Gospodarka » Przemysł

W kręgu bezpieczeństwa

W kręgu bezpieczeństwa
Zobacz więcej zdjęć »
Konsumenci Ciepła Systemowego nie muszą martwić się ogrzewaniem swoich budynków i pomieszczeń. Ciepło dociera do nich bezobsługowo, a dodatkowo posiada wiele przewag nad alternatywnymi systemami grzewczymi.

Konkurencyjność cenowa, którą zapewnia dywersyfikacja zakupu paliw, urzędowa taryfikacja oraz nowoczesna technologia dbająca o ekologię wytwarzania i przesyłu to główne zalety Ciepła Systemowego. Dodać należy do nich dostępność przez dwanaście miesięcy w roku oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Bezpieczeństwo na okrągło

Powyższe tezy poparte są konkretnymi faktami. Stereotypowe myślenie o zapotrzebowaniu na ciepło w kategoriach tzw. sezonu grzewczego, nie oddaje faktycznego stanu rzeczy. Niezależnie od pór roku Klienci i Konsumenci korzystają przez 12 miesięcy z ciepłej wody użytkowej, co potwierdza gotowość dostaw ciepła bez względu na okres, również na potrzeby ogrzewania. Usługę tę świadczy większość przedsiębiorstw ciepłowniczych i oznacza to, że ciepłymi kaloryferami możemy cieszyć się także w chłodniejsze, wiosenne, jesienne, a nawet letnie dni. Wzrost zainteresowania usługą Ciepła Systemowego przez cały rok jest również efektem zmian klimatycznych jakie w ostatnich latach są odczuwane szczególnie wyraźnie. Przykładem jest tu stepowienie klimatu, czyli duże różnice temperatur pomiędzy dniem i nocą oraz wzrost liczby dni z temperaturami poniżej 10-12 C°.

Bezpieczeństwo gwarantują ciągłe inwestycje

Obecnie praca systemów ciepłowniczych „non stop” to już niemal standard. Czymś oczywistym jest też ciągłe doskonalenie infrastruktury w bieżącej i strategicznej działalności. W tym celu przy wykorzystaniu środków unijnych (dotacje w latach 2004-2009 sięgnęły kilkudziesięciu milionów złotych), przedsiębiorstwa ciepłownicze modernizują swoją infrastrukturę, budując m.in. nowoczesne źródła wytwarzania ciepła. W efekcie przekłada się to na wyższą sprawność systemów, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń oraz oczywiście wzrost bezpieczeństwa dostaw Ciepła Systemowego. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze tygodniowe przerwy w dostawach przeszły całkowicie do lamusa, a prace remontowo-modernizacyjne, czy też przyłączania nowych Klientów trwają maksymalnie kilkanaście godzin.

 

Bezpieczny sposób wytwarzania i dystrybucji 

Kolejnym faktem przemawiającym za stabilnością i bezpieczeństwem dostaw Ciepła Systemowego jest struktura jego wytwarzania. Jej istotą jest podział na dystrybucję (sieci) i/lub produkcję (źródło ciepła). Przedsiębiorstwa dystrybucyjne, posiadające własne źródła ciepła, jak np. niektórzy Uczestnicy Programu Promocji Ciepła Systemowego, należą do grupy obniżonego ryzyka, ale i przedsiębiorstwa kupujące energię cieplną w źródłach zewnętrznych dla stabilizacji ceny zakupu wykorzystują różne mechanizmy rynkowe. Dodatkowym atutem jest także fakt, iż branża ciepłownicza nie jest uzależniona od jednego dostawcy paliwa, a surowce dla wytwarzania może kupować w sposób zdywersyfikowany.


Regulowane bezpieczeństwo

Innym ważnym czynnikiem zewnętrznym wpływającym na bezpieczeństwo dostaw ciepła są dyrektywy Urzędu Regulacji Energetyki (URE) i Prawo energetyczne. Zgodnie z nimi za prawidłową pracę systemów ciepłowniczych i źródeł ciepła w przedziałach krótko- i średnioterminowych odpowiadają dostawcy i wytwórcy ciepła. Natomiast bezpieczeństwo długoterminowe stymulowane przez państwo i lokalne samorządy to restrykcyjna polityka cenowa, która z jednej strony hamuje dynamiczny wzrost cen za ciepło, z drugiej zaś ogranicza wyniki finansowe osiągane przez przedsiębiorstwa ciepłownicze. W konsekwencji oznacza to ingerencję w nakłady inwestycyjne na rozbudowę i modernizację infrastruktury ciepłowniczej.


Bezpieczeństwo w konkurencyjnej cenie

I w końcu cena. Z analiz dr. Andrzeja Olszewskiego, eksperta Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, wynika, że cena brutto Ciepła Systemowego jest bardzo korzystna. Porównanie cen ciepła wytwarzanego w największych polskich aglomeracjach w listopadzie 2008 roku pokazuje, że wahała się ona w granicach 40-58 zł/GJ, zaś ceny ciepła w systemie indywidualnego ogrzewania wynoszą 55-65 zł/GJ (instalacje gazowe), 60-70 zł/GJ (instalacje olejowe) i około 120 zł/GJ (ogrzewanie elektryczne bezpośrednie). Tym samym Ciepło Systemowe jest atrakcyjnym produktem - zarówno pewnym, jak i konkurencyjnym cenowo.


Korzystają na tym wszyscy

Krąg zainteresowanych bezpieczeństwem dostaw Ciepła Systemowego jest szeroki.

Rozpoczynają go Konsumenci (Odbiorcy końcowi), czyli mieszkańcy i użytkownicy lokali bezpośrednio korzystający z ciepła. Ich niewątpliwą korzyścią jest także fakt, że infrastruktura grzewcza znajduje się z dala od miejsca pobytu ludzi i w żadnej mierze nie zagraża ich bezpieczeństwu, gwarantując komfort, spokój i bezobsługowość użytkowania.

Kolejnymi zainteresowanymi są Klienci (Odbiorcy) np. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, właściciele obiektów administracji publicznej, służby zdrowia, sportu i oświaty, podmioty handlowe, usługowe, produkcyjne czy przemysłowe. I oni osiągają wymierne korzyści, ponieważ oprócz wspomnianych już walorów do dyspozycji mają całodobową dostępność służb technicznych, które w przypadku wystąpienia zakłóceń reagują w ich zasobach budowlanych.

W kręgu tym jest także władza publiczna, która wykazuje troskę o wypełnianie planów zaopatrzenia miast m.in. w ciepło poprzez partnerską współpracę z przedsiębiorstwami ciepłowniczymi oraz odpowiednimi instytucjami państwowymi. 

Ważną rolę odgrywają także media, które reprezentując opinię publiczną, zainteresowane są informowaniem o wszelkich aspektach związanych z bezpieczeństwem dostaw ciepła. 

I wreszcie sami dostawcy, którzy stawiają sobie bezpieczeństwo jako priorytet, dbając jednocześnie aby Ciepło Systemowe było synonimem wysokiej jakości i elastycznego zaspokajania potrzeb swoich Konsumentów i Klientów.

Więcej o marce produktowej Ciepło Systemowe przeczytacie Państwo na stronie internetowej www.cieplosystemowe.pl, gdzie poprzez dedykowane działy dla biznesu, domu czy mediów uzyskać można bardziej szczegółowe informacje oraz skontaktować się z Uczestnikiem lub Partnerem Programu z wybranego regionu Polski. Pozostajemy do Państwa dyspozycji także pod nr tel. 091 820 11 37 oraz adresem mailowym cs@konceptlab.pl.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KONCEPTLAB
http://

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »