Dom » Budownictwo

Trzy lata od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody przez firmę ALSTAL Jak wygląda obecny etap?

We wtorek, 11 października mijają dokładnie trzy lata od podpisania umowy na budowę ogromnego kompleksu basenowo-edukacyjnego Fabryka Wody w Szczecinie. O postępach pracy szeroko opowiedział Dominik Słowek, Kierownik Budowy z firmy ALSTAL Grupa Budowlana.

11 października 2019 roku miasto Szczecin podpisało umowę z firmą ALSTAL Grupa Budowlana
na wybudowanie Fabryki Wody. Ta ogromna inwestycja realizowana jest w ścisłym centrum miasta,
a jej wartość opiewa na
kwotę ponad 350 milionów złotych. Inwestycja zmierza ku końcowi
- aktualnie wykonywanych jest szereg różnych prac na różnych poziomach inwestycji równocześnie.
Na budowie pracuje łącznie ponad 200 osób.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu 

„Obecnie na budowie Fabryki Wody w budynku basenowym trwają prace wykończeniowe w postaci montażu sufitów podwieszanych oraz układania płytek ceramicznych w łazienkach, toaletach i na plażach basenowych. Realizowane są także prace związane ze szpachlowaniem i malowaniem ścian oraz sufitów. Dodatkowo montujemy balustrady, windy panoramiczne oraz zjeżdżalnie wewnętrzne i zewnętrzne. Na końcowym etapie jest również wykonywanie saun i łaźni.”  – mówi Dominik Słowek, Kierownik Budowy z firmy ALSTAL Grupa Budowlana

 

Cały teren Fabryki Wody to aż pięć hektarów. Powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 17.000 m2,
a kubatura 177.000 m3. W nowoczesnym trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 basenów i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra, a także jedna z największych w Polsce strefa saun, których przewidziano aż 16.

 

Nasze prace polegają również na wykonaniu niecek basenowych wewnętrznych i zewnętrznych. Ekipy budowlane realizują prace instalacyjne związane z wykonaniem i uruchomieniem wentylacji, instalacji CO oraz wodno-kanalizacyjnej i instalacji TWB (technologii wody basenowej). Intensywnie pracują również elektrycy, którzy montują oświetlenia i cały osprzęt elektryczny. Jednocześnie wykonywane są instalacje słaboprądowe”. – dodaje Dominik Słowek.

 

Druga część kompleksu Fabryki Wody to budynek Edukatorium, gdzie znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli i wpływie na nasze życie i cywilizację. Przez środek obiektu przepływać będzie rzeka, tworząca wodną kaskadę, a oba budynki zostaną połączone łącznikiem. Ofertę sportową Fabryki Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha. Na terenie obiektu zlokalizowane zostanie także lodowisko i amfiteatr.

 

„W budynku B, czyli Edukatorium, zakończono montaż ściany wspinaczkowej oraz uruchomiono kręgielnię. Trwają prace malarskie oraz rozpoczęto prace porządkowe.” – mówi Dominik Słowek, dodając: „Na zewnątrz budynków trwają prace drogowe w postaci układania kostki brukowej, montażu krawężników i oporników. Zakończyliśmy już budowę kaskady wodnej, a aktualnie skupiamy się na wykonaniu toru lodowego i lodowiska. Jednocześnie rozpoczęły się prace związane z wykonaniem terenów zielonych, a także budowy fontanny i rzeki południowej”.

 

Generalnym wykonawcą inwestycji jest bydgoska firma ALSTAL Grupa Budowlana, która specjalizuje się w budowie obiektów basenowych i aquaparków. W swoim portfolio ma m.in. budowę Term Maltańskich w Poznaniu, Term w Poddębicach, a także Centrum Rekreacji Astoria w Bydgoszczy,
w którym znajduje się basen olimpijski.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »