Zdrowie » Medycyna
Trudne życie cukrzyka
Najtrudniejszym etapem zarówno dla diabetyka, jak również jego najbliższych, jest początek choroby, w którym konieczne staje się zaznajomienie z wieloma technikami badań oraz podawania odpowiednich leków.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Pierwszym etapem poznania choroby jest przejście specjalnego szkolenia prowadzonego przez lekarzy prowadzących oraz pielęgniarki. Dzięki temu pacjent może dowiedzieć się, jak żyć z cukrzycą. Jeżeli natomiast na cukrzycę zachoruje dziecko, wówczas szpital, w którym będzie ono przebywało, przeprowadzi niezbędne szkolenie nie tylko z samym chorym, ale także z osobami mu najbliższymi. W przypadku osób dorosłych szkolenia nie zawsze się odbywają dlatego warto poprosić swojego lekarza o kilka przydatnych lekcji. Na szkoleniu zarówno chory, jak i jego rodzina dowiadują się wszystkiego na temat uszkodzeń, jakie zaszły w organizmie diabetyka oraz pracy i funkcjonalności insuliny. Kolejnym etapem jest nauka podawania choremu insuliny w postaci zastrzyków lub obchodzenia się z pompą insulinową. Ponadto niezwykle ważna jest wiedza dietetyczna będąca jednym z kluczowych aspektów prawidłowego wyrównywania poziomu cukru we krwi.
Drugim etapem jest przygotowanie osoby chorej do samodzielnego radzenia sobie z chorobą oraz wyposażenie go w niezbędne lekarstwa i urządzenia medyczne. Najważniejszym urządzeniem jest glukometr oraz insulina, ale dodatkowo należy pamiętać o paskach mierzących poziom acetonu w moczu, a także poziom cukru w moczu. Tego rodzaju pasków używa się w przypadku występowania wysokich stężeń glukozy we krwi. Obecność acetonu świadczy o zatruwaniu organizmu, co w przypadku dłuższego utrzymywania się u chorego może prowadzić nawet do zagrożenia jego życia. Zobacz więcej.
Nadesłał:
hejho
|
Komentarze (0)