Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Teddy Eddie nareszcie w Białymstoku. Czyli najskuteczniejsza metoda nauki angielskiego dla maluchów

Choć nie są to typowe zajęcia nauki języka angielskiego, bo i uczniowie dość wyjątkowi, to przekazywana podczas nich wiedza jest konkretna i użyteczna.

 Mowa o uznawanej za najskuteczniejszą w Polsce, funkcjonującą obecnie w ponad sześćdzisięciu miastach, metodzie nauki angielskiego dla najmłodszych - Teddy Eddie. Od nowego semestru jedynym miejscem w Białymstoku realizującym program Teddy'ego będzie Homeschool.

Zajęcia te dedykowane są dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Zdaniem Justyny Siniło – Kuczyńskiej, Dyrektor Zarządzającej Homeschool, maluchy lepiej sobie radzą z poznawaniem obcego języka niż dzieci w wieku szkolnym, nie mówiąc już o dorosłych. - Z uwagi na kształtujący się aparat mowy, który wciąż jest mocno elastyczny, dzieci z większą łatwością przyswajają sobie naturalny akcent, intonację i wymowę nieistniejących w języku polskim głosek czy zbitek głoskowych, co z kolei wpływa również na ich umiejętność rozumienia ze słuchu. Nauka języka obcego dla takich małych brzdąców staje się przy tym zbliżona do nauki języka ojczystego - zauważa.  

Metoda Teddy Eddie bazuje na zabawie w niewielkich grupach. Kilkuletni uczestnicy zajęć nie mogą narzekać na nudę – lekcje są niezwykle dynamiczne i żywiołowe, czyli dokładnie takie, jak oni. Nie brakuje podczas nich sporej dawki dziecięcego poczucia humoru, wciągających i ciekawych historyjek czy kolorowych gadżetów. Zatem jest w nich wszystko, czego potrzeba, aby zainteresować tak małych słuchaczy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Metoda została opracowana z myślą o współczesnych dzieciach nowoczesnych rodziców. Zawiera aktualne nagrania i humor. Pełno w nich elementów przypominających styl gier komputerowych czy kreskówek. Próżno tu jednak szukać ugrzecznionych, śpiewających ptaszków czy latających motylków, znanych z typowych materiałów dydaktycznych. Zajęcia z niesfornym misiem Eddie'm odbywają się w atmosferze szalonej zabawy - przyznaje przedstawicielka szkoły.

Jednocześnie tego typu lekcje uznawane są za niezwykle skuteczne. Jej twórcy przez kilka lat prowadzili badania, które dowiodły, że dziecko uczące się tą metodą rozpoczyna naukę w szkole podstawowej przewyższając swoich rówieśników wiedzą, spontaniczną reakcją i wymową.

- Podczas realizacji całego programu uczeń poznaje dwa tysiące słów. To aż o pięć razy więcej, niż podczas nauki angielskiego w przedszkolach.  Co ciekawe, w słowniku przeciętnego dorosłego Amerykanina znajduje się „tylko” pięć tysięcy słów…

Przedstawicielka Homeschool zwraca jednocześnie uwagę na jeszcze jeden istotny aspekt: efekt „zanurzenia” w języku, który nie jest tylko zbiorem pojedynczych słówek przedstawionych na obrazkach. Tu chodzi o coś więcej. - Efekt zanurzenia osiągniemy tylko wówczas, gdy maluch będzie w stanie płynnie i spontanicznie posługiwać się zdaniami oraz dłuższymi wypowiedziami – zauważa.

Metoda Teddy Eddie jest zarazem przyjazna rodzicom, którzy otrzymują rzetelne, systematyczne raporty na temat postępów w nauce dziecka, przekazywane w trakcie cyklicznych spotkań, w dziennikach internetowych i wysyłane e-mailami. Dodatkowo dostają oni również specjalny poradnik zawierający cenne wskazówki do zabawy językiem w domu oraz wszystkie materiały z kursu.

Wraz z Teddy'm Eddie'm uczestnicy otrzymują bezpłatnie w pakiecie, promowaną zresztą od wielu lat przez Homeschool, metodę deDOMO – angielski dla rodzica. Dorośli, nawet Ci mniej zaawansowani, dowiadują się jak efektywnie wykorzystać sytuacje z życia codziennego, aby zwiększyć efekt “zanurzenia” dziecka w języku.

Metoda Teddy Eddie składa się z czterech Ksiąg Programu. Realizacja każdej z nich została przewidziana na 60 spotkań trwających od 35 do 45 minut (w zależności od wieku dziecka), dwa razy w tygodniu.

 

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

publicum

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »