Dom » Architektura

Tubądzin Design Days we Lwowie

Tubądzin Design Days we Lwowie
Zobacz więcej zdjęć »
Tubądzin Design Days, czyli cykliczne spotkania organizowane od kilku lat przez Grupę Tubądzin po odwiedzeniu największych polskich miast, trafiają za granicę. Kolejne spotkanie z tego cyklu, po Słowacji i Kazachstanie, odbyło się 23 marca na Ukrainie. Gościem specjalnym TDD był Maciej Zień.

Grupa Tubądzin, jako jeden z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych, od lat buduje silne relacje z architektami nie tylko z Polski, ale również całej Europy. Projekt dedykowany tej grupie specjalistów, realizowany jako cykl spotkań Tubądzin Design Days stał się inspiracją dla ludzi reprezentujących świat designu. Polskie edycje wydarzenia zostały doskonale przyjęte, na fali tego sukcesu, cykl trafił na arenę międzynarodową.

Tym razem spotkanie Tubądzin Design Days odbyło się we Lwowie. Na uczestników czekał konkurs „Zainspiruj nas. Pokaż miasta Ukrainy”, którego zadanie polegało na stworzeniu kolekcji płytek inspirowanych miastami Ukrainy. Na zwycięzców czekały cenne nagrody m.in. wyjazd na targi Cersaie 2017, odbywające się w Bolonii.

Właściciele oraz Zarząd Grupy Tubądzin zdradzili plany firmy na 2017 rok, opowiedzieli o nowej fabryce, która w listopadzie 2016 roku została uruchomiona w Sieradzu w woj. łódzkim, a także zaprezentowali nową markę płytek wielkoformatowych o nazwie MONOLITH.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia, była inspirująca dyskusja pomiędzy architektem marki Tubądzin – Tomkiem Smusem a Maciejem Zieniem. Osią rozmowy, były podobieństwa i różnice w projektowaniu mody odzieżowej i wnętrz. Poruszone zostały kwestie kolorystyki oraz ponadczasowych wzorów, które można znaleźć zarówno we wnętrzach jak i w garderobie. Maciek, opowiedział też, jak jego zdaniem wyglądałaby kolekcja płytek inspirowana Lwowem. Zwieńczeniem wydarzenia, był występ ukraińskiego wirtuoza skrzypiec Aleksandra Bożyka.

Grupa Tubądzin w drugiej części spotkania podziękowała architektom pochodzącym z Ukrainy za ich wyjątkową aktywność podczas pierwszej edycji konkursu Tubądzin Design Awards - 520 zarejestrowanych uczestników, którzy przesłali łącznie 122 projekty wnętrz. Dodatkowo przedstawiciele firmy zaprosili do udziału w drugiej edycji konkursu – Tubądzin Design Awards, który startuje niebawem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »