Firma » Biznes

Transcom zauważa potencjał rekrutacyjny w miastach średniej wielkości

Transcom zauważa potencjał rekrutacyjny w miastach średniej wielkości
Zobacz więcej zdjęć »
Po otwarciu swoich oddziałów w miastach wojewódzkich, takich jak Gdańsk, Białystok czy Olsztyn, Transcom zaczął eksplorować także miasta średniej wielkości, w których dostrzegalny jest potencjał inwestycyjny dla branży BPO, SSC, IT i R&D.

Po szczegółowej analizie rynku elbląskiego i współpracy przy tym projekcie z firmą CBRE, globalna marka zdecydowała się na otwarcie oddziału właśnie w tym mieście.

Transcom od dłuższego czasu analizował potencjał miast średniej wielkości w Polsce. Wszelkie raporty wykazywały ponadprzeciętne możliwości rozwoju nowego oddziału w Elblągu. Wskaźniki kapitału ludzkiego, jak np. poziom wykształcenia, znajomość języków obcych oraz liczba absolwentów szkół wyższych uplasowały Elbląg w czołówce polskich miast z największym potencjałem gospodarczym. Globalna marka kontynuuje prowadzenie analiz i działań badawczych w Polsce, co może skutkować w przyszłości kolejnymi inwestycjami.

„Na naszą decyzję dotyczącą rozszerzenia działalności o kolejne miasto, tym razem średniej wielkości, wpłynął potencjał rekrutacyjny w Elblągu. Zauważyliśmy duże zainteresowanie pracą wśród kandydatów oraz cechy charakteru, których poszukujemy u osób rekrutowanych. Ponadto dobra współpraca z lokalnymi władzami, ich otwartość na nowe inwestycje oraz rozwijająca się infrastruktura zdecydowanie pomogły nam w podjęciu tej decyzji. Same statystyki również przemawiają na zdecydowany plus tego rynku - 37 tysięcy osób pracujących i wysoki procent ludzi z wyższym wykształceniem oraz znajomością języków obcych” – komentuje Przemysław Chyrk, Transcom Project Manager.

Globalna marka poprzez otwarcie oddziału w mieście średniej wielkości testuje także inny model pracy wewnątrz organizacji, tzw. ‘satelitów’. Widać to na przykładzie Elbląga, którym kieruje Team Leader pozostający w zdalnym kontakcie z Top Managementem firmy.

„Pierwsze miesiące w oddziale w Elblągu oceniamy bardzo pozytywnie. Wyniki sprzedażowe mojego zespołu są zdecydowanie satysfakcjonujące. Dotychczas wpłynęło do nas 369 aplikacji, przeprowadziliśmy 220 wywiadów telefonicznych i mieliśmy 100 uczestników na Dniu Kandydata. Obecnie w oddziale w Elblągu zatrudniliśmy 36 osób, ale zespół sukcesywnie się powiększa. Przeprowadziliśmy także anonimową ankietę zadowolenia wśród naszych pracowników i uzyskaliśmy bardzo wysoką ocenę 8.75/10. Te czynniki sprawiają, że już teraz możemy stwierdzić, iż inwestycja
w mniejszym mieście była dobrą decyzją” – dodaje Olaf Olszak, Team Leader, Transcom Elbląg.

Więcej informacji na temat pracy w oddziale w Elblągu można znaleźć tutaj:

https://pl.transcom.com/pl/elblagRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marta Lau

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »