Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

W nowym roku moc naturalnego uroku

W nowym roku moc naturalnego uroku
Zobacz więcej zdjęć »
Na sklepowych półkach znaleźć możemy cały wachlarz kosmetyków pielęgnujących skórę. Często wiele z nich określanych jest mianem „naturalnych”, mimo że z naturą, oprócz nazwy, nie mają ni wspólnego. Jak tego typu kosmetyki wpływają na naszą skórę?

Przede wszystkim dają nam złudne wrażenie skuteczności – mają intensywny zapach, długą datę ważności, piękne opakowania. Po rozprowadzeniu na skórze pozostawiają odczucie nawilżenia, odżywienia. Dlaczego wrażenie jest złudne? Ponieważ większość tych produktów zawiera szkodliwe substancje, takie jak parafina (pochodna ropy naftowej), parabeny, sztuczne barwniki czy substancje zapachowe. Tak naprawdę zaspokajają one tylko potrzebę dobrego samopoczucia w danej chwili, lecz nie wpływają korzystnie na naszą skórę. Tworzą nieprzepuszczalną warstwę, która zatyka pory, prowadzi do powstawania zaskórników, podrażnia skórę i powoduje jej szybsze starzenie się.

Może zatem warto odrzucić na bok nasze stare przyzwyczajenia kosmetyczne i poszukać prawdziwych kosmetyków naturalnych? Często są one znacznie mniej popularne, produkowane na mniejszą skalę i trudniejsze w zdobyciu. Stosując je, mamy pewność, że nie tylko nie szkodzimy naszej skórze, ale naprawdę przyczyniamy się do jej regeneracji, odżywienia, po prostu skutecznie o nią dbamy!

Czym dokładnie są kosmetyki naturalne? Według definicji kosmetyk naturalny to produkt otrzymany ze składników pochodzenia naturalnego (roślinnego, zwierzęcego, mineralnego), uzyskanych metodami fizycznymi (np. tłoczenie, ekstrakcja, filtracja, destylacja, suszenie, itp.), mikrobiologicznymi lub enzymatycznymi. Składniki kosmetyków naturalnych nie powinny zawierać żadnych zanieczyszczeń mogących zagrażać zdrowiu.

Poruszenie na polskim rynku wywołała firma Epona Cosmetics, która jako pierwsza w Polsce zaoferowała swoim klientom serię kosmetyków naturalnych, bazujących na mleku klaczy. Składnik ten od setek lat jest bardzo znany w krajach azjatyckich. Także w Europie Zachodniej zyskuje coraz większą popularność i uznanie, jako źródło zdrowej i pięknej skóry.

Epona Skin & Body Care to pierwsza, całkowicie polska naturalna seria kosmetyków z mleka klaczy. Zawiera 99,2 % składników naturalnych, oprócz mleka klaczy, m.in.: olej z awokado, ze słodkich migdałów, z orzeszków macadamia, skwalan roślinny, naturalną witaminę E i inne. Dzięki temu łagodzi podrażnienia, nawilża, odżywia i regeneruje nawet najbardziej wrażliwą skórę.

- Chcemy pokazać Polkom zupełnie nowy składnik, który ma niezwykłe właściwości antybakteryjne i odżywcze. Z jednej strony wiemy, że to przełom w polskiej kosmetyce, z drugiej natomiast trzeba zdawać sobie sprawę, że nasze kosmetyki nigdy nie będą produkowane na masową skalę, gdyż mleko klaczy nie jest składnikiem przemysłowym, a my wykorzystujemy tylko jego nadmiar, który jest już niepotrzebny wyrośniętym źrebiętom – tłumaczy dr Sławomir Beszterda, założyciel firmy Epona Cosmetics.

Zachęcamy zatem do odświeżenia swojej kosmetyczki i spróbowania czegoś nowego. Nowy rok to znakomita okazja do zmiany swoich starych przyzwyczajeń i dostarczenia swojej skórze tego, czego naprawdę potrzebuje.

Więcej informacji na: www.epona-cosmetics.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AboutAd

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »