Technologie » Internet

Transition Technologies na korzystnym i stabilnym kursie po Q1 2018

Transition Technologies na korzystnym i stabilnym kursie po Q1 2018
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa Transition Technologies – lider IT w obszarze energii, gazu i przemysłu podsumowuje wstępne wyniki pierwszego kwartału. - Odnotowaliśmy rekordowy wzrost sprzedaży, dywersyfikujemy kierunki działalności i stale się rozwijamy – mówi prof. Konrad Świrski, Prezes Grupy Kapitałowej Transition Techn

Pomimo umiarkowanej koniunktury w krajowym segmencie IT, wszystkie spółki Grupy Kapitałowej Transition Technologies osiągnęły w Q1 rekordową sprzedaż, na poziomie 65 mln PLN (wzrost niemal 12% r/r). Historyczne dane GK TT wskazują, że przychody pierwszego kwartału zwykle kształtują się na poziomie 20-22% obrotów rocznych.

Z kolei backlog zwiększył się do ok. 220 mln PLN (wzrost niemal 15 % r/r). Dobre, utrzymujące się wyniki pozwalają na podtrzymanie prognozowanego na początku 2018 roku wzrostu sprzedaży o 15-25% w porównaniu do 2017 roku i przekroczenie granicy 300 mln PLN. Firma kontynuuje realizację kluczowych projektów w sektorze energetycznym i przemysłowym, odnotowuje też dynamiczne zwiększanie się sprzedaży w segmencie informatycznych usług outsourcingowych i usług zarządzanych - Managed Services.

- Na rok 2018 patrzymy optymistycznie, mimo że paradoksalnie spodziewamy się też wielu zawirowań, a nawet możliwości pojawienia się gwałtownych turbulencji rynkowych. Jednakże, podobnie jak kilka innych firm z sektora, właśnie teraz upatrujemy szansy na szybki rozwój – mówi prof. Konrad Świrski, Prezes Zarządu Transition Technologies.

Grupa TT łączy model specjalistycznego, międzynarodowego outsourcingu IT z własną unikatową ofertą produktową (systemy wspomagania handlu energią i gazem, optymalizacja, integracja danych, Medical Intelligence oraz Data Science). – Nasze rozwiązania sprzedajemy nie tylko na polskim, ale także na zagranicznym rynku. Podobnie jak dotychczas, od początku 2018 roku konsekwentnie inwestujemy w działalność B+R, ale także budujemy  pozycję na trudnych obecnie rynkach sektora publicznego – dodaje Świrski.

Transition Technologies opiera swoją strategię na budowie silnych lokalnych centrów produkcyjnych i usługowych w Polsce, a w pierwszym kwartale 2018 łączna liczba biur krajowych zwiększyła się do 12, pozwalając na łączne zatrudnienie ponad 1500 pracowników. Grupa konsekwentnie rozbudowuje swoją pozycję na rynkach zagranicznych. Po biurach inżynierskich w USA, developerskim w Malezji, sprzedażowych w Niemczech, USA i Wlk. Brytanii, zainwestowała także w lokalną firmę na rynku francuskim. Kluczowe dla dynamicznego rozwoju GK Transition Technologies jest posiadanie unikatowego portfolio produktów oraz stabilne i długoterminowe kontrakty na usługi dla największych światowych korporacji, co zawsze pozwala na posiadanie długoterminowego backlogu (gwarantowanych zamówień).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »