Gospodarka » Opakowania

Toaleta w lokalu gastronomicznym

Toaleta w lokalu gastronomicznym
Zobacz więcej zdjęć »
Prowadzenie lokalu gastronomicznego wiąże się koniecznością spełnienia wielu przepisów, które dotyczą nie tylko metrażu, oświetlenia czy warunków technicznych, ale także rozplanowania przestrzeni czy różnych aspektów prawnych.

Wielu właścicieli dba o komfort i bezpieczeństwo każdego z gości oraz pracowników Sprawdź, jak przygotować łazienkę w lokalu gastronomicznym, by nie tylko spełniała wymogi sanitarne, ale również pozwalała użytkownikowi zadbać o higienę.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:



Toaleta dla gości

Większość restauracji, kawiarni czy barów ma toalety dla gości. Istnieje jednak kilka wyjątków. Nie ma obowiązku tworzenia dodatkowej łazienki w lokalach, które serwują jedzenie na wynos lub są częścią: centrum handlowego, dworca lub obiektu użytku publicznego. Z kolei obowiązkowo toaleta musi znaleźć się w miejscu, w którym jest sprzedawany alkohol. Szacuje się, że jedna toaleta przypada na około 20 gości. Jeżeli lokal na to pozwala, to warto wydzielić osobne WC damskie, męskie oraz dla osób niepełnosprawnych. W mniejszych przestrzeniach dopuszczalne są toalety koedukacyjne. W łazience dla gości musi znajdować się oddzielony przedsionek – najczęściej tutaj są montowane umywalki oraz część z kabinami. Na wyposażeniu musi znaleźć się oczywiście papier toaletowy w higienicznym dozowniku. Warto również postawić niewielki kosz na śmieci, szczotkę oraz odświeżacz powietrza. W części z umywalką niezbędna będzie suszarka do rąk, mydło w płynie również w dozowniku (https://higi24.pl/pl/c/Dozowniki-do-mydla-w-plynie/25), a także lustro, kosz i odświeżacz powietrza lub patyczki zapachowe. Jeżeli miejsce jest przeznaczone również dla rodzin z dziećmi, to warto zamontować przewijak, postawić środki dezynfekujące, a także małe worki na pieluchy. Materiały eksploatacyjne zamówisz z dostawą w sklepie https://higi24.pl/.



Toaleta dla personelu

Łazienka dla personelu zwykle znajduje się na zapleczu. Musi być odpowiednio oznaczona. Podłogi i ściany powinny być wykonane z materiałów, które są łatwe w czyszczeniu i można je dezynfekować. Zazwyczaj są to gładkie płytki, które muszą być położone do wysokości 2 metrów. Instalacja wodno-kanalizacyjna powinna być przygotowana zgodnie z zasadami budownictwa. Na wyposażeniu powinny znaleźć się papierowe ręczniki, suszarka do rąk, mydło i lustro. Zadbaj również o udogodnienia w postaci koszyka ratunkowego, odświeżaczu powietrza czy dodatkowych półkach na zapasy materiałów eksploatacyjnych. Papier toaletowy warto umieścić w dedykowanych dozownikach, które znajdziesz na stronie https://higi24.pl/pl/c/Dozowniki-na-papier-toaletowy/29. Dzięki temu rolki pozostaną suche, wolne od bakterii, a pobieranie listków będzie wygodne. Zgodnie z wymogami toaleta dla personelu musi znajdować się maksymalnie 75 m od miejsca pracy.

Odpowiednio urządzona toaleta pozwala zarówno pracownikom, jak i gościom odpowiednio zadbać o swoje potrzeby. Postaw na wyposażenie, które pomoże komfortowo korzystać z łazienki. Nie zapominaj również o środkach czystości, dzięki którym można sprawniej posprzątać po wszystkich użytkownikach.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »