Dom » Budownictwo

UTC – nowy wymiar bezpieczeństwa w młotowiertarkach DeWALT

UTC – nowy wymiar bezpieczeństwa w młotowiertarkach DeWALT
Zobacz więcej zdjęć »
Do ciężkich i wymagających prac wyburzeniowych niezbędny jest odpowiedni sprzęt. DeWALT wprowadził na rynek nową gamę młotwiertarek z opatentowanym systemem kontroli momentu obrotowego (UTC) oraz aktywnym systemem tłumienia drgań (AVC).
Firma Stanley Black&Decker właściciel marki narzędziowej DeWALT, wzbogaca gamę młotów klasy średniej o trzy nowe urządzenia. Elementem charakteryzującym nowe elektronarzędzia DeWALT jest technologia, która umożliwia zwiększanie wydajności przy zachowaniu wysokiego komfortu pracy oraz bezpieczeństwa pracownika. Oferowane modele młotowiertarek SDS-MAX wyposażone są w innowacyjny, opatentowany system kontroli momentu obrotowego - UTC oraz aktywny system tłumienia drgań - AVC redukujący wibracje przenoszone na użytkownika. Zastosowanie takich rozwiązań wydłuża czas pracy operatora oraz żywotność narzędzia.

Nowy wymiar bezpieczeństwa
Z myślą o użytkownikach i komforcie ich pracy marka DeWALT opatentowała i wyposażyła swoje nowe elektronarzędzia w wymieniony wyżej system UTC. System ten daje możliwość całkowitej kontroli momentu obrotowego urządzenia od 40 do 80 Nm. Większość prac, szczególnie tych wymagających największej precyzji, wymusza ustawienie sprzęgła na niższym poziomie obrotów. Uzyskuje się wówczas pełną kontrolę nad urządzeniem. Natomiast ustawiając sprzęgło na najwyższym poziomie można wykonać większe otwory. Podczas zmiany funkcji kucia na wiercenie w urządzeniu uaktywnia się tryb samoczynnej bezpiecznej zmiany obrotów na niższe. Dodatkowym atutem elektronarzędzi DeWALT jest inteligentny system elektroniczny, który automatycznie wykrywa utratę kontroli nad narzędziem w czasie zakleszczenia się wiertła w materiale. Natychmiast wyłącza urządzenie oraz zapobiega niekontrolowanemu obracaniu się młota.

Nowe młotowiertarki DeWALT
Młotowiertarki SDS-MAX DeWALT (D25603K, D25713K, D25763K) z funkcją absolutnego sterowania momentem obrotowym (UTC) i mocą od 1250W do 1500W przeznaczone są do wiercenia otworów przelotowych oraz pod kotwy zarówno w betonie jak i murze. Kontrola momentu obrotowego gwarantuje wykonanie każdej pracy wymagającej użycia wierteł lub koron do 150 mm średnicy. Łańcuchowe przeniesienie napędu zwiększa trwałość i wydajność pracy urządzenia. Zakres energii pojedynczego udaru wynosi od 8J do 15,5J. W połączeniu z niewielkim ciężarem urządzenia daje to idealny stosunek siły do masy. Dzięki zastosowaniu aktywnego systemu tłumienia drgań (AVC) ilość wibracji przenoszonych na operatora została ograniczona do najniższego poziomu, podnoszącego komfort pracy. Młoty posiadają również zoptymalizowany mechanizm zapewniający właściwe rozłożenie energii i częstości udarów do 2840ud./min. Wszystkie urządzenia wyposażone są w elektroniczne wskaźniki informujące o zużyciu szczotek i konieczności wykonania przeglądu serwisowego.

Bogaty asortyment daje możliwość precyzyjnego kucia oraz wiercenia w zróżnicowanych materiałach i ciężko dostępnych miejscach. Całość wykonana jest z myślą o długotrwałym funkcjonowaniu.

Wszystkie młoty wyburzeniowe DeWALT dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.

D25603K
CENA: 3,620 PLN

D25713K
CENA: 4,700 PLN

D25763K
CENA: 5,450 PLNRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »