Technologie » Internet

Usuń Confickera ze swojego domowego komputera

Usuń Confickera ze swojego domowego komputera
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował w swojej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl artykuł pt. "Usuń Confickera ze swojego domowego komputera" autorstwa Piotra Kupczyka, dyrektora działu prasowego w Kaspersky Lab Polska.

Artykuł w przystępnym języku podsumowuje dotychczasową wiedzę o jednym z najgłośniejszych zagrożeń IT oraz zawiera porady pozwalające na uchronienie się przed szkodnikiem i wyleczenie swojego komputera.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Niepotrzebne sianie paniki? Najpierw przez kilka tygodni czytasz, że cały Internet może załamać się z powodu jednego robaka komputerowego, a później? Nic się nie dzieje. To prawda - ale tylko częściowa. Conficker był wszechobecny w gazetach, czasopismach, a nawet pojawił się w wieczornych wiadomościach. A mimo to niewiele się zdarzyło - przynajmniej na razie. Wciąż jednak może się zdarzyć. Twórcy tego niebezpiecznego szkodnika prawdopodobnie wstrzymali się z powodu ogromnego nagłośnienia całej sprawy przez media i ekspertów IT.

Nadal jednak istnieją miliony komputerów zainfekowanych Confickerem. Za sprawą naciśnięcia guzika ten podstępny program może uaktywnić się i załadować dowolne oprogramowanie crimeware z Internetu. Confickera z pewnością nie należy lekceważyć. Jednak z pomocą kilku prostych wskazówek i narzędzi z Internetu każdy może się zabezpieczyć i szybko usunąć szkodnika z zainfekowanego komputera.

Tematy poruszone w artykule:

  • Szczegóły dotyczące robaka komputerowego Conficker.
  • Potencjalne zagrożenie, jakie stanowią nieaktywowane robaki.
  • Strategie i narzędzia służące do rozpoznania i usunięcia Confickera.

Artykuł:

  • Uczula czytelników na problem, któremu media nie poświęcają już tak dużej uwagi.
  • Przedstawia oznaki infekcji komputera.
  • Zawiera konkretne i proste instrukcje dotyczące bezpiecznego leczenia komputera.

Pełny artykuł jest dostępny w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab : http://viruslist.pl/analysis.html?newsid=540.

Artykuł można wykorztstać dowolnie, z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »