Technologie » Komputery

Testy w 2019 r.: Kaspersky z największą liczbą miejsc na podium

Testy w 2019 r.: Kaspersky z największą liczbą miejsc na podium
Zobacz więcej zdjęć »
Mimo coraz silniejszej konkurencji firma Kaspersky utrzymuje się na szczycie rankingu TOP3 w zakresie rozwiązań cyberbezpieczeństwa dla firm i konsumentów.

W 2019 roku produkty firmy wzięły udział w 86 niezależnych testach, w których 64 razy zajęły pierwsze miejsce, a w 70 przypadkach osiągnęły miejsce na podium.

Ranking TOP3 odzwierciedla łączne wyniki uzyskane przez ponad 80 znanych producentów w najbardziej liczących się, niezależnych testach i przeglądach w branży cyberbezpieczeństwa. Każdy producent otrzymuje ocenę na podstawie liczby miejsc w pierwszej trójce uzyskanych przez swoje produkty w stosunku do liczby testów, w jakich uczestniczyły te rozwiązania. Utrzymujące się wysokie wyniki uzyskiwane w różnych testach oraz przez różne produkty zapewniają klientom, analitykom branży oraz ekspertom bardziej kompleksowy przegląd możliwości producentów niż jednorazowy wynik w pojedynczym teście.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Według stanu na 2019 rok firma Kaspersky zdobyła miejsce na podium w 70 testach, w których wzięła udział, plasując się na pierwszym miejscu 64 razy.

Jedne z najbardziej spektakularnych wyników odnotował korporacyjny produkt firmy – Kaspersky Anti Targeted Attack – zapewniający ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami. Jako jedyne rozwiązanie w swojej klasie wykazał 100% wykrywalność oraz zero fałszywych trafień w teście Advanced Threat Defense przeprowadzonym przez ICSA Labs w III kw. 2019 r.

Kaspersky Anti Targeted Attack pozytywnie przeszedł również Breach Response Test przeprowadzony przez SE Labs, w którym symulowano 85 różnych ataków w celu sprawdzenia, czy rozwiązanie potrafi nie tylko wykrywać, ale również zapobiegać i korygować rzeczywiste szkody. Firma Kaspersky odnotowała współczynnik Total Accuracy Rating na poziomie 95% przy zerowej liczbie fałszywych trafień.

W przeciwieństwie do bardziej formalnych i prostszych testów w zakresie wykrywania, metody testowe w 2019 r. koncentrowały się na sprawdzaniu możliwości ochrony produktów bezpieczeństwa w rzeczywistych warunkach. W zeszłym roku laboratorium AV-Comparatives zaprosiło 16 producentów ochrony antywirusowej do udziału w swoim nowym teście Enhanced Real-World Test. Kaspersky Internet Security stanowił jeden z dwóch produktów wśród sześciu uczestników, które uzyskały doskonały wynik we wszystkich 15 scenariuszach obejmujących exploity, bezplikowe szkodliwe oprogramowanie oraz inne zaawansowane cyberzagrożenia, podczas gdy Kaspersky Endpoint Security for Business stanowił jeden z trzech produktów korporacyjnych, które uzyskały taki wynik.

Ponadto firma Kaspersky po raz kolejny udowodniła, że jest ekspertem w dziedzinie ochrony przed trudnym do wykrycia szkodliwym oprogramowaniem bezplikowym w teście zaawansowanej ochrony punktów końcowych przeprowadzonym przez laboratorium AV-TEST. Rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Business zdobyło wynik 100% w teście wykrywalności (przy czym średnia dla konkurencji wynosiła 68%) oraz 94% w teście ochrony (średnia dla producentów wynosiła 59%).

Cieszymy się, że wciąż ustanawiamy najwyższe standardy ochrony w branży cyberbezpieczeństwa. Mimo rosnącej konkurencji w 2019 roku zdołaliśmy utrzymać reputację, jaką cieszą się nasze technologie, które pomagają chronić miliony naszych klientów przed najbardziej złożonymi i nieuchwytnymi cyberzagrożeniami – powiedział Anton Iwanow, wicedyrektor działu odpowiedzialnego za badania nad cyberzagrożeniami w firmie Kaspersky.

Więcej informacji na temat rankingu TOP3 za rok 2019 znajduje się na stronie https://kaspersky.pl/top3.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »