla telewizorów w technologii LED, z udziałem rynku sięgającym około 45 procent.

Sukces technologii LED jasno pokazuje, że jeśli chcesz brać udział w kształtowaniu przyszłości rynku telewizorów, musisz mieć najnowocześniejszą wiedzę nie tylko o produkcji telewizorów LCD, ale również o technologii LED. Firma Sharp to ponad trzy dekady doświadczeń w produkcji urządzeń LCD i prawie czterdzieści lat w technologii LED. Uważamy, że nowa technologia będzie kolejnym poziomem rozwoju telewizorów LCD, a nasza linia produktowa - telewizory AQUOS LCD z podświetleniem LED są tego odzwierciedleniem" opowiada Hiroshi Sasaoka, CEO Sharp Electronics Europe. „Przewidujemy, że w 2009 roku rynek telewizorów LCD w Europie wzrośnie do ponad 40 milionów sztuk. Firma Sharp planuje sprzedaż dwóch milionów telewizorów LCD w samej tylko Europie w tym roku, z czego w większości będzie zastosowana technologia podświetlenia LED" kontynuuje Sasaoka.

Kiedy firma Sharp wypuściła na rynek w zeszłym roku telewizor AQUOS XS1, był to jeden z pierwszych telewizorów LCD z technologią podświetlenia RGB LED na rynku. Koncern ustanawia nowe standardy jakości obrazu. Najnowsze modele z serii AQUOS z podświetleniem LED są doskonałe i wyróżniają się, jeśli chodzi o znakomitą jakość obrazu. Co więcej, ich zużycie energii jest najmniejsze spośród wszystkich dostępnych telewizorów LCD. Zużycie elektryczności tych liderów „oszczędzania energii" jest o 50 procent mniejsze w normalnym trybie pracy niż tradycyjnego telewizora LCD dostępnego na rynku, i nawet o 15 procent mniejsze niż innych telewizorów LED.

W nowych telewizorach AQUOS FULL LED zostanie zastosowany panel LCD 10 generacji, który będzie produkowany w fabryce Sharpa w japońskim mieście Sakai. Firma zainwestowała ponad trzy miliardy euro w ciągu dwóch lat w stworzenie kompleksu produkcyjnego o powierzchni 1,3 miliona metrów kwadratowych, mieszczącego nie tylko hale produkcyjne najnowocześniejszej fabryki LCD i paneli słonecznych, ale również dającego siedzibę szeregowi poddostawców.

"Pierwsza na świecie fabryka LCD 10. generacji i największa fabryka cienkopowłokowych modułów słonecznych jest obecnie budowana w mieście Sakai. Produkcja LCD rozpocznie się już w listopadzie, pięć miesięcy wcześniej niż to przewidziano w harmonogramie. W ten sposób odpowiadamy na wysoki popyt na panele i telewizory wysokiej jakości, w których zastosowano najnowszą technologię LCD." wyjaśnia Sasaoka. „W Sakai prefabrykaty, które mają prawie 10 metrów kwadratowych powierzchni, o wymiarach 2,88 x 3,13 m są przetwarzane w tzw. panele LCD X-Gen, serca naszych najnowocześniejszych telewizorów AQUOS FULL LED. Maksymalna moc produkcyjna fabryki w Sakai sięga 72 000 sztuk prefabrykatów miesięcznie, co oznacza, że firma Sharp jest w stanie wyprodukować 13 milionów 40-calowych paneli LCD rocznie. Oznacza to, że 2010 roku niemal co dziesiąty panel telewizora LCD będzie wytwarzany w Sakai," kontynuuje Sasaoka.

Sakai jest również najbardziej zaawansowanym ekologicznie kompleksem produkcyjnym na świecie. Posiada 28-megawatową, największą na świecie, elektrownię słoneczną, składającą się z 18-megawatowej instalacji dachowej na budynkach i 10-megawatowego systemu wolnostojącego, znajdującego się przed kompleksem w Sakai. Całość oświetlana jest przez 100 000 diod LED, co pozwala na ograniczenie emisji CO2 o 17750 ton rocznie. Oznacza to również, że fabryka ta ma największy na świecie system oświetlenia LED. Produkcja cienkowarstwowych modułów słonecznych jest planowana na marzec 2010.

Dziesięć lat temu, rynek sprzętu telewizyjnego przeszedł głęboką przemianę związaną z pojawieniem się technologii LCD. Korporacja Sharp była pierwszą firmą, która całkowicie skupiła się na telewizorach LCD i poprzez prowadzenie badań i szukanie nowych rozwiązań przyczyniła się do rozwoju rynku. LCD została najszerzej stosowaną technologią w telewizorach. Technologii LED udało sie zrobić milowy krok i wyznaczyć nowe standardy zarówno w jakości obrazu jaki i w ograniczaniu negatywnego wpływu na środowisko płaskoekranowych telewizorów. Firma Sharp brała udział w opracowywaniu tej technologii, a pierwsze produkty postawiły ją w roli lidera rynku. Posiadając dekady doświadczeń w technologiach LCD i LED, jak również środki do kontynuowania rozwoju w fabryce LCD 10. generacji w Sakai, firma Sharp będzie kształtowała przyszłość rynku telewizorów LCD przed długie lata.

Wdrażając globalną strategię ekologiczną, firma Sharp uczyniła ochronę środowiska integralną częścią korporacyjnej polityki. Strategia, którą nazywany „Sharp Super Green Strategy" obejmuje wytwarzanie produktów energooszczędnych, jak również tych generujących energię w centrach produkcyjnych zaawansowanych ekologicznie oraz odpowiedzialny recycling. Jednym z głównych etapów w dążeniu do stania się „firmą zaawansowaną ekologicznie" jest znaczna redukcja zarówno bezpośredniej jak i pośredniej emisji CO2 do atmosfery podczas produkcji i przy stosowaniu naszych wyrobów. Dla wszystkich centrów produkcyjnych na całym świecie i dla wszystkich swoich produktów firma Sharp zdefiniowała standardy ekologiczne, które są bezustannie ulepszane i systematycznie poprawiane.

Więcej informacji na temat działalności ekologicznej firmy Sharp można otrzymać na stronie http://www.sharp.eu/sharp/apps/eu/green_site/green_site.html.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »