Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Ubezpieczenie zdrowotne czy abonament w sieci przychodni?

Coraz częściej przedsiębiorcy z sektora MSP decydują się na zapewnienie prywatnej opieki medycznej swoim pracownikom. Na rynku istnieje wiele rozwiązań oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe oraz wyspecjalizowane sieci medyczne. Na co szczególnie zwracać uwagę?

Jak pokazują najnowsze dane CBOS[1], Polacy, którzy potrzebują opieki medycznej, najczęściej łączą pomoc oferowaną przez NFZ z prywatnymi usługami. W tym roku aż 84% Polaków skorzystało z pomocy lekarza - znaczna większość w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia, jednak prawie co drugi pytany pacjent (47%) leczył się także prywatnie. Jedną z przyczyn rosnącej popularności niepublicznych świadczeń jest nieustanny rozwój ofert sieci medycznych i towarzystw ubezpieczeniowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


- Większość osób korzystających z polis zdrowotnych, to pracownicy objęci ubezpieczeniami grupowymi. Coraz częściej są to przedstawiciele sektora MSP. Zapewnienie prywatnej opieki medycznej przestało być domeną dużych organizacji i korporacji. Dzieje się tak nie tylko za sprawą spadku cen tych usług, ale także dzięki wprowadzeniu różnych modeli ich rozliczania, jak na przykład możliwość współpłacenia - mówi Małgorzata Jackiewicz, Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

Szeroki dostęp do świadczeń

Przed zakupem programu opieki zdrowotnej, należy sprawdzić zakres terytorialny placówek, z których będzie można skorzystać. Na tym polu widać przewagę ubezpieczeń zdrowotnych nad pakietami przygotowanymi przez sieci medyczne. Towarzystwa ubezpieczeniowe z reguły nawiązują współpracę z wieloma różnymi sieciami, dzięki czemu są w stanie zaoferować dostęp do zdecydowanie większej liczby placówek.

- Jest to szczególnie istotne w przypadku firm prowadzących działalność poza aglomeracjami miejskimi, gdzie wybór placówek medycznych jest mniejszy. Ma to także znaczenie dla przedsiębiorców posiadających oddziały w różnych lokalizacjach, bo dzięki temu każdy pracownik ma zapewniony taki sam poziom ochrony, niezależenie od miejsca zamieszkania. Ponadto, dostęp do prywatnej opieki medycznej przekłada się na skrócenie czasu potrzebnego na odbycie wizyty lekarskiej, co pozytywnie wpływa na komfort pracy - dodaje Małgorzata Jackiewicz z SALTUS Ubezpieczenia.

Nielimitowana liczba wizyt nie zawsze jest najważniejsza

Równie ważnym elementem, na który powinno się zwracać uwagę jest zakres świadczonych usług, tj. rodzaj specjalistów i badań, z których możemy skorzystać. Najczęściej spotykanym sposobem dywersyfikacji oferowanych pakietów jest ograniczenie skali dostępnych lekarzy, poziomu diagnostyki oraz zabiegów. Ich lista rośnie wraz ze wzrostem wartości pakietu. Alternatywnym podejściem jest wprowadzenie rozgraniczenia ilościowego. Niezależnie od wysokości wykupionego pakietu mamy dostęp do tego samego rodzaju świadczeń. Różnice widoczne są za to w liczbie wizyt i badań, z których możemy skorzystać w ciągu roku.

- Popularnym, w oczach Polaków, wyznacznikiem atrakcyjności prywatnych świadczeń medycznych jest szeroka lista specjalistów, z których konsultacji możemy skorzystać. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy fachowiec nie postawi trafnej diagnozy bez wykonania odpowiednich badań. W związku z tym przed podjęciem decyzji o wyborze pakietu warto wnikliwie sprawdzić zakres oferowanych w jego ramach badań diagnostycznych - radzi Małgorzata Jackiewicz z SALTUS Ubezpieczenia.



[1] Wyniki badania Korzystanie ze świadczeń i ubezpieczeń zdrowotnych, sierpień 2016.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brandscope

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »