Technologie » Komputery

Urządzenia ASUSa zdobywają prestiżowe nagrody podczas tegorocznej edycji konkursu Good Design Awards

Urządzenia ASUSa zdobywają prestiżowe nagrody podczas tegorocznej edycji konkursu Good Design Awards
Zobacz więcej zdjęć »
Urządzenia ASUSa zdobyły aż dziesięć nagród w dziedzinie projektowania i inżynierii podczas tegorocznej edycji Good Design Awards 2013. Wyróżnienia są efektem realizacji przez zespół projektowy ASUSa idei wyrażonej hasłem „In Search of Incredible”.

ASUS Zenbook (modele UX301/UX302) został szczególnie wyróżniony przez panel 66 ekspertów z branży, którzy decydowali o składzie listy Good Design Best 100 . Zdobył najwyższe noty w kategoriach: Humanity, Honesty, Innovation, Aesthetics oraz Ethics.

ASUS Zenbook to precyzyjnie i starannie zaprojektowany ultrabook z procesorem Intel Core, dyskiem SSD, pojemnościowym ekranem wielodotykowym, z rozdzielczością WQHD oraz ultralekką obudową aluminiową o grubości zaledwie 3mm. W najnowszej wersji urządzenia – UX301/302 – obudowę pokryto  warstwą trwałego i zarazem estetycznego szkła Corning Gorilla Glass 3.

Inne nagrodzone produkty ASUSa to: notebooki N Series, Transformer Book Trio, płyta główna dla graczy ROG Maximus VI Formula, płyty główne z serii TUF Sabertooth Z87 i Gryphon Z87, ASUS Transformer AiO, myszka VivoMouse, VivoPC oraz zewnętrzny napęd VariDrive.

Doroczny konkurs Good Design Awards, organizowany przez Japoński Instytut Promocji Designu (Japan Institute of Design Promotion – JDP), odbył się już po raz 56. W tym roku przyjęto ponad 3400 zgłoszeń z całego świata. Wyróżnienia Good Design Awards są jednymi z czterech nagród w dziedzinie projektowania i wzornictwa, uznawanych przez International Design Alliance.

Produkty nagrodzone podczas konkursu 2013 Good Design

Notebooki N Series posiadają elegancką obudowę z trwałego aluminium oraz ciekawie wykonane siatki osłaniające głośniki. To potężne multimedialne urządzenia wyposażone w układy audio SonicMaster Premium i konfiguracje czterech głośników, oferujące bogate brzmienie w systemie surround, a także ekrany Full HD z szerokimi kątami widzenia, procesory Intel Core czwartej generacji oraz wysokiej klasy karty graficzne GeForce, stosowane również w komputerach dla graczy.

ASUS Transformer Book Trio to połączenie laptopa, tabletu i stacjonarnego komputera PC w jednym przenośnym urządzeniu. Możliwość przełączania pomiędzy systemami Windows 8 i Android przy pomocy jednego przycisku (Three-in-One) pozwala użytkownikom na korzystanie z zalet wszystkich rodzajów urządzeń mobilnych podczas pracy i rozrywki. Komputer posiada procesor Intel Core, uruchamiany w trybie obsługi systemu Windows 8. Odłączany 11,6 –calowy ekran posiada też własny procesor Intel Atom. Po podłączeniu zewnętrznego monitora, stacja dokująca PC może stać się autonomicznym komputerem stacjonarnym PC z Windows 8.

Płyta główna dla graczy ROG Maximus VI Formula jest kompatybilna z najnowszymi procesorami Intel Core czwartej generacji i posiada hybrydową technologię chłodzącą CrossChill, która korzysta zarówno z powietrza, jak i cieczy.  Obniża temperaturę podzespołów MOSFET nawet o 23° C. Dodatkowo, płyta posiada kontroler dźwięku SupremeFX Formula, osłonę ROG Armor chroniącą przed wysoką temperaturą, a także moduł mPCIe Combo II, Wi-Fi w standardzie 802.11ac i Bluetooth 4.0.

W płytach głównych ASUS z serii TUF: Sabertooth Z87 i Gryphon Z87 zastosowano ekskluzywne technologie podnoszące wydajność chłodzenia oraz stabilność i niezawodność pracy systemu. Produkty pozytywnie przeszły testy dla podzespołów, podobne do tych, które są stosowane w urządzeniach wojskowych, a także próby operacyjne w systemach serwerowych. Płyty są wyposażone w liczne rozwiązania, m.in.: TUF Fortifier, osłonę Thermal Armor i Dust Defender.

ASUS Transformer AiO to pierwszy na świecie komputer All-in-One PC z odłączanym ekranem, który może pracować jako niezależny tablet. Użytkownicy posiadają możliwość przełączania się pomiędzy systemami Windows 8 oraz Android, dzięki czemu mogą korzystać zarówno z wysokiej wydajności, jak i łatwego dostępu do rozrywki. Ekran o przekątnej 18,4 cali Full HD IPS oferuje szerokie kąty widzenia (178 stopni), które ułatwiają oglądanie wspólnie z przyjaciółmi i rodziną. Urządzenie waży jedynie 2,4 kg, posiada wbudowaną baterię i konstrukcję zaprojektowaną z myślą o łatwym przenoszeniu z miejsca na miejsce. Technologia audio ASUS SonicMaster pozwala zanurzyć się w dźwięku podczas słuchania muzyki, oglądania filmów i wszelkich innych form rozrywki multimedialnej.

VivoMouse to pierwsza na świecie myszka, która może być również touchpadem lub bezprzewodowym sterownikiem do komputera PC. Niezwykle szeroki zakres możliwości oferuje użytkownikom większą swobodę wyboru sposobu obsługi danego urządzenia. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »