Dom » Budownictwo

Transport szkła

Transport szkła
Zobacz więcej zdjęć »
Szkło jest kruchym materiałem wymagającym specjalistycznego zabezpieczenia podczas transportu i przenoszenia. Dopóki nie osadzimy szkła w ramie, powinniśmy zastosować wszelkie środki ostrożności, aby uniknąć ewentualnych pęknięć, zarysowań lub ukruszeń.

Szkło produkowane w hucie jest transportowane w najdalsze zakątki Polski i za granicę. Transport odbywa się w odpowiednio przystosowanych do tego naczepach, które mogą wyglądać nietypowo, ze względu na swoje przeznaczenie. Naczepy typu Inloader, są wyposażone w sześć niezależnych od siebie półosi, z niezawodnym zawieszeniem pneumatycznym, ułatwia rozładunek oraz załadunek. Ponadto posiadają szyny i zaczepy wykorzystywane do mocowania szkła.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Pewnie wielu z was zastanawia się jak wygląda transport szkła wewnątrz firm zajmujących się profesjonalną obróbką i do Klientów. Oczywiście wszystko zależy od gabarytów szkła i posiadanych transporterów, ale ze względu na konieczność zastosowania podwyższonych środków ostrożności stosuje się specjalne akcesoria ułatwiające transport materiałów szklanych.

Ręczne przyssawki do szyb

Są wykorzystywane do przenoszenia szkła. Dzięki nim można pewnie chwycić szklany wycinek lub szybę i przenieść, jednocześnie unikając zagrożenia stłuczenia.

Przyssawki do szyb używa się również przy montażu szyb oraz osadzaniu szkła w ramy. Są to bardzo przydatne akcesoria pomagające podczas wykonywania różnego rodzaju produktów szklanych takich jak okiennice lub osadzania szklanych ścian biurowców.

Ręczne przyssawki do szyb - rodzaje

Przyssawki do szyb dzielimy na: pojedyncze, podwójne, potrójne oraz poczwórne, to znaczy składające się z jednego, dwóch, trzech lub czterech punktów - jest to gumowe element o średnicy około 12cm ze specjalną dźwignią wytwarzającą podciśnienie.

Takie przyssawki pozwalają transportować materiały o wadze np. do 100 kilogramów na jednej potrójnej przyssawce,

Powyżej tej wagi stosuje się przyssawki o większych średnicach z pompami próżniowymi .

Wszystkie z wymienionych przyssawek można stosować do różnego rodzajów powierzchni, nie tylko szklanych. Warunkiem, który powinien być spełniony, podczas mocowania przyssawki jest gładka warstwa wierzchnia bez żadnych chropowatości (wyjątek stanowią przyssawki przystosowane do nierównych powierzchni). Ważna jest również odpowiednia przyczepność produktu przenoszonego w stosunku do materiału z jakiego jest wykonana końcówka przyssawki.

Jak wybrać odpowiednią ręczną przyssawkę

Ponieważ przyssawki różnią się między sobą maksymalnym udźwigiem oraz materiałem z jakiego są wykonane, aby dokonać prawidłowego wyboru należy przede wszystkim dokładnie określić jej przeznaczenie.

Jeżeli potrzebujemy sprzętu do codziennego użytku podczas obróbki i montażu szkła, powinniśmy zdecydować się na profesjonalne przyssawki do szyb, które nie ulegną zniszczeniu po kilku użyciach i mają większy maksymalny udźwig (ilość punktów). Profesjonalne przyssawki do szyb są stosowane przede wszystkim przez zawodowych szklarzy i doskonale sprawdzają się przy wielu czynnościach, które pozornie wydają się trudne, a z zastosowaniem przyssawek do szyb stają się banalnie proste.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Danutar

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »