Motoryzacja » Samochody
Ubezpieczenia dodatkowe: które warto wybrać?
Przyjrzyjmy się wspólnie różnym wariantom ubezpieczeń, wskazując te najbardziej atrakcyjne.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Ubezpieczenie AC: zakres wypadkowy i kradzieżowy
Przy wyborze każdego ubezpieczenia dodatkowego powinniśmy szczegółowo prześledzić warunki ubezpieczenia: trzeba zwrócić uwagę na zakres i gwarantowane sumy odpowiedzialności. W przypadku AC widoczny jest rozdział pomiędzy częścią wypadkową a kradzieżową – oba warianty mogą istnieć zarówno jako osobne produkty, jak i tzw. „pełne” AC. Dobrą praktyką jest zakup polisy AC w powiązaniu z obowiązkowym OC. Takie rozwiązanie pakietowe daje możliwość łączenia oferty AC i OC, co przełoży się na niższą cenę polisy. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń OC i autocasco rankomat.pl, warto śledzić opcje ubezpieczeń dodatkowych – w wielu przypadkach ubezpieczyciele dodają atrakcyjne produkty, np. w postaci mini pakietu Assistance.
Czy zakup „pełnego” AC ma sens? Ubezpieczyciele na szczęście są elastyczni w przedstawianiu ofert – wielość rozwiązań pozwala na wybór AC dostosowanego do potrzeb i możliwości finansowych klienta, dzięki czemu nie ma obaw, że wydamy pieniądze niepotrzebnie.
Ubezpieczenie szyb i opon
Są to dwa rodzaje niezależnych polis, które mogą być nabywane oddzielnie – w obu przypadkach ich właściciele decydują się na ubezpieczenie konkretnego elementu pojazdu w szczególności narażonego na uszkodzenie bez konieczności zakupu pełnego AC. Ubezpieczenie szyb lub opon sprawdzi się doskonale jako dodatek do polisy OC dla np. samochodu poruszającego się głównie po drogach wiejskich – kamieniste pobocza i nierówne zakręty sprzyjają powstawaniu tego rodzaju uszkodzeń.
Ubezpieczenie ASS i NNW
Ubezpieczenie Assistance (ASS) to doskonała propozycja dla osób odbywających częste podróże. W zależności od zakresu, na jaki opiewa polisa, ubezpieczony może liczyć na szeroką pomoc w razie wystąpienia okoliczności uniemożliwiających kontynuowanie jazdy (pomoc to np. holowanie pojazdu, auto zastępcze, naprawa samochodu na miejscu).
Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) uruchamia się w przypadku wystąpienia scenariusza najgorszego – w wypadku ucierpiał kierowca lub pasażer. Ubezpieczyciel odpowiada finansowo w ramach zakresu samej umowy do wysokości sumy gwarancyjnej – składka rośnie wprost proporcjonalnie do sumy.
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (1)
No ja już się dawno nauczyłem, zawsze co roku wykupuje assistance, razem w oc z generali zresztą mam i naprawdę niedrogo wychodzi.