Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Val di Sole - o każdej porze roku

Val di Sole - o każdej porze roku
Zobacz więcej zdjęć »
Val di Sole inaczej zwana Doliną Słońca to z pewnością jeden z najpopularniejszych kurortów narciarskich w całej Europie. Tutaj malownicze szlaki górskie Dolomitów łączą się, tworząc dolinę idealną dla amatorów zimowych sportów, ale nie tylko.

To, co charakteryzuje ten region to brak większych miejscowości z dyskotekami, galeriami handlowymi czy pełnych miejskiego zgiełku. Znajdziemy tu za to spokojny, górski klimat, który gwarantuje relaks i wypoczynek. Miasteczka są mniejsze, ale obficie wypełnione obiektami noclegowymi, klimatycznymi pubami, sklepikami, czy galeriami mniejszego formatu. Do największych obiektów należą: Madonna di Campiglio czy Ponte di Legno i Male.Narty w Val di Sole

Śnieg utrzymuje się tutaj przez większą część roku, przez większość czasu świeci również słońce. To sprawia, że narty w Val di Sole to czysta przyjemność, a odwiedzający nie muszą obawiać się o złą pogodę i perspektywę zamknięcia w czterech ścianach hotelowego apartamentu. Tutaj pogoda jest zawsze, więc to pewne miejsce na długo wyczekiwany zimowy wyjazd. Dolina Słońca to z pewnością niezwykle atrakcyjna oferta dla miłośników narciarstwa. Między miejscowością Madonna di Campiglio i Pinolo funkcjonuje kompleks zapewniający ponad 150 km zadbanych i dobrze przygotowanych tras. Fanon skialpinizmu poleca się park Stelvio, to również idealne miejsce dla rodzinnych wypadów narciarskich. Wyjątkowy kierunek przyciąga również narciarzy biegowych. Bowiem między miejscowością Dimaro i Mezzana wytyczono kilkadziesiąt kilometrów bardzo zróżnicowanych tras, biegnących wzdłuż rzeki Noce oraz wokół starej wioski Cogolo. Nie można zapomnieć wspomnieć o wyjątkowej ofercie gastronomicznej, o restauracjach i barach przy trasach, które oferują lokalną kuchnię i ciepłe bombardinio zmęczonym sportowcom.Val di Sole latem

Val di Sole to miejsce dobrze znane każdemu miłośnikowi zimowych sportów. Setki dostępnych kilometrów zjazdowych, dobrze przygotowane trasy, sprzyjające warunki pogodowe to przepis na udany zimowy wypoczynek. Mało osób wie o tym, że sezon letni w Dolinie Słońca nie odstaje w niczym od zimowego, a nawet mu dorównuje. Topniejący wraz z nadejściem wiosny śnieg, odsłania nie tylko uśpioną przyrodę, ale przede wszystkim, letnie oblicze Val di Sole. W dolinach płynie rzeka Noce, która oferuje szereg niezwykłych atrakcji. Jako ciekawostkę, warto wspomnieć, że wspomniana rzeka została uznana przez National Geographic za jedną z dziesięciu najlepszych rzek na świecie do uprawiania raftingu. Z tego względu jest to miejsce, gdzie często odbywają się międzynarodowe zawody kajakarskie czy raftingowe. Rafting to emocjonujący sport, który dostarcza dużą dawkę adrenaliny i dobrej zabawy. Każdy, kto ma ochotę sprobować swoich sił w tej aktywności powinien odwiedzić włoskie Dolmity i dać się ponieść nurtowi rzeki Noce.

Bezpieczne wyjazdy do Włoskich tras narciarskich

To oczywiście nie wszystko, co oferują północne Włochy podczas lata. Na górskich szlakach odbywają się również mistrzostwa świata w jeździe na rowerze górskim. Miłośnicy tego sportu znajdą tutaj liczne wyzwania i zróżnicowane szlaki prowadzące wzdłuż górskich pasm, rzeczki Noce, a wreszcie przez stare i romantyczne wioski. Naturalny park Adamello-Brenta oferuje liczne turkusowe jeziora i przejrzyste lodowce, które mogą stać się celem pieszych wycieczek i przepraw zarówno doświadczonych piechurów, jak i początkujących w tej kwestii. Na szlaku koniecznie należy odwiedzić górskie chaty, tak zwane malgi. Malga to mały obiekt turystyczny - restauracja, stworzona w miejscu wypasu krów, która położona wysoko w górach oferuje turystom swoje wyroby. To coś, co zdecydowanie charakteryzuje letnią turystykę alpejską. W dolinie Val di Sole funkcjonują również domy uzdrowiskowe, między innymi w Rabbi i w Pejo oraz cieplice Terme di Pejo, które są czynne cały rok.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »