Firma » Finanse

To jego poszukują kredytobiorcy – taniego kredytu

To jego poszukują kredytobiorcy – taniego kredytu
Zobacz więcej zdjęć »
Kredytu taniego, czyli nisko oprocentowanego bez prowizji i marży bankowej, najlepiej jeszcze z upustem przy większej kwocie, dostępnego dla osób z dochodami na niskim poziomie, bez zaświadczeń o uzyskiwanych zarobkach a często i dla zadłużonych. Preferencji jest dużo! Lecz czy możliwości również?

Wbrew pozorom wybranie i dopasowanie kredytu do własnych potrzeb z uwzględnieniem wysokości zdolności kredytowej, czasem bez sprawdzania w BIK, pod zastaw oraz oczekiwań, jakie stawiamy wobec banków nie zawsze jest takie proste.

 

Najpierw trzeba zbadać własną sytuację finansową i określić maksymalną wysokość kwoty, o jaką będzie można się ubiegać w jednym z banków by bezpiecznie można było ją potem spłacić wraz z odsetkami. Analizę zdolności kredytowej przeprowadzić można korzystając z pomocy chociażby jednego z doradców kredytowych w każdym banku, lub poprzez Internet korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej w ekspozyturze – kredyty mieszkaniowe. Sprawdzi on czy posiadamy zdolność do wzięcia kredytu i w jakiej wysokości.

Każdy z banków kieruje się jednak innymi wskaźnikami, własnymi wytycznymi. Zwracając się do pierwszego napotkanego banku, chociażby kierując się zapamiętaną reklamą nie zawsze oferta przedstawiona przez pracownika banku spełni nasze oczekiwania i nie zawsze otrzymamy kredyt w takiej wysokości, jaką potrzebujemy. Oznacza to, że nie powinno się rezygnować ze swoich planów a jedynie zmienić pożyczkodawcę – bank. Zwłaszcza w przypadku wyższych sum jak chociażby kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości od razu powierzmy ten skomplikowany proces ekspertowi.

Porównując wstępnie propozycje kredytowe z kilkudziesięciu banków używając do tego porównywarki kredytowej (strona www.get-money.pl), po otrzymaniu wyników dowiemy się, który z banków na dzień dzisiejszy, posiada kredyt, za który najmniej zapłacimy. Oszczędne gospodarowanie ciężko zarobionymi pieniądze przy bardzo skromnych zarobkach w naszym kraju to trudna umiejętność.

Zalecane jest zwrócenie się z zapytaniem o szczegóły do doradcy, z którym można umówić się na spotkanie nawet we własnym domu. Doradcy kredytowi wyjątkowo dbają o klientów, zdają sobie sprawę z braku niewystarczającej ilości czasu, jaką posiadamy i chętnie przyjeżdżają w umówione miejsce celem omówienia szczegółów kredytu, którym jesteśmy zainteresowani. Z ich pomocą wszystkie formalności załatwimy szybko i profesjonalnie.

Niezależnie od sytuacji zawsze sprawdzajmy czy istnieje możliwość obniżenia wysokości oprocentowania. Część banków oferujących kredyty gotówkowe, po założenia konta Internetowego obniży wysokość oprocentowania nawet o kilka punktów bazowych. Bank, w którym złożymy wniosek o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, nie zażąda udokumentowania wysokości dochodów, ale za to na pewno będziemy zobligowani do złożenia oświadczenia o zarobkach. Równie pewne jest, że bank przed wypłatą pieniędzy skontaktuje się z pracodawcom wskazanym w oświadczeniu celem potwierdzenia danych tam zawartych. Pamiętajmy o tym.

Kredyty na tak zwany „dowód osobisty”, coraz trudniejsze do znalezienia, dostępne są przeważnie poprzez konta bankowe lub w nielicznych instytucjach finansowych. W tych drugich otrzymać można kwoty sięgające do kilku tysięcy złotych, jednak nie łudźmy się! I w tym przypadku zostaną sprawdzone rejestry bankowe, chociażby BIK i jeżeli tam istniejemy z negatywną opinią, nie otrzymamy pożyczki. Przy kredytach na dowód osobisty w większości przypadków należy przedstawić PIT za rok ubiegły.

Rozsądniejszym rozwiązaniem jest, wcześniejsze otwarcie dobrego konta osobistego, które w ramach nowoczesnych możliwości umożliwi korzystanie z przyznanego wysokiego limitu kredytowego chociażby w okresie wakacji. Również uzyskamy przywilej w tym banku - „własny klient” i dopiero wówczas otrzymamy kredyt na dowód osobisty bez przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń o zarobkach. Warto pokusić się o takie rozwiązanie, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy się w potrzebie i będziemy potrzebowali wsparcia finansowego.

Zmasowany ostrzał zapytań do różnych banków o kredyt gotówkowy, jaki prowadzą osoby posiadające kilka kredytów do spłacenia, często z wpisem w BIK nie przynoszą żadnych efektów – banki eliminują takich klientów. Nie ma się, co mamić! Osoby zadłużone, które z wielką biedą spłacają kredyty w miarę terminowo, nie dostaną żadnej pożyczki, natomiast bezzwłocznie powinny udać się po pomoc, pytając o kredyty konsolidacyjne.

Dla dłużników, zdesperowanych, którzy sądzą, że są w tak złej sytuacji finansowej, że nie ma dla nich ratunku mogą poprosić o przygotowanie przez wyspecjalizowanych prawników o przygotowanie planu naprawczego – konsolidacji, a gdy to już niemożliwe - oddłużania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach
http://www.get-money.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »