Technologie » AGD - RTV
Vivitek D862 projektor dla biznesu
Vivitek zaprezentował nowy model projektora przeznaczonego dla sektora biznesowego i edukacyjnego. Model D862 ma podstawową rozdzielczość XGA (1.024 x 768), jasność 3.000 ANSI lumenów oraz komplet najczęściej spotykanych gniazd komunikacyjnych (w tym dwa wejścia HDMI).
Zamknięty układ optyczny (zapobiegający przedostawaniu się do niego kurzu) oraz technologia bezfiltrowa znacząco zmniejszają koszty użytkowania urządzenia. Sugerowana cena detaliczna projektora wynosi PLN 3.299 (z VAT). Gwarancja: 3 lata na projektor, rok lub 1.000 godzin na lampę z możliwością rozszerzenia dla sektora edukacyjnego (3 lata na lampę lub 2.000 godzin) po bezpłatnej rejestracji na stronie www.vivitek.pl.
Vivitek D862 to najnowszy model projektora z rodziny urządzeń wielozadaniowych. Charakteryzuje się jasnością 3.000 ANSI lumenów, kontrastem 2.500:1 oraz rozdzielczością podstawową XGA (1.024 x 768 pikseli). Projektor może współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w rozdzielczościach do UXGA (1.600 x 1.200 pikseli). Jest w pełni kompatybilny ze standardem HDTV – 1080i oraz systemami TV – NTSC, PAL oraz SECAM. Użytkownik może wybrać ustawienie wyświetlania obrazu w formatach: 4:3 lub 16:9 lub 16:10. Obraz wyświetlany jest na ekranie w wielkości (mierzonej po przekątnej) od 25.6” do 308”. Vivitek D862 jest bardzo cichy - ma bardzo niski poziom szumu wentylatora – 32dB (standardowy tryb pracy)/ 35 dB (tryb zwiększonej wydajności).
Projektor został zaprojektowany ze szczególną dbałością o wygląd. Obudowa w śnieżnobiałym kolorze w połączeniu z elegancką linią wzorniczą, nadaje urządzeniu oryginalny styl i wygląd pasujący dobrze jednocześnie do sali konferencyjnej, biura oraz domu. Vivitek D862 korzysta z technologii BrilliantColor, która pozwala na wyświetlanie obrazu o podwyższonej jasności z dużą głębią kolorów. Co więcej, czas pracy lampy to 6.000 godzin w trybie normalnej eksploatacji lub 4.500 w trybie zwiększonej wydajności (tryb Boost). Urządzenie ma wbudowany głośnik o mocy 10W.
Nowe projektory Vivitek są praktycznie bezobsługowe – dzięki zamkniętej budowie modułu optycznego, są odporne na kurz - wyeliminowano w nich wymienne filtry powietrza co znacznie obniża koszty serwisowania i upraszcza eksploatację. Nowoczesny rodzaj lamp zastosowanych w tych projektorach pozwala na spełnienie obecnych wymagań ekologicznych – zużycie energii w trybie czuwania wynosi około 0.5W. Niewielki jest też maksymalny pobór mocy przy pracy projektora – 260W w zwiększonej wydajności i 230W w trybie standardowym.
Wszystkie projektory Vivitek projektowane są ze szczególną dbałością o środowisko.
Przejawia się to m.in. w następujących rozwiązaniach:
· Do montażu wszystkich podzespołów używane jest spoiwo bezołowiowe
· Elementy optyczne wykonane są z najwyższej jakości szkła bezołowiowego (LFG)
· Opakowania kartonowe i instrukcje obsługi powstają wyłącznie z papieru pochodzącego z recyklingu
· Projektory Vivitek w trybie czuwania (Stand-by) pobierają poniżej 1W
· Zastosowanie zasilaczy o wysokiej sprawności pozwoliło dodatkowo ograniczyć pobór energii elektrycznej podczas pracy
Cena, gwarancja i dostępność
Model dostępny jest w sieci handlowej ViDiS w sugerowanej cenie detalicznej (z VAT)
– 3.299 PLN. Gwarancja: 3 lata na projektor, 1 rok/1.000h na lampę. W przypadku zakupu przez jednostki edukacyjne gwarancja wynosi 3 lata na projektor, 3 lata/2.000h na lampę
Przedstawicielem producenta, dystrybutorem i firmą serwisującą projektory Vivitek w Polsce jest wrocławska firma ViDiS SA (www.vidis.pl)
Bliższe informacje: www.vivitek.pl
Dane techniczne:
| MODEL | D862 |
| Technologia | DLP |
| Rozdzielczość | 1.024 x 768 (XGA) |
| Kontrast | 2.500:1 |
| Jasność, ANSI lm (tryb normalny) | 3.000 |
| Poziom szumu, dB (tryb normalny/max. wydajność) | 32 / 35 |
| Żywotność lampy, godziny (tryb normalny/max. wydajność) | 6.000 / 4.500 |
| Zużycie energii, W (tryb Boost/standardowy/Stand-by) | 260 / 230 / <0.5 |
| Obiektyw standardowy | F = 2.50 - 2.72 |
| | f = 17.81 - 21.35 mm |
| Zoom / Focus | 1.2x / ręczny |
| Współczynnik odległości | 1.6 - 1.92 : 1 |
| Odległość od ekranu, metry | 1 – 10 |
| Szerokość obrazu, metry | 0.53 – 6.26 |
| Przekątna | 25.6" - 308" |
| WEJŚCIA | |
| VGA (D-Sub15) | • |
| HDMI | 2x |
| S-Video | • |
| Component/Composite | •/ www.vivitekcorp.com Vivitek to amerykański producent projektorów i urządzeń prezentacyjnych. Produkty Vivitek projektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikom możliwości oglądania obrazów w wiernie odtworzonych i żywych kolorach. W ofercie firmy znajdują się projektory biznesowe i do kina domowego oraz instalacyjne projektory dwulampowe. Wszystkie projektory wykorzystują najnowsze rozwiązania techniczne oraz technologię DLP. Misją firmy Vivitek jest dostarczanie użytkownikom najwyższej jakości sprzętu w najlepszej cenie na rynku. Produkty Vivitek konstruowane są zgodnie z zasadami oszczędności energii i ochrony środowiska – stąd symboliczny, zielony parasol nad logo firmy.
ViDiS SA, (www.vidis.pl) jest wyspecjalizowanym dystrybutorem sprzętu prezentacyjnego. Reprezentujący w Polsce następujące, światowe marki : SANYO (projektory, monitory), Casio (projektory Laser&Led Hybrid), QOMO (tablice interaktywne, tablety bezprzewodowe, wizualizery, systemy do testów), AVTek (ekrany projekcyjne, uchwyty do projektorów, piloty i akcesoria prezentacyjne), VIVITEK (projektory), LUMENS (wizualizery), SMART MEDIA SOLUTIONS (wysokiej jakości uchwyty i statywy do sprzę-tu prezentacyjnego, pogodoodporne obudowy do monitorów), EVOKO (system rezerwacji sal konferencyjnych), DISPIO (ściany LCD), VISION (systemy instalacyjne Techconnect), PLUS Vision (elektroniczne tablice kopiujące), JUST LAMPS (lampy do projektorów wszystkich marek), AVerComm (systemy do wideokonferencji). Firma jest właścicielem portali www.multimediawszkole i www.multimediawprzedszkolu.pl . ViDiS prowadzi także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produktów Vivitek oraz Qomo. W latach 2006-2008 firma uzyskała 400% wzrost przychodów, a w 2009 roku zajęła 7 miejsce w regionie dolnośląskim i 67 w skali kraju, za co została uhonorowana w grudniu 2009 roku tytułem „Gazela Biznesu 2009” przyznawanym przez dziennik Puls Biznesu. W latach 2007 – 2009 firma osiągnęła wzrost przychodów rzędu 196%, zajmując w 2009r. 47 miejsce w województwie dolnośląskim i 462 w skali kraju i ponownie otrzymała tytuł „Gazela Biznesu 2010”. Dnia 11.10.2010 ViDiS SA zadebiutował na rynku NewConnect.
ViDiS SA, ul. Ojca Beyzyma 7, 53-204 Wrocław tel. (071) 33 880 00, fax (071) 33 880 01 e-mail: biuro@vidis.pl
Obsługa Prasowa i PR firmy ViDiS: Małgorzata Błachnio, mobile: (+48) 509 047 721, e-mail: malgorzata.blachnio@indalo.pl
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ostatnio dodane artykuły
-
I Ty możesz zostać świętym Mikołajem – zrób przelew dobroczynny w aplikacji CA24 Mobile
-
Świąteczny pośpiech sprzyja kradzieżom! Zobacz, ile warte są najczęściej znikające towary
-
Świąteczna muzyka na żywo w G City Targówek – grudniowe soboty w towarzystwie rozśpiewanych elfów
-
Credit Agricole skredytuje spółkę Allegro
-
Zatrzymaj ciepło w domu
-
Mikołaj rusza w świąteczny spacer po G City Reduta!
-
Mikołajki z Peppą i Georgem w G City Biała – trzy dni rodzinnej zabawy i świątecznej magii
-
Nowa inwestycja mieszkaniowa w sercu Bielska-Białej, tuż przy Galerii Sfera, rynku i dworca
-
Cleanet Riva LAUFEN. Nowy standard codziennego komfortu w najlepszym wydaniu
-
Elektryk Wrocław – profesjonalne pomiary elektryczne w trosce o bezpieczeństwo instalacji
-
Revolut poszerza ofertę kredytów gotówkowych w Polsce – teraz nawet do 150 000 zł, całkowicie online
-
Koniec brudnej roboty. MOVA wprowadza samoczyszczącą kuwetę LR10 Prime i startuje ze świąteczną prom
-
Appetita wystartowała z nowym konkursem „Poczęstuj Mikołaja i… WYGRAJ!”
-
Od baristy po szefa kuchni AI – MOVA prezentuje trzy sposoby na Święta pełne smaku
-
Kolorowy pudding ryżowy z karmelizowaną śliwką
-
Małe rytuały, wielki spokój: codzienne nawyki, które ułatwiają życie młodych rodziców
-
NOWOŚĆ! ŚLIWKA, JEŻYNA I WIŚNIA – nowości w linii liofilizatów 100% OWOCU
-
KLINK International – imperium jakości w branży kamienia naturalnego
-
Libero Katowice ze srebrną nagrodą w prestiżowym konkursie PRCH Retail Awards
-
Okna jako źródło ogrzewania? Sposób na ciepły dom ze szkłem grzewczym EGLAS
-
Tak wyglądała jesienna edycja DOMOdesign
-
Trzy trendy, które zmienią marketing w 2026 roku
-
Kosmopark w Blue City poszerza ofertę, wprowadzając nowe formaty urodzin i eventów biznesowych
-
MediaMarkt w gronie najsilniejszych marek w Polsce. Superbrands 2025
-
Nowe technologie dla dzieci - najlepsze prezenty
-
Tam, gdzie futbol spotyka się z biznesem. Produkcja „Sport vs Money with Simon Jordan”
-
Charlie Cox w drugim sezonie serialu „Kin” i inne kryminalne produkcje na Viaplay
-
Stare AGD kosztuje Polaków miliardy. Nowy raport ujawnia potencjał oszczędności
-
Czy zamknięcie dostępu do ulgi mieszkaniowej ograniczy zakupy inwestycyjne mieszkań
-
Grześki na Święta! Z nowym Mikołajem i jeszcze większą dawką luzu!
-
DOBRY WZÓR znów dla LAHTI PRO!
-
Spotkaj się z Bartłomiejem Pawłowskim, kapitanem Widzewa na Sportowym Dniu Otwartym w Łodzi
-
Mieszkaniowa Noc Niskich Cen w Grupie Murapol z indywidualnymi rabatami na mieszkania
-
Credit Agricole partnerem konferencji Bielik Summit
-
Nowe technologie AkzoNobel na Roadshow w Gdyni
-
Wolt analizuje, jak ultraszybkie dostawy stały się dobrem pierwszej potrzeby
-
Domek ogrodowy Juno w niższej cenie podczas Black Week
-
Zupa krem z marchewki i pomarańczy
-
Ptysie z kremem truskawkowym
-
Zewnętrzna izolacja a efektywność energetyczna budynku
-
Wysokie zużycie energii elektrycznej w sezonie grzewczym. Jak sobie z nim poradzić?
-
„Sezon na kleszcze” trwa cały rok
-
Saloniki Kolportera zmieniają się dla klientów i ajentów
-
Obsługa klienta pod lupą regulatorów
-
Słodkie święta z Goplaną!
-
Zyxel Networks wprowadza na rynek pierwszy przemysłowy punkt dostępowy WiFi 7
-
Nowa inwestycja mieszkaniowa na mapie Lublina w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego
-
FERRO prezentuje nowe kolekcje armatury łazienkowej - styl, funkcjonalność i nowoczesne rozwiązania
-
Podsumowanie konferencji dla architektów
-
„Biesiada Śląska - Happy Jędrowski Show”, Energia i emocje w Centrum Handlowym Auchan Katowice
dodaj artykuł »
|
Komentarze (0)