Zdrowie » Uroda

Urodziwy do późnej starości!

Urodziwy do późnej starości!
Zobacz więcej zdjęć »
Czy wiecie, że zmarszczki, które być może właśnie zauważyliście na twarzy, powstawały przez 10 lat? Przy okazji niedawnego Międzynarodowego Dnia Urody (9 września), zachęcamy do stałej opieki nad urodą. Właściwa pielęgnacja skóry pozwala opóźnić proces starzenia, nawet o kilka lat!

Proces starzenia się jest nieuchronny, ale zdecydowanie mamy wpływ na jego postęp. Bo widoczne na naszej twarzy oznaki upływających lat… w 60% są efektem naszych predyspozycji genetycznych, ale już  w 40% zależą od nas samych! - Codzienna właściwa pielęgnacja skóry, połączona ze zdrowym trybem życia i z regularnymi wizytami w gabinecie kosmetycznym, pozwolą nam cieszyć się nieskazitelną urodą przez wiele lat – przekonuje Luana Oleś, kosmetyczka z Silvan SPA.

Nawilżenie to podstawa

Aby nasza skóra „pracowała” i wyglądała zdrowo, należy ją stale nawilżać – od „środka”, jak i z zewnątrz. Wysuszona skóra staje się szorstka, matowa i mniej elastyczna, trudniej wnikają w nią składniki odżywcze kosmetyków pielęgnacyjnych. Pijmy co najmniej 2 litry wody mineralnej dziennie, stosujmy też kremy, maski i balsamy nawilżające.  

- Zwracajmy uwagę na składniki kosmetyków nawilżających – podkreśla kosmetyczka. Dobroczynne działanie mają d-panthenol (łagodzi i regeneruje), mocznik (w stężeniu do 5%, nawilża i zmiękcza skórę) oraz kwas hialuronowy (wchodzący w skład naturalnego kompleksu nawilżającego NMF występującego w skórze). Niektóre kosmetyki zawierają ponadto substancje natłuszczające skórę, jak na przykład peptydy, lanolina, wosk pszczeli, ceramidy czy masło (kakaowe, Shea). Substancje te stworzą na skórze ochronny film i odbudują w niej ubytki.

Jak wykazują badania, nasz organizm najlepiej regeneruje się między godzinami 23 a 3 nad ranem – dotyczy to również naszej skóry! Koniecznie stosujmy więc kosmetyki, które aktywnie regenerują skórę. Powinny zawierać takie składniki, jak peptydy (pobudzają regenerację tkanek i zwiększają produkcję kolagenu), prowitaminę A (retinol, poprawia stan naskórka) oraz witamy C i E (zapobiegają powstawaniu wolnych rodników).

Niedobra zasada mydła

Do oczyszczania skóry stosujmy mleczka, toniki i żele – mydło (w czystej swojej postaci) niestety nie jest sprzymierzeńcem skóry! - Ma odczyn zasadowy, który zmienia naturalny kwasowy odczyn skóry. To powoduje, że po umyciu mydłem skóra pozbawiona jest naturalnego płaszcza hydro-lipidowego, który chroni głębsze warstwy skóry – wyjaśnia Luana Oleś z Silvan SPA. - Oczywiście zdrowa skóra naturalnie odbuduje sobie tę warstwę ochronną, ale to niestety trochę potrwa, a w tym czasie jest ona narażona na destrukcyjne działanie czynników zewnętrznych, jak i utratę wody  – dodaje kosmetyczka.

Przynajmniej raz w miesiącu złuszczajmy również skórę za pomocą peelingów, które usuwają „martwe” komórki naskórka. Niektóre typy skór wymagają częstszego złuszczania, nawet 2 razy w tygodniu, bo w ich przypadku proces odbudowy zostaje zaburzony.

Kosmetyczka dla każdego!

Pamiętajmy także o regularnych wizytach w gabinecie kosmetycznym. Wbrew powszechnej opinii, profesjonalne zabiegi kosmetyczne są dla każdego i w każdym wieku, nawet jeśli na co dzień dbamy o kondycję naszej skóry. - Stosowane w zaciszu domowym kosmetyki działają powierzchniowo, zaś te aplikowane w gabinecie pozwalają dotrzeć do głębszych partii skóry, odpowiednio je zregenerować i odżywić. Co jakiś czas warto głębiej oczyścić i nawilżyć skórę, abyśmy mogli cieszyć się nieskazitelną urodą przez długie lata!  - przekonuje Luana Oleś.

Poznajmy skórę
Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry to naskórek, którego główną funkcją jest ochrona przed czynnikami fizycznymi i chemicznymi. Wchodząca w jego skład warstwa rogowa jest natomiast idealną barierą fizyczną przed wnikaniem bakterii, grzybów i wirusów, ale również zapobiega utracie wody przez organizm. Przyczynia się do tego głównie płaszcz wodno-lipidowy, będący „emulsją” złożoną z wody i tłuszczów, naturalnych emulgatorów. Głębiej położona jest tzw. skóra właściwa, w której znajdują się włosowate naczynia krwionośne i limfatyczne, które zaopatrują naskórek w składniki odżywcze, tlen i odprowadzają szkodliwe substancje. Znajdują się w niej także kolagenowe i sprężyste włókna tkanki łącznej, które chronią skórę przed czynnikami mechanicznymi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jak dbać o urodę?
Ciało. Woda (często w połączeniu z mydłem) wysusza skórę. Po każdej kąpieli stosuj kosmetyki nawilżające – balsam do ciała i krem do twarzy.  
Twarz. Narażona jest na czynniki zewnętrzne (słońce, wiatr, mróz). Ważne jest nie tylko nawilżanie, ale również dostarczanie witamin. Stosuj odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji twarzy – kremy, maski i toniki.
Dłonie. To nasza wizytówka! Dbaj o elegancki manicure, stosuj kremy do rąk i paznokci, które odpowiednio nawilżą i odżywią skórę dłoni i paznokcie.
Stopy. Noszą nas przez całe życie! Stosuj nawilżające i odżywcze kosmetyki do stóp.

Domowe SPA w Międzynarodowym Dniu Urody
Złuszcz „martwy” naskórek za pomocą peelingu, a następnie nałóż maseczkę. Polecamy dowolną maskę nawilżającą, bo nawilżenia nigdy za wiele! Możesz również przygotować własną maseczkę – z drożdży i mleka (zadziała ściągająco, usunie nadmiar sebum), z ogórka (zadziała nawilżająco i kojąco, usunie przebarwienia na twarzy) lub z pomidorów i marchwi (przywróci zdrowy kolor twarzy i nawilży cerę). Z nałożoną maseczką zażyj relaksującej kąpieli, z dodatkiem odprężającego olejku lawendowego. Ciepła kąpiel zwiększy absorbcję naszej skóry na odżywcze składniki maseczki. Po kąpieli nie zapomnij nawilżyć skóry balsamem!



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INTRO PR
http://www.intropr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »