Firma » Biznes

Ubisoft® przejmuje Massive Entertainment®

Ubisoft® przejmuje Massive Entertainment®
Zobacz więcej zdjęć »
Ubisoft ogłosił przejęcie - od Activision Blizzard - studia Massive Entertainment® z siedzibą w szwedzkim Malmö. W ramach umowy, własnością Ubisoft została także marka World In Conflict® obejmująca gry strategiczne.

Powstałe w 1997 roku studio Massive zatrudnia 120 developerów, a Game Developers Research uznał je w 2008 roku za jedno z 50 najlepszych studiów developerskich na świecie. Studio słynie z gier z gatunku strategii czasu rzeczywistego oraz z innowacyjnych patentów technologicznych swojego autorstwa.

World in Conflict® zyskała uznanie krytyków, otrzymując między innymi tytuł Najlepszej Gry Strategicznej podczas tragów E3 w 2007 roku, najlepszej - w oczach IGN - Multiplayerowej Gry Online 2007 roku, czy - decyzją Gamespot - Najbardziej Innowacyjnej Gry 2007 roku.

Jesteśmy zachwyceni mogąc powitać w zespole Ubisoft developerów ze studia Massive - powiedziała Christine Burgess-Quemard, executive director odpowiedzialna za światową produkcję studyjną Ubisoft. Ubisoft rozwija się w szybkim tempie, a nasza strategia przewiduje wzmocnienie teamu kreatywnego firmy. Massive zebrał wielu z najbardziej uznanych twórców w tej branży i wierzę, że ich talent pozwoli na płynną integrację z siecią naszych developerów na całym świecie.

Nasz zespół kładzie duży nacisk na wolność twórczą we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań i kreowaniu gier najwyższej jakości - zaznaczył Martin Walfisz, twórca i szef Massive Entertainment®. Szczęśliwie, trafiliśmy na Ubisoft, wydawcę, który podziela te same wartości i rozumie nasz styl myślenia. Nie mam wątpliwości, że nasza wspólna przyszłość przyniesie korzyści obu stronom.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.wrona

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »