Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Ukryte zagrożenia związane z wybielaniem zębów

Ukryte zagrożenia związane z wybielaniem zębów
Zobacz więcej zdjęć »
Eksperci stomatologiczni ostrzegają, że niektóre popularne metody wybielania zębów mogą nie być tak bezpieczne, jak ludzie sądzą.

Coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów. Gama metod jest bardzo szeroka – od lasera po metody domowe, dzięki czemu każdy znajdzie sposób odpowiedni dla siebie.  

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że żadne wybielanie nie jest na zawsze. Różne metody pozwalają uzyskać efekty różnej trwałości – od kilku miesięcy do maksymalnie trzech lat, jest to także uzależnione od rodzaju szkliwa, naturalnego koloru zębów, sposobu codziennej pielęgnacji, itd. Każdą metodę należy dokładnie sprawdzić, nie tylko poznać jej zalety, ale też wady, a w przypadku zabiegów wykonywanych w gabinetach stomatologicznych – koniecznie zwrócić  uwagę profesjonalizm osoby wykonującej zabieg i opinie na temat gabinetu. Oczywistym jest,  że do zabiegów wykonywanych w gabinetach stosuje się dużo silniejsze środki wybielające niż te, które są w preparatach przeznaczonych do stosowania w domu.

 

Stomatolog może zaproponować dwie opcje – żel wybielający, który jest nanoszony bezpośrednio na zęby i stosowany w połączeniu ze specjalnie formowanym ochraniaczem lub laser wybielający, gdzie środek wybielający jest umieszczony bezpośrednio na zębach i aktywowany przez światło lasera.

 

Jednak zdarza się, że po tak silnym wybielaniu zęby nie będą idealnie białe, a czasem mogą nawet delikatnie ściemnieć w wyniku nawodnienia, dzień lub dwa po zabiegu. Podczas zabiegu wybielania w gabinecie stomatologicznym może dojść do uszkodzenia szkliwa, podrażnienia dziąseł i ich oparzenia, co  w skrajnych przypadkach może doprowadzić do utraty zębów.

 

Wybielanie zębów tak silnymi metodami nie jest odpowiednie dla wszystkich – nie powinny się na nie decydować osoby z koronkami lub z chorymi dziąsłami, choć oczywiście zawsze warto skonsultować decyzję ze swoim stomatologiem.

Domowe metody wybielania są mniej skuteczne, łatwo też – ze względu na brak wiedzy – zastosować je w sposób niewłaściwy lub też – ze względu na chęć uzyskania efektu jak najszybciej – przesadzić z wybielaniem. Dlatego też decydując się na którąś z domowych metod (niezależnie od tego, czy będzie to pasta do zębów, guma wybielająca czy zestaw do domowego wybielania)  należy bardzo dokładnie zapoznać się z instrukcją i częstotliwością stosowania.

 

Paski wybielające są trochę jak nakładanie tynku na zęby, a w dodatku wynik wybielania może być nierówny, szczególnie jeśli paski nie zostały dobrze dopasowane. Poza tym stosowany w nich utleniacz może podrażnić dziąsła, powodując ropienie lub bolesną wrażliwość.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »