Dom » Wnętrza

Toaleta bez barier z Villeroy & Boch

Toaleta bez barier z Villeroy & Boch
Zobacz więcej zdjęć »
Stworzona przez Villeroy & Boch koncepcja ViCare obejmuje ceramikę O.novo Vita i Architectura Vita, a także pomocne i wygodne akcesoria do sprawnego poruszania się w łazience. Dzięki nim firma wyznacza nowy standard w wyposażeniu wnętrza bez barier.




Koncept obejmuje całą gamę produktów zwiększających wygodę użytkowania dla osób niepełnosprawnych. Część z nich powstała we współpracy ze złotą medalistką paraolimpijską  – Anną Schaffelhuber. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Każdy chce czuć się dobrze we własnym domu, czyniąc go miejscem bez barier. Szczególnie dotyczy to łazienki. W niej maksimum komfortu i pełna swoboda jest szczególnie pożądana, zwłaszcza przez osoby niepełnosprawne. Dla nich doskonałym rozwiązaniem jest stworzenie przestrzeni wyposażonej w specjalne rozwiązania. Wymaga ona także przemyślanego rozplanowania urządzeń sanitarnych. Dlatego  produkty  Villeroy & Boch wpisane w koncept ViCare są niezbędnym elementem planowania łazienki bez barier. Kolekcje Architectura Vita i O.novo Vita obejmują szeroki wybór ceramiki łazienkowej. Ponadto druga z nich, w celu osiągnięcia mistrzostwa dostępności, została zaprojektowana we współpracy z Anną Shaffelhuber – niemiecką narciarką alpejską i złotą medalistką paraolimpijską. Obie kolekcje uzupełnione o akcesoria z serii Design and Function stworzą pozbawią barier zarówno łazienkę, jak i toaletę.

Umywalki na olimpijskim poziomie

Możliwość podjechania jak najbliżej umywalki to kluczowy element swobodnego poruszania się po łazience na wózku inwalidzkim. Umywalki O.novo Vita i Architectura Vita mają dużo więcej przestrzeni pod spodem, co umożliwia wygodną higienę jak najbliżej źródła wody. Zamontowane na nich przednie uchwyty i ukryte rowki zapewniają wsparcie podczas podnoszenia się lub zmiany pozycji. Umywalki pokryte są łatwą w czyszczeniu powierzchnią CeramicPlus.

Miski WC bez barier – zawsze dostępne, nieskazitelnie czyste

Toalety O.novo Vita i Architectura Vita posiadają przedłużoną miskę WC, która zapobiega zsuwaniu się z siedziska podczas przenoszenia się z wózka inwalidzkiego na toaletę. Dopasowane specjalne deski sedesowe wytrzymują obciążenie 240 kg, czyli o 90 kg więcej niż standardowe modele. Rowki uchwytowe na krawędzi pokrywy toalety ułatwiają jej bezproblemowe i higieniczne podnoszenie i opuszczanie. Nieskazitelną czystość toalet pomaga utrzymać powłoka AntiBac, która za pomocą jonów srebra redukuje występowanie bakterii na powierzchniach ceramicznych o ponad 99,9 procent. Toalety O.novo Vita i Architectura Vita są dostępne w innowacyjnej i bezrantowej technologii DirectFlush, dla łatwego czyszczenia i maksymalnej higieny.

Akcesoria niczym pomocna dłoń

Villeroy & Boch posiada w swojej ofercie także akcesoria do łazienek bez barier z serii Design and Function. Obejmuje ona m.in. nowy typ uchwytów prysznicowych, które umożliwiają obsługę słuchawki jedną ręką, tym samym maksymalne zwiększając bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Posiadają one kolejną szczególną zaletę: nośność uchwytów jest o około 20 procent wyższa od wartości wymaganej w krajowych rozporządzeniach.

Seria posiada także akcesoria dla bezpiecznego siedzenia w łazience i pod prysznicem. Obejmuje ona specjalistyczny stołek łazienkowy, mobilne podwieszane siedzenie i dwa różne składane siedziska prysznicowe. Ich nośność sięga do 160 kg, gwarantując bezpieczne i komfortowe korzystanie z brodzika w trakcie brania prysznica.

Łazienka bez barier – porady Villeroy & Boch

·         Przydatnym źródłem informacji dotyczącym urządzenia łazienki bez barier są krajowe akty prawne – zawierają one podstawowe wytyczne dla jej aranżacji oraz wskazują, na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę. Wymagania odnoszące się do osób niepełnosprawnych są w Polsce częściowo regulowane w różnych dokumentach prawnych, a najważniejsze z nich to:

o Ustawa Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (jednolity tekst Ustawy – Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późniejszymi zmianami),

o Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późniejszymi zmianami).

·         W przypadku osób poruszających się na wózku inwalidzkim, łazienka powinna mieć minimalną powierzchnię 150 cm x 150 cm – to zapewni wystarczającą swobodę ruchów i możliwość przemieszczania się.

·         PAMIĘTAJ! Wejście do łazienki musi mieć szerokość co najmniej 90 cm, a wszystkie progi (np. przy drzwiach wejściowych lub do kabiny) w miarę możliwości usunięte.

·         Miska WC bez barier musi mieć określone wymiary: wymagana jest głębokość 70 cm, a dla użytkowników wózków powinno znaleźć się co najmniej 90 cm wolnej przestrzeni z boku miski – dla sprawnej zmiany pozycji z wózka na toaletę.

·   Rozwiązaniem szczególnie godnym polecenia jest toaleta myjąca, łącząca funkcje klasycznej miski WC i bidetu, co ułatwia codzienną higienę i oszczędza cenną przestrzeń.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »