Kultura, sztuka » Kultura

Twarze rysowane wiatrem

Z ostatniej chwili! Steve Jobs, Mick Jagger, Salvador Dali i cała plejada popularnych aktorów czy artystów odwiedzi Agorę Bytom! To zasługa lekarza i artysty w jednym, Tomasza Wiatra. Jego cykl portretów słynnych postaci, „Twarze rysowane wiatrem”, od 16 marca (piątek) w Galerii na Poziomie.

Autor wystawy ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i obecnie pracuje jako lekarz. Tomasz Wiatr to jednak prawdziwy człowiek renesansu. Równocześnie z pracą zawodową, rozwijał swój warsztat z zakresu rysunku, a głównie portretu. Inspirację odnalazł głównie w świecie mediów, kultury i sztuki. - Wynikało to z tego, że wizerunki gwiazd są najbardziej rozpoznawalne i dostępne - opowiada Tomasz Wiatr. W ciągu ostatnich dwóch lat, artysta posługując się jedynie ołówkiem, stworzył cykl sugestywnych portretów sław. - Szukam wyrazistych, surowych i ostrzejszych cech, dlatego portretuję głównie mężczyzn, ale w Agorze Bytom po raz pierwszy pokażę także rysunki kobiet, między innymi Natalie Portman - mówi Wiatr. - Tym, co odróżnia mnie od innych portrecistów jest charakterystyczna, surowa kreska, która pozwala uchwycić emocje. Nie maluję, jak wielu artystów w sposób „fotograficzny" i dopieszczony - dodaje.

 

Od najbliższego piątku w Galerii na Poziomie Agory Bytom będzie można oglądać 24 prace z całego cyklu. Wernisaż rozpocznie się o godz. 16.00.

- W Galerii na Poziomie przez ponad rok zorganizowaliśmy już prawie 20 wystaw, ale tematyka najbliższej wystawy to dla nas prawdziwa nowość - opowiada Hanna Petters-Kaczmarska, marketing manager z Agory Bytom. - Jesteśmy bardzo podekscytowani tą ekspozycją, która połączyła światy sztuki wysokiej i gwiazd. „Twarze rysowane wiatrem" pozwolą zobaczyć bytomianom najsłynniejsze postaci w zupełnie nowym świetle - dodaje.

Wernisaż wystawy „Twarze rysowane wiatrem" odbędzie się 16 marca o godz. 16.00 w Galerii na Poziomie Agory Bytom. Następnie ekspozycję będzie można oglądać w godzinach otwarcia Agory. Wstęp wolny.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profitcomms

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »