Firma » Biznes

Viessmann przejmuje Schmack Biogas

Viessmann przejmuje Schmack Biogas
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa Viessmann, producent innowacyjnych systemów grzewczych od 1 stycznia 2010 roku stała się właścicielem Grupy Schmack Biogas, jednego z wiodących, niemieckich oferentów instalacji biogazowych. Dzięki temu Viessmann poczynił kolejny krok, angażując się w innowacyjne rozwiązania energii odnawialny

Dalszy wzrost kompetencji w zakresie energii odnawialnych

Viessmann przejmuje Schmack Biogas

Grupa Viessmann, jeden z wiodących europejskich producentów systemów techniki grzewczej, przejęła Grupę Schmack Biogas, mającą siedzibę w Górnym Palatynacie. W dniu 15.12.2009 r. zostały pomyślnie zakończone negocjacje w sprawie wejścia Viessmanna, jako inwestora strategicznego. Z tymczasowym syndykiem dr Hubertem Ampferlem zawarto umowę o przejęciu ze skutkiem 01.01.2010 r. W drodze reorganizacji, połączonej z przeniesieniem własności, zostaną przejęte istotne składniki majątkowe spółki akcyjnej Schmack Biogas AG, spółek córek: Carbotech Engineering GmbH, jako specjalisty od uzdatniania gazu, Stelzenberger Biogas GmbH, jako producenta komponentów instalacji do biogazu oraz udziały we włoskiej spółce krajowej Schmack Biogas S.r.l.

Schmack Biogas jest jednym z wiodących niemieckich oferentów instalacji biogazowych. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1995 r., oferuje dzisiaj swoje usługi w zakresie projektowania i wyposażenia oraz serwisu i zarządzania, tym samym zalicza się do niewielu kompleksowych oferentów w tej branży. Głównym punktem ciężkości jego działalności, obok wsparcia technicznego, jest kompleksowy serwis mikrobiologiczny. Do klientów przedsiębiorstwa należą przedsiębiorstwa energetyczne, inwestorzy, rolnicy oraz przedsiębiorstwa przemysłowe. W 2008 r. osiągnięto obroty roczne w wysokości 68 milionów EURO.

Dążenie do zabezpieczenia miejsc pracy

Wraz z integracją Schmack Biogas, Grupa Viessmann zabezpieczamy znakomite know-how przedsiębiorstwa i planowo uzupełniamy nasz kompletny program - oświadczył dr Martin Viessmann, udziałowiec zarządzający Grupą Viessmann. - Chcemy przy tym zachować tyle miejsc pracy, na ile jest to możliwe- dodał.

Viessmann przejmie ponad trzy czwarte pracowników. Pozostali zatrudnieni otrzymają ofertę przejścia do spółki transferowej, której celem jest ułatwienie tym osobom ponownego wejścia na pierwszy rynek pracy poprzez zapewnienie im uczestnictwa w kursach kwalifikacyjnych. Spółka transferowa będzie w znacznej mierze finansowana ze środków Grupy Viessmann.

Analiza Due Diligence oraz podjęte po niej negocjacje zostały przeprowadzone przez Grupę Viessmann z dużą kompetencją fachową. Dlatego możliwe było szybkie zawarcie umowy - mówi tymczasowy syndyk dr Ampferl.

Wraz z Grupą Viessmann znaleziono idealnego inwestora strategicznego dla zabezpieczenia ciągłości kontaktów handlowych z klientami i dostawcami. Zaś dzięki dalszemu zatrudnieniu większości naszych pracowników pozostaje zachowane znakomite know-how naszego przedsiębiorstwa w zakresie biogazu - wyjaśnia Werner Rüberg, prezes zarządu spółki Schmack Biogas AG.

Viessmann stawia na energie odnawialne

Poprzez przejęcie Schmack Biogas Viessmann umacnia swoją pozycję na przyszłościowym rynku energii odnawialnych. W 2008 r. udział systemów wykorzystujących energie odnawialne, w ogólnej sprzedaży firmy Viessmann, wyniósł prawie 30 procent. Oferta Viessmanna w tym zakresie obejmuje systemy solarne, pompy ciepła, kotły na biomasę oraz instalacje biogazowe.

Wraz z dokonanym w 2007 r. przejęciem obu austriackich specjalistów od biomasy – firm Mawera i Köb, Viessmann zabezpieczył sobie kompetencję technologiczną w dziedzinie energetycznego wykorzystania stałej biomasy, np. drewna kawałkowego, peletów oraz zrębków spalanych przez instalacje, których zakres mocy dochodzi do 13 MW. Akwizycja firmy BIOFerm GmbH, która także została zrealizowana w 2007 r., sprawiła, iż Viessmann uczynił także pierwszy krok w kierunku przejęcia kompetencji w dziedzinie biogazu.

Zasada funkcjonowania instalacji opracowanych przez firmę Schmack oparta jest na koncepcji anaerobowej fermentacji materiałów wyjściowych, takich jak gnojówka, trawa i rośliny energetyczne. Wraz z integracją firmy Schmack, Viessmann będzie w przyszłości, razem z firmą BIOFerm, dysponował kompletną ofertą w dziedzinie technologii biogazu.

Uwzględniając program produktów firmy ESS, która jest spółką córką Viessmanna, oferta obejmuje jednocześnie nowoczesne elektrociepłownie blokowe służące do wytwarzania prądu i ciepła z gazu ziemnego i biogazu o mocy do 380 kW. Oprócz tego biogaz może być wykorzystywany przy pomocy wysokoefektywnych urządzeń kondensacyjnych marki Viessmann do wytwarzania ciepła bez emisji CO2.

Profil Grupy Viessmann

Grupa Viessmann jako wiodący producent systemów techniki grzewczej oferuje kompletny program do indywidualnych rozwiązań z efektywnymi systemami dla wszystkich nośników energii i obszarów zastosowań, od domów jednorodzinnych, poprzez duże budynki mieszkalne, aż do obiektów usługowych i przemysłowych oraz lokalnych sieci ciepłowniczych. Założone w 1917 r. przedsiębiorstwo rodzinne zatrudnia na całym świecie 8 600 pracowników, a jego łączne obroty wynoszą około 1,7 miliarda EURO. Viessmann jest nastawiony na działalność na całym świecie, posiada 16 zakładów w Niemczech, Francji, Kanadzie, Polsce, na Węgrzech, w Austrii, Szwajcarii i w Chinach oraz organizacje dystrybucji w 37 krajach i 120 oddziałów handlowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tyskacz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »