Technologie » AGD - RTV

Ultracienkie szkło na ekrany dotykowe oraz cyfrowe wyświetlacze

Ultracienkie szkło na ekrany dotykowe oraz cyfrowe wyświetlacze
Zobacz więcej zdjęć »
NSG Group, właściciel marki Pilkington, zaprezentuje na targach ISE w Amsterdamie szeroki asortyment ultracienkich produktów szklanych, które sprawdzają się w ekranach dotykowych i cyfrowych wyświetlaczach. Produkty będzie można zobaczyć na stoisku NSG Group nr 8-D352.

Pilkington MicrofloatTM i Pilkington MicrowhiteTM to ultracienkie rodzaje szkła float, o wysokiej jakości optycznej, wytwarzane według ściśle określonych standardów. Produkowane są zgodnie z wysokimi specyfikacjami uwzględniającymi bardzo niewielkie tolerancje grubości, aby zapewnić idealną płaskość i jednolitość wyrobów odpowiednich do szerokiej gamy zastosowań.

Wymagania dotyczące ekranów dotykowych i wyświetlaczy o większej powierzchni różnią się od tych stosowanych w urządzeniach mobilnych. Duże wyświetlacze cyfrowe nie zawsze wymagają użycia ultracienkiego szkła o grubości poniżej 1 mm. Pilkington MicrofloatTM i Pilkington MicrowhiteTM produkowane są z wykorzystaniem standardowej metody float. Pilkington MicrofloatTM jest klasyczną wersją bezbarwnego szkła float, natomiast szkło Pilkington MicrowhiteTM to szkło float o obniżonej zawartości żelaza, dzięki czemu jest superbezbarwne, co pozwala na idealne odwzorowanie barw obrazu za szkłem i ma dodatkową korzyść w postaci zwiększonej przepuszczalności światła.

Pilkington MicrofloatTM i Pilkington MicrowhiteTM znakomicie nadają się do wielu różnorodnych zastosowań, takich jak m.in. szkiełka mikroskopowe, lusterka kosmetyczne, płytki chromatograficzne, fotomaski LCD, ekrany komputerów i tabletów oraz jako szkło techniczne i motoryzacyjne.

Dostępne są różne grubości szkła, które są odpowiednio dopasowane do zastosowań. Grubości 0,95-1,05 mm do szkiełek mikroskopowych; 1,0-1,2 mm do szkiełek mikroskopowych i lusterek kosmetycznych; 1,2-1,4 mm do płytek chromatograficznych, lusterek kosmetycznych i szkła technicznego oraz 1,5-1,7 mm do fotomasek, szkła technicznego i motoryzacyjnego.

Ultracienkie szkło float to tylko jeden z wysokoefektywnych wyrobów ze szkła, które zostaną zaprezentowane na stoisku NSG Group nr 8-D352.

Więcej informacji na stronie www.pilkington.com/digitalsignageRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »