Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Uniformy RAF na znaczkach brytyjskich

Uniformy RAF na znaczkach brytyjskich
Zobacz więcej zdjęć »
Królewska poczta Wielkiej Brytanii wydała serię sześciu znaczków przedstawiających uniformy używane przez Królewskie Siły Powietrzne.

Pierwszy znaczek przedstawia mundur tamburmajora z 2007 roku.

Kolejny przedstawia ratownika morskiego w stroju wprowadzonym w 1984 roku, mającym zabezpieczać przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Kolor pomarańczowy ma ułatwić obserwację ratownika w trakcie akcji.

Na kolejnym zaprezentowano kombinezon pilota myśliwca przechwytującego z 1951 roku. Kombinezon ten nie tylko miał chronić przed niskimi temperaturami znajdującymi sie na dużych wysokościach, ale również był zaopatrzony w urządzenie ciśnieniowe pomagające w krążeniu krwi przy występujących przeciążeniach w czasie manewrów.

Kolejny pokazuje kombinezon strzelca ogonowego na Lankasterach z 1944 roku. Ze względu na to że strzelec praktycznie cały czas przebywał w jednej pozycji, kombinezon zaopatrzono w elektryczne ogrzewanie.

Na kolejnym przedstawiono mundur kobiecy z 1940 roku. Takie mundury nosiły kobiety które służyły między innymi przy makietach pola walki. krój munduru zmieniono dopiero w 1955 roku.

Ostatni znaczek przedstawia kombinezon pilota wojskowego z czasów pierwszej wojny światowej.

Projekty znaczków wykonał Graham Turner. Znaczki wykonano techniką litograficznąRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »