Technologie » Komputery

ViDiS będzie liderem projektorów dzięki nowej ofercie Panasonic

ViDiS będzie liderem projektorów dzięki nowej ofercie Panasonic
Zobacz więcej zdjęć »
W nadchodzącym 2012 roku ViDiS SA, dystrybutor urządzeń i rozwiązań audiowizualnych, zapowiada ekspansję na polskim rynku projektorów i profesjonalnych monitorów LCD. Podstawą zwiększonej aktywności będzie współpraca z firmą Panasonic, która ma również ambitne plany.

Panasonic zapowiada w roku 2012 ekspansję rynkową w zakresie projektorów – we wszystkich segmentach rynku konsumenckiego, profesjonalnego i najwyższej klasy urządzeń instalacyjnych. Zapowiedź dotyczy również monitorów LCD, w tym tzw. pogodoodpornych do profesjonalnych zastosowań reklamowych m.in. na wolnym powietrzu. Pełna oferta nowości i tegorocznych zapowiedzi Panasonic pokazana zostanie w dniach 31 stycznia  - 2 lutego na targach ISE 2012 w Amsterdamie , na rekordowo dużym stoisku nr 1H56 w hali 1.

 

„Panasonic przejęła markę Sanyo, a wraz z nią know-how, kompetencje oraz zasoby produkcyjne, dzięki którym stoi przed unikalną szansą zdobycia pozycji lidera na rynku projektorów. Jako dotychczasowy dystrybutor Sanyo i obecny partner firmy Panasonic wiążemy duże nadzieje, związane z pojawieniem się tej oferty na rynku. Z naszych informacji wynika, że docelowo ma to być ponad 50 nowych modeli.” – powiedział Tomasz Kliczkowski, v-ce prezes ViDiS S.A.

ViDiS SA jest dystrybutorem projektorów i monitorów marki Panasonic.

„Imponujące kompetencje i doświadczenie ViDiSu w zakresie dystrybucji rozwiązań audiowizualnych połączone z ogromną wolą walki i skutecznością na polskim rynku - to dla nas gwarancja długiej i owocnej współpracy. Biorąc pod uwagę nasze plany na rok 2012 cieszymy się, że zyskaliśmy w ViDiSie partnera, który znakomicie wpisuje się w naszą strategię na najbliższe lata”– mówi Magdalena Przasnyska, Sales and Marketing Manager z  Panasonic Marketing Europe GmbH Oddział w Polsce.

Panasonic zapowiada, że na targach ISE 2012 będzie miał największe w swojej historii stoisko o powierzchni 650 m2 (Hall 1 stand 1H56), na którym pokaże wiele nowości. Panasonic, czołowy dziś dostawca najwyższej klasy projektorów instalacyjnych planuje teraz ekspansję na rynek urządzeń najprostszych i średnio zaawansowanych.

„Sami jesteśmy zafascynowani nowymi liniami projektorów:  od popularnych, dedykowanych użytkownikom dla których najistotniejsza jest cena,  poprzez krótkoogniskowe dla edukacji doskonale współpracujące z interaktywnymi tablicami, oraz  projektory do kina domowego po  najwyższej klasy - bardzo efektywne kosztowo - projektory instalacyjne. Już jesienią 2011 zaprezentowaliśmy pierwsze nowe projektory 3LCD, w 2012 pokażemy następne. Do kwietnia 2012 planujemy wprowadzić 25 nowych modeli w konkurencyjnych cenach.”- powiedział Yojiro Matsubara, Head of Business Unit, Professional Visual Displays Europe w Panasonic.

 

„W 2012 roku interesująco zapowiada się również walka na polskim rynku monitorów wielkoformatowych. Panasonic jest już w tej chwili liderem na rynku profesjonalnych wyświetlaczy plazmowych. Zapowiadana jest nowa gama rozwiązań bazujących na technologii LCD. Będą to zarówno modele ekonomiczne, konkurujące na rynku ceną, jak i profesjonalne wyświetlacze tzw. pogodoodporne, o specjalnej konstrukcji, przeznaczone do montażu na wolnym powietrzu. Pierwsze urządzenia Panasonic z tego segmentu pojawią się w naszej ofercie już na początku roku 2012” – dodaje Tomasz Kliczkowski. 

 

ViDiS SA,  (www.vidis.pl) jest wyspecjalizowanym dystrybutorem sprzętu prezentacyjnego. Reprezentujący w Polsce następujące, światowe marki : PANASONIC (projektory, monitory), SANYO (projektory, monitory), Casio (projektory Laser&Led Hybrid), QOMO (tablice interaktywne, tablety bezprzewodowe, wizualizery, systemy do testów), AVTek (ekrany projekcyjne, uchwyty do projektorów, piloty i akcesoria prezentacyjne), VIVITEK (projektory), LUMENS (wizualizery), SMART MEDIA SOLUTIONS (wysokiej jakości uchwyty i statywy do sprzętu prezentacyjnego, pogodoodporne obudowy do monitorów), EVOKO (system rezerwacji sal konferencyjnych), DISPIO (ściany LCD), VISION (systemy instalacyjne Techconnect), PLUS Vision (elektroniczne tablice kopiujące), JUST LAMPS (lampy do projektorów wszystkich marek), AVer (wizualizery oraz systemy do wideokonferencji).

Firma jest właścicielem portali www.multimediawszkole i www.multimediawprzedszkolu.pl .

ViDiS prowadzi także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produktów Vivitek oraz Qomo.

W latach 2006-2008 firma uzyskała 400% wzrost przychodów, a w 2009 roku zajęła 7 miejsce w regionie dolnośląskim i 67 w skali kraju, za co została uhonorowana w grudniu 2009 roku tytułem „Gazela Biznesu 2009” przyznawanym przez dziennik Puls Biznesu. W latach 2007 – 2009 firma osiągnęła wzrost przychodów rzędu 196%, zajmując w 2009r. 47 miejsce w województwie dolnośląskim i 462 w skali kraju i ponownie otrzymała tytuł „Gazela Biznesu 2010”.

ViDiS SA jest również laureatem następujących nagród i wyróżnień:

- Gepard Biznesu 2011 – nadana przez Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Klub Gepardów

- Skrzydła Biznesu 2011 (woj. dolnośląskie) – nadany przez Dziennik Gazeta Prawna

 

Dnia 11.10.2010 ViDiS SA zadebiutował na rynku NewConnect.

ViDiS SA, ul. Ojca Beyzyma 7, 53-204 Wrocław   
tel. (071) 33 880 00, fax (071) 33 880 01    
e-mail: biuro@vidis.pl

______________________________

 

Obsługa Prasowa i PR firmy ViDiS: Małgorzata Błachnio, mobile: (+48) 509 047 721, e-mail: malgorzata.blachnio@indalo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

VIDIS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »