Technologie » Komputery

UNIT4 o tym jak pracownicy oddają miliardy swoim pracodawcom

UNIT4 o tym jak pracownicy oddają miliardy swoim pracodawcom
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Unit4 ogłosiła dzisiaj wyniki niezależnego międzynarodowego badania poświęconego kwestii raportowania wydatków.

Wykazało ono, że niewydajne procesy raportowania wydatków negatywnie odbijają się na zaangażowaniu pracowników — do tego stopnia, że wielu z nich po prostu nie zgłasza poniesionych przez siebie kosztów. Firmy zyskują na tym nawet ponad 14 miliardów EUR (na podstawie danych z zaledwie dziewięciu krajów).

 adanie zostało przeprowadzone w sierpniu 2015 roku przez firmę Ruigrok ¦ NetPanel. Wzięli w nim udział kierownicy wyższego i średniego szczebla zatrudnieni w pełnym oraz niepełnym wymiarze godzin, którzy przesyłają raporty wydatków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Holandii, Niemczech, Belgii lub Szwecji. Wnioski wyciągnięto na podstawie odpowiedzi udzielonych przez niemal 2000 pracowników; co najmniej 200 odpowiedzi pochodziło z każdego z wymienionych krajów.


Aż jeden na trzech pracowników ze wspomnianych dziewięciu krajów, w których przeprowadzono badanie, twierdzi, że czasami nie zgłasza poniesionych wydatków, których zwrot byłby im należny. W ten sposób każdy z nich oddaje rocznie swojemu pracodawcy kwotę w wysokości 212 EUR, do której odebrania jest uprawniony. Pracownicy z USA oddają swoim pracodawcom najwięcej — każdego roku 17% z nich nie zgłasza wydatków opiewających średnio na kwotę 347 EUR (390 USD), co daje w sumie ponad 8,7 mld EUR (9,7 mld USD), biorąc pod uwagę bieżące dane dot. ludności aktywnej zawodowo. To prawie 2% deficytu budżetowego państwa, który wynosi 500 mld USD. Z kolei 12% pracowników z Niemiec nie raportuje żadnych poniesionych przez siebie w celach służbowych wydatków. Rok rocznie pracownicy nie ubiegają się o zwrot średnio 292 EUR, co przekłada się na łączną kwotę w wysokości 1,3 mld EUR na korzyść niemieckich firm. A koszty te przecież powinny zostać zwrócone! Podobnie jest w pozostałych krajach — Francji (0,6 mld EUR), Wielkiej Brytanii (1,3 mld EUR), Kanadzie (1 mld EUR), Hiszpanii (0,5 mld EUR), Holandii (0,5 mld EUR), Belgii (0,2 mld EUR) oraz Szwecji (0,17 mld EUR).

Czytaj całość artykułu tutaj: http://erp-view.pl/rozwiazania_hr/unit4_o_tym_jak_pracownicy_oddaja_miliardy_swoim_pracodawcom.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »