Kultura, sztuka » Muzyka
Tomaszów w Kolorach Polski
Zobacz więcej zdjęć » |
W tegorocznej edycji rozbrzmiewają dźwięki jazzu, muzyki bałkańskiej, klasycznej, ludowej, etno i elektronicznej. W muzyczną stolicę Ziemi Łódzkiej już 18 sierpnia zamieni się Tomaszów Mazowiecki, gdzie wystąpi zespół Kwadrofonik. Partnerami koncertu są tomaszowski Urząd Miasta i Ceramika Paradyż.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Wędrowny Festiwal
Tegoroczny Festiwal Kolory Polski rozpoczął się w 22 czerwca w Wieluniu, a zakończy wielkim koncertem finałowym w Bełchatowie. W tym czasie zaplanowano 30 koncertów, w trakcie których wystąpią m.in.: „Wojtek Mazolewski Quintet", Zbigniew Zamachowski z zespołem „Gołębiewski Q Band", zespół śpiewaczy „Monodia Polska", „Witold Janiak Trio", formacja muzyki dawnej „Dancerye". Oprócz koncertów w ramach festiwalowego programu, organizowane są wycieczki krajoznawcze po Ziemi Łódzkiej, pokazy wyrobów ludowych, warsztaty kulinarne oraz projekty edukacyjne angażujące zarówno dzieci, jak i dorosłych.
18 sierpnia w czasie tomaszowskiego koncertu w kościele Parafii Ewangelicko-Augsburskiej wystąpi zespół Kwadrofonik, którego muzycy łączą w swoich kompozycjach współczesne brzmienie z improwizacjami. Ich koncerty mają formę opowieści prowadzonej za pomocą dźwięków. Tomaszowską publiczność oczarują własnymi kompozycjami, wśród których można wymienić: Bazuny, Mazurek C-dur, Wiwat czy Music for 18 Musician, Steve'a Reich'a.
Ceramika Paradyż - mecenas kultury i sztuki
Wspieranie wydarzeń artystycznych i animacji kulturalnych takich, jak ten tomaszowski koncert to jeden ze stałych elementów działalności Ceramiki Paradyż. Aktywnie angażujemy się przede wszystkim w życie lokalnej społeczności i ważne przedsięwzięcia z obszaru kultury, sztuki i sportu - mówi Iwona Filipczak, Rzecznik Prasowy Ceramiki Paradyż. Jesteśmy stałym partnerem wielu projektów, w tym łódzkich Festiwali: Muzyki Filmowej oraz Łódź Design. Mamy nadzieję, że współpraca z Urzędem Miejskim Tomaszowa Mazowieckiego zaowocuje ciekawymi projektami, które zaskoczą nie tylko mieszkańców naszego województwa, ale i całej Polski - dodaje Filipczak.
Kolory Polski - krótka historia
Pierwszy letni festiwal Kolory Polski został zorganizowany w 1999 roku, pod nazwą „Sieradzkie Lato Muzyczne". W klasztorze Sióstr Urszulanek w Sieradzu zorganizowano koncerty muzyki kameralnej i organowej. Wraz z rozwojem inicjatywy rozszerzono jego zasięg, a nazwę zmieniono na Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Kolory Polski. Od 2003 roku jego głównym organizatorem jest Filharmonia Łódzka. Pomysłodawcą, organizatorem i dyrektorem przedsięwzięcia jest Tomasz Bęben, który za swoją działalność związaną z Wędrownym Festiwalem Filharmonii Łódzkiej otrzymał tytuł Profesjonalnego Menedżera Województwa Łódzkiego. W 2011 roku wydarzenie zdobyło pierwsze miejsce na Festiwalu Promocji Miast i Reginów w kategorii „Event". Kolory Polski co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców województwa łódzkiego, a koncerty i organizowane atrakcje przyciągają setki osób.
Komentarze (0)