Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Tour de France 2024 w Emilii Romanii

Emilia Romania, która uznawana jest za jedno z najlepszych miejsc do uprawiania kolarstwa, w 2024 r. po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem 111. edycji wyścigu Tour de France.

Tour de France, legendarne wydarzenie kolarskie, po raz pierwszy odbędzie się we Włoszech, a dokładniej w regionie Emilia Romania. Wybór tego miejsca nie jest przypadkowy, to obszar z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Dzięki bogatej ofercie turystycznej nadmorskich miejscowości oraz doskonałym warunkom atmosferycznym, Emilia Romania jest idealnym miejscem dla fanów kolarstwa, którzy pragną śledzić wydarzenie jako obserwatorzy sportowi lub aktywnie uczestniczyć jako amatorzy, bądź też po prostu spędzić słoneczne wakacje z rodziną.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pierwszy etap rozpocznie się we Florencji i z pewnością będzie wspaniałym widowiskiem. Z najsilniejszymi zawodnikami wyścigu walczącymi o legendarną żółtą koszulkę na trasie przecinającej Apeniny między Toskanią a Emilią Romanią, z fascynującymi wzniesieniami i spadkami oraz malowniczymi odcinkami m.in. w parku Foreste Casentinesi, Bagno di Romagna, San Leo, San Marino, aż do sprintu na Wybrzeżu Adriatyku w Rimini.

Drugi etap zapowiada się również bardzo imponująco. Kolarze przejadą przez saliny w Cervii i miasto Dantego – Ravennę, następnie przekroczą Bassa Romagna aż do Riolo Terme. Tutaj żółty peleton będzie musiał zmierzyć się z podjazdem "Galisterna", który stał się sławny podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie w 2020 roku. Następnie czeka ich przejazd z Imoli przez Autodromo Enzo e Dino Ferrari i przybycie do Bolonii, gdzie walczyć będą na dwóch okrążeniach 18,5-kilometrowego toru z bardzo wymagającym podjazdem prowadzącym do Sanktuarium San Luca.

225-kilometrowy odcinek trzeciego etapu od Piacenzy do Turynu rozegra się w całości w sercu Doliny Padu, na płaskiej trasie, która prowadząc przez Lombardię, a następnie Piemont, "pożyczy" niektóre trasy z wiosennego klasyka "Mediolan-Sanremo".

Tak prestiżowy wyścig generuje ogromny zasięg medialny, angażując ponad 200 stacji telewizyjnych z całego świata, 1,8 miliona widzów obecnych na trasie między Toskanią, Emilią Romanią i Piemontem oraz ponad 300 tysięcy miejsc w hotelach znajdujących się na każdym etapie. Szacunkowy wpływ to 120 milionów euro.

Etapy i terminy Tour de France w Emilii Romanii:

 

1.       29 czerwca, Florencja – Rimini: Pierwszy etap wyścigu to wymagająca trasa przecinająca Apeniny między Toskanią a Emilią Romanią, o długości 206 km z różnicą wysokości 3800 metrów.

Miejscowości: Premilcuore, Strada San Zeno, Pianetto, Santa Sofia, San Piero in Bagno, Quarto, Sarsina, Mercato Saraceno, Perticara, Novafeltria, Republika Marino, Cerasolo, Rimini.

 

2.      30 czerwca, Cesenatico – Bolonia: 200-kilometrowa, w większości płaska trasa z końcowym okrążeniem w Bolonii na podjeździe do sanktuarium San Luca.

Miejscowości: Cesenatico, Cervia, Milano Marittima, Savio, Classe, Ravenna, San Michele, Godo, Russi, Mezzeno, Faenza, Errano, Rontana, Riolo Terme, Ponticelli, Imola, Toscanella, Castel San Pietro Terme, Ozzano dell'Emilia, San Lazzaro di Savena, Pianoro, Casalecchio di Reno i Bolonia.

3.      1 lipca, Piacenza – Turyn: 225-kilometrowy odcinek trzeciego etapu rozegra się w całości w sercu Doliny Padu, na płaskiej trasie, która prowadzi od Emilii poprzez Lombardię do Piemontu.

1 i 2 czerwca przed wyścigiem odbędą się ważne uroczystości nazywane "Fete de Tour"  na placach miast biorących udział w Tour de France.

Organizatorzy od wielu miesięcy pracują, aby jak najlepiej przywitać żółty peleton, a wraz z nim setki tysięcy kibiców, którzy na żywo będą śledzili wyścig. W Emilii Romanii - regionie, w którym kolarstwo szczyci się wielkimi tradycjami, tegoroczny Tour de France zawita aż do 38 lokalizacji.

Wszystkie przydatne informacje na temat Grand Depart w Emilii Romanii można znaleźć na stronie internetowej www.letouritalia.it Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Julian_20345

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »