Zdrowie » Medycyna

Technologia nagrodzona Nagrodą Nobla w klinikach Optegra

Twórcy technologii ultrakrótkich impulsów optycznych o dużej intensywności stosowanej szeroko w okulistyce zostali w tym roku laureatami tej prestiżowej nagrody naukowej, Nagrody Nobla.
W tym roku Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki została przyznana za przełomowe wynalazki w dziedzinie fizyki laserów. Każdy z nich otworzył nowe możliwości i przyniósł istotne korzyści dla społeczeństw. Twórcy technologii ultrakrótkich impulsów optycznych o dużej intensywności stosowanej szeroko w okulistyce zostali w tym roku laureatami tej prestiżowej nagrody naukowej. Jedną z pierwszych klinik w Polsce i na świecie, które korzystały z niej przy zabiegach laserowej korekcji wzroku, są kliniki Optegra.
 

Od kilkudziesięciu lat wiadomo, że światło laserowe ze względu na swoje unikalne właściwości stwarza wiele możliwości zarówno w przemyśle, jak i medycynie. Jego spójność, kierunkowość, monochromatyczność oraz jego intensywność - są bardzo przydatne zarówno w zastosowaniach naukowych, jak i w codziennym życiu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Dużą zaletą ultrakrótkich impulsów laserowych o dużej intensywności jest możliwość uzyskania wysokiej precyzji. Dlatego znalazły one zastosowanie w okulistyce. W tej chwili liczące się kliniki okulistyczne wykorzystują tę technologię przy nowoczesnych zabiegach laserowej korekcji wzroku.

 

Refrakcyjne zabiegi chirurgiczne wykonywane są z użyciem laserów femtosekundowych (ich nazwa pochodzi od femtosekudy, czyli jednej biliardowej części sekundy!!!). Typowa wartość energii impulsu femtosekundowego to 120 nJ. Ta technologia pozwala pozbyć się wad wzroku osobom ze zdiagnozowaną krótkowzrocznością i astygmatyzmem.

 

Co jest w niej tak rewolucyjnego?

- Dzięki opracowanej metodzie wytwarzania ultrakrótkich impulsów optycznych o dużej intensywności, podczas zabiegów nie trzeba już używać noża/skalpela. Laser femtosekundowy precyzyjnie separuje tkankę, tworząc tysiące pęcherzyków na jednej płaszczyźnie, co czyni zabieg bezpieczniejszym i mniej bolesnym. Dzięki temu możemy bez mechanicznego cięcia odpowiednio „wypłaszczyć” i zmienić kształt rogówki, tak by pacjent odzyskał dobry wzrok – mówi dr n.med. Katarzyna Skonieczna, ekspert klinik Optegra.

 

Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki potwierdza, że najwyższym standardem laserowej korekcji wad wzroku na całym świecie są tzw. metody głębokie. Należy do nich zabieg Lentivu® oferowany pacjentom w klinikach Optegra. Można tą technologią korygować wady krótkowzroczności do -10,0 dioptrii i astygmatyzmu do -5,0 dioptrii. Jest to aktualnie najbardziej precyzyjna, bezbolesna i gwarantująca największe bezpieczeństwo laserowa metoda korekcji wzroku.

 

Autorami nagrodzonej technologii – czyli metody wytwarzania ultrakrótkich impulsów optycznych o dużej intensywności są Gérard Mourou oraz Donna Strickland.

 

 

Więcej informacji:www.optegra.com.pl 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BWPR
http://bwpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »