Technologie » Internet

Trend Micro™ Deep Security zdobywa europejskie i globalne certyfikaty rządowe

Warszawa, 20 października 2011 r. – Trend Micro Incorporated poinformowała o uzyskaniu przez rozwiązanie bezpieczeństwa dla serwerów i środowisk zwirtualizowanych Trend Micro Deep Security certyfikatu Common Criteria Evaluation Assurance na poziomie 4+ (EAL4+).

EAL4+ jest najwyższym poziomem certyfikatu uznawanego przez rządy krajów europejskich i wiele innych państw na całym świecie.

W rezultacie instytucje rządowe, od których wymaga się korzystania z produktów posiadających certyfikat zgodności ze wspólnymi kryteriami (Common Criteria) mogą mieć pewność, że proces specyfikacji, wdrożenia i ewaluacji Deep Security został przeprowadzony w rygorystyczny i ustandardyzowany sposób, spełniający wymogi bezpieczeństwa i regulacji zgodności.

Common Criteria to uznany, międzynarodowy, oparty na standardach zestaw kryteriów do ewaluacji poziomu bezpieczeństwa w branży IT. Ten uznawany przez 26 krajów zestaw kryteriów został opracowany przez ekspertów w celu identyfikacji produktów nadających się do pracy w środowiskach danych zarówno jawnych, jak i sensytywnych. Trend Micro zdecydowało się poddać rozwiązanie Deep Security ocenie certyfikacyjnej pod kątem poziomu zabezpieczeń dla systemów wykrywania włamań.

„Uzyskanie certyfikatu stanowi potwierdzenie nie tylko tego, że firma Trend Micro podjęła słuszną decyzję inwestując w technologie bezpieczeństwa wirtualizacji i chmury, lecz również tego, że odnieśliśmy na tym polu sukces” – mówi Andy Dancer, CTO w firmie Trend Micro w regionie EMEA. „To, że Deep Security 7.5 uzyskało certyfikację na tym samym poziomie EAL co VMware vSphere® 4.0 sprawia, że instytucje rządowe mogą czuć się bardziej pewne ogólnego poziomu bezpieczeństwa swoich środowisk zwirtualizowanych, a w niektórych przypadkach stanowi też dodatkowe uzasadnienie dla wirtualizacji systemów przetwarzających dane wrażliwe” – dodaje Andy Dancer.

Wszystkie pięć modułów bezpieczeństwa Deep Security uzyskało certyfikaty dotyczące wszystkich obsługiwanych przez rozwiązanie platform: Windows, Linux, Solaris, AIX, HP-UX oraz VMware vSphere®. W proces certyfikacji włączono zarówno Deep Security Virtual Appliance jak i agentowe technologie in-guest. Oznacza to, iż to najbardziej wszechstronne rozwiązanie bezpieczeństwa dla serwerów i środowisk zwirtualizowanych dostępne na rynku zdobyło najbardziej wszechstronną certyfikację.  

W ramach tego samego procesu, produkt Deep Security uzyskał również certyfikaty FIPS 197, FIPS 180-3 i FIPS 186-3 dla – odpowiednio – algorytmów kryptograficznych AES, SHA-1/SHA-256 i RSA.

Deep Security to platforma zabezpieczeń dla serwerów fizycznych, wirtualnych i w chmurze oferująca pierwszy w branży bezagentowy pakiet zabezpieczeń dla środowisk VMware, składający się z modułów bezagentowej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, monitoringu integralności, zapory firewall, a także zabezpieczeń przed włamaniami i ochrony aplikacji internetowych. Sprzedaż rozwiązanie przekroczyła poziom 5 milionów licencji, a wśród klientów korzystających z Deep Security znajdują się organizacje z list Fortune 100 i Global 100 działające w branżach usług finansowych, handlu detalicznego, energetyki i obrony oraz małe i średnie przedsiębiorstwa z szerokiego wachlarza sektorów takich jak edukacja, usługi medyczne, a także instytucje rządowe. Sprzedaż samego bezagentowego zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem z pakietu Deep Security przekroczyła niedawno liczbę 1 tysiąca klientów.

Do uroczystego wręczenie certyfikatu Common Criteria EAL 4+ dla Trend Micro Deep Security doszło podczas 12. Corocznej Międzynarodowej Konferencji Common Criteria w Kuala Lumpur w Malezji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »