Dom » Nieruchomość

Trzeci etap Osiedla Latarników na ostatniej prostej

Trzeci etap Osiedla Latarników na ostatniej prostej
Zobacz więcej zdjęć »
Develia finalizuje realizację ostatniego etapu Osiedla Latarników na gdańskiej Letnicy, w którym powstało 158 mieszkań oraz jeden lokal usługowy. Dokonany został wpis do dziennika budowy potwierdzający zakończenie inwestycji. Rozpoczęcie przekazań planowane jest na przełomie stycznia i lutego 2024

Dobiega końca budowa trzyetapowego Osiedla Latarników położonego w pasie nadmorskim przy ulicy Letnickiej 1 w gdańskiej dzielnicy Letnica. Dokonany został wpis do dziennika budowy informujący o zakończeniu realizacji III i ostatniego etapu tej inwestycji. Aktualne prowadzone są ostatnie prace w mieszkaniach i na terenach przyległych. Odbywają się także odbiory odpowiednich służb. Rozpoczęcie przekazań mieszkań planowane jest na przełomie stycznia i lutego 2024 r.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Osiedle Latarników od samego początku cieszyło się zainteresowaniem nabywców. Do zakupu mieszkań w tej inwestycji zachęcała głównie doskonała lokalizacja blisko plaży Zatoki Gdańskiej. Dużym atutem są również położone w pobliżu tereny zielone, szybki i łatwy dojazd do Śródmieścia, a przede wszystkim funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanych metrażach. Niebawem rozpoczniemy przekazania lokali. W ofercie dostępnych jest jeszcze 47 mieszkań - podkreśla Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.     

 

W trzecim etapie wybudowanych zostało 158 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 40 do 96 metrów kwadratowych. Do każdego przypisany jest balkon lub taras. Podziemna hala garażowa obejmuje 154 miejsca parkingowe dla samochodów i pomieszczenia dla jednośladów. Uzupełnieniem są naziemne miejsca postojowe. Dodatkowo na parterze powstał jeden lokal usługowy. Przestrzeń zewnętrzna została obsadzona zielenią, a dla dzieci przygotowano atrakcyjny plac zabaw. W pierwszym etapie projektu powstało 135 lokali, a w drugim 218.

Jedną z największych zalet Osiedla Latarników jest jego nadmorska lokalizacja. Do Parku Brzeźnieńskiego im. J.J. Haffnera i najbliższego wejścia na plażę jest w linii prostej zaledwie około 900 metrów. W odległości 1,5 km znajduje się stadion piłkarski Polsat Plus Arena oraz kompleks wystawienniczo-kongresowy AmberExpo, co pozwoli mieszkańcom uczestniczyć w wielu imprezach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

Dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Gdańska. Bliskość ważnych arterii drogowych – Drogi Zielonej oraz Tunelu pod Martwą Wisłą - gwarantuje szybki dojazd do głównych tras S6, S7 oraz Autostrady A1. Komunikacja miejska zapewnia dogodne połączenia z innymi dzielnicami miasta oraz dotarcie do dworca głównego PKP oraz PKS.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia K&L Smart Design sp. z o.o. Ceny dostępnych mieszkań zaczynają się od 10 499 zł za metr kwadratowy.

  

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej, które przekazały dotychczas 12 projektów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, składających się z 28 etapów inwestycyjnych, w których powstało ponad 3500 mieszkań.

 

Kontakt dla mediów:


Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »