Technologie » Komputery

Transition Technologies podsumowuje 2016 rok i optymistycznie patrzy w przyszłość

Transition Technologies podsumowuje 2016 rok i optymistycznie patrzy w przyszłość
Zobacz więcej zdjęć »
Miniony rok w branży IT charakteryzował się słabszą dynamiką rozwoju krajowego rynku IT. Wynikało to między innymi z zastoju w sektorze zamówień publicznych. Według analityków firmy Pressinfo, ożywienia sektora należy oczekiwać dopiero na przełomie 2017 i 2018 roku.

Trudny rok? Nie dla wszystkich

Słabsza kondycja krajowego sektora IT w obszarze zamówień publicznych, nie przełożyła się na działalność wszystkich firm. Podmioty, których znaczny obszar aktywności stanowi eksport usług i produktów IT oraz unikatowe portfolio produktowe, w 2016 osiągnęły znaczne wzrosty. Do tej grupy zalicza się Grupa Kapitałowa Transition Technologies (GK TT), która  za rok 2016 odnotowała przychody na poziomie ok. 175 mln PLN. W porównaniu z rokiem ubiegłym oznacza to wzrost przychodów o ok. 30 proc.

Z uwagi na korzystne dla spółki uwarunkowania rynkowe, GK TT przewiduje w 2017 roku dalszy rozwój i wzrost obrotów o minimum 50 proc., obecnie prognozowany portfel zamówień (backlog) na 2017 rok wynosi 160 mln PLN. Kolejnym ambitnym celem spółki jest wzrost zatrudnienia o 500 osób. Warto dodać, że na ten moment w całej Grupie zatrudnionych jest ponad 1000 osób.

Polska firma o międzynarodowej skali działania

Grupa Kapitałowa Transition Technologies to przykład innowacyjnych polskich firm, które w swojej działalności łączą rozwój nowoczesnych rozwiązań z aktywną obecnością na światowych rynkach. Otwieranie kolejnych biur sprzedażowych, umowy partnerskie z największymi dostawcami technologii i uczestnictwo w światowym łańcuchu dostaw międzynarodowych korporacji to czynniki, które gruntują pozycję GK TT.

Transition Technologies od 26 lat systematycznie kontynuuje ścieżkę wzrostową tworząc własne, unikatowe produkty lub też dostarczając zespoły programistyczne dla największych światowych liderów. O dynamicznym rozwoju Transition Technologies świadczy stale rosnąca liczba lokalizacji firmy. Obecnie GK TT posiada 9 biur w Polsce oraz 4 za granicą. Na początku marca  2017 otworzone zostało kolejne – w Malezji. Spółka, jeszcze w tym roku planuje otwarcie szóstego oddziału poza granicami kraju, tym razem na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Autorskie rozwiązania kluczem do sukcesu

Rozwiązania spółki wspierają największe firmy przemysłowe i energetyczne w zakresie:  integracji danych, handlu energią i gazem, zaawansowanej automatyki, diagnostyki oraz optymalizacji, a także wykorzystania data science i Business Intelligence w zarządzaniu procesami. Od kilku lat GK TT stawia mocny akcent na inwestycje i rozwój nowych technologii, które będą kluczowe dla przyszłego kształtu rynku IT tj. Internet Rzeczy (IoT), Rozszerzona Rzeczywistość (AR), chmura obliczeniowa, czy też cyberbezpieczeństwo.

 

Połączenie innowacyjnych badań polskich specjalistów z partnerstwem największych, światowych firm i międzynarodową siecią dostaw - to czynniki warunkujące sukces w dynamicznie zmieniającym i rozwijającym się sektorze IT. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »