Technologie » Telekomunikacja

W samochodzie nie pogadasz

W samochodzie nie pogadasz
Zobacz więcej zdjęć »
Kanadyjska firma Aegis Mobility zaprezentowała oprogramowanie do telefonów komórkowych, które ma zapobiec korzystaniu z nich podczas prowadzenia pojazdu. Produkt ma być skierowany głównie do młodzieży.

Program 'DriveAssist' stworzony przez kanadyjską firmę Aegis Mobility ma uniemożliwić jego użytkownikom zarówno pisanie wiadomości, jak i wykonywanie rozmów podczas prowadzenia pojazdu. Producent opisuje swój program jako 'zaawansowaną technologię zarządzania połączeniami', która tworzy wirtualną 'sekretarkę', która ma przechwytywać zarówno połączenia, jak i wiadomości. DriveAssist ma wykrywać kiedy jego użytkownik porusza się z prędkością zbliżoną do prędkości samochodu i w przypadku próby połączenia poinformować o tym osobę, która stara się do nas dodzwonić. Osoba taka zostanie proszona o wysłanie wiadomości lub zadzwonienie w późniejszym czasie.

Oprogramowanie jest również w stanie poinformować osobę próbującą się dodzwonić gdzie znajduje się jego niedoszły rozmówca. Jego lokalizacja ma być wyznaczana za pomocą stacji bazowych telefonii komórkowej lub przy wykorzystaniu współpracującego z telefonem GPSa. Taka funkcja z pewnością będzie przydatna zarówno dla pracodawców, jak i dla rodziców.

W przypadku połączeń awaryjnych (np. ze służbami ratunkowymi czy w przypadku bardzo ważnych rozmów) możliwe ma być ominięcie blokady.

Na chwilę obecną producent rozmawia z operatorami na temat wprowadzenia swojej usługi, która ma być dostępna dla użytkowników za niewielką opłatą miesięczną.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »