Dom » Budownictwo

Walka technologii - energooszczędny i trwały dom w 3 miesiące!

Walka technologii - energooszczędny i trwały dom w 3 miesiące!
Zobacz więcej zdjęć »
Dziś przy budowie domu coraz większą uwagę przywiązuje się nie tylko do wysokiej jakości wykonania i materiałów oraz solidności i trwałości domu, ale również do czasu, w jakim taki dom ma powstać.

Niebagatelną rolę, przy drożejących nośnikach energii odgrywają również koszty utrzymania domu, zwłaszcza w sezonie jesienno- zimowym.

Niezwykle ciekawą alternatywą o takich właśnie cechach jest oparta na niemieckich rozwiązaniach technologia ciężkiego, drewnianego szkieletu prefabrykowanego, ciesząca się stale rosnącym zainteresowaniem, przede wszystkim wśród inwestorów prywatnych.

- Od stosowanej powszechnie technologii tradycyjnej murowanej różni ją przede wszystkim aż 70% oszczędności w zakresie kosztów ogrzewania domu oraz czas budowy, który jest 4-6 razy krótszy. Potencjalni inwestorzy nie zdają sobie sprawy z tego, że ten 4-6 razy krótszy czas budowy przekłada się na spore oszczędności choćby na kosztach prądu i wody na budowie, wywozu śmieci czy wynajęcia kierownika budowy. Razem z możliwością wprowadzenia się do własnego domu aż o 15 do 20 miesięcy wcześniej, daje to łącznie oszczędności na poziomie ok. 50.000 zł, ze względu na brak konieczności dalszego wynajmowania od kogoś mieszkania lub możliwość wynajęcia go komuś. - informuje Grzegorz Niewitała, Menedżer ds. Marketingu i Sprzedaży firmy Domikon Sp. z o.o. realizującej budowę domów w technologii szkieletowej. - Obliczenia wskazują, że 50 lat oszczędności na kosztach ogrzewania dla standardowego domu o powierzchni ok. 100m2 wybudowanego w technologii prefabrykowanej drewnianej zostawi w naszej kieszeni dodatkowo ok. 200.000 zł.

Technologia szkieletowa wykorzystuje prefabrykaty, dzięki czemu budowa domu w stanie deweloperskim z fundamentami trwa zaledwie trzy miesiące. Budowa przebiega bezstresowo dla inwestora, ponieważ nad całością czuwa firma zarządzająca wszystkimi ekipami od początku do końca budowy. Budowa domu w technologii murowanej zajmuje niespełna dwa lata, i w tym przypadku konieczne jest suszenie już wybudowanego obiektu. Dzięki zastosowaniu specjalnego suszonego komorowo drewna KVH w konstrukcji szkieletowej problem suszenia domu nie istnieje. Ponadto ten rodzaj drewna jest materiałem trudnopalnym, co z kolei wpływa na wysoką ogniotrwałość całych obiektów.

- W przeciwieństwie do lekkiej technologii kanadyjskiej zastosowanie konstrukcji tzw. ciężkiego prefabrykatu drewnianego - ściana zewnętrzna ok. 30 cm - poza znacznie większą trwałością budynku, odpornością na huragany oraz dużo lepszą termoizolacyjnością, gwarantuje również niską akustyczność budynku ze względu na zastosowanie dodatkowych płyt OSB od wewnątrz budynku, usztywniających i tłumiących hałas oraz drgania. Dzięki ciężkiej konstrukcji na stropie można zastosować warstwę 5cm wylewki betonowej, a dach przykryć trwałą i estetyczną ciężką dachówką cementową. To wszystko sprawia, że taki dom jest o wiele bardziej wyciszony niż dom w technologii kanadyjskiej, ma też lepsze parametry aniżeli taki dom w technologii murowanej - tłumaczy Zbigniew Wysocki, właściciel - Dyrektor ds. Produkcji firmy Domikon Sp. z o.o.

Tak wysoki poziom oszczędności, a tym samym racjonalny, dopuszczalny poziom wpływu na środowisko emisji CO2 osiąga się przy zastosowaniu izolacji cieplnej i akustycznej w postaci warstwy ocieplająco - wygłuszającej w ścianach, stropie i dachu. Warstwa ta stanowi z reguły aż 80% grubości ściany i dachu. Wpływa to również pozytywnie na redukcję hałasu z zewnątrz, a także wewnątrz między pomieszczeniami i piętrami.

Wysoka jakość materiałów, profesjonalne wykonanie oraz długoletnia gwarancja, komfort i bezpieczeństwo, a także oszczędności w czasie budowy i w kosztach eksploatacji, to synonimy nowoczesnej technologii prefabrykowanej drewnianej.

Źródło: http://www.domikon.pl/

O firmie Domikon Sp. z o.o.
Firma DOMIKON to znana i ceniona wśród Klientów marka producenta domów w technologii prefabrykowanego ciężkiego drewnianego szkieletu niemieckiego. Swoją renomę firma potwierdza uzyskanymi nagrodami: „EURO-CERTYFIKAT WIARYGODNOŚCI FIRMY" w 2007r. oraz „GAZELE BIZNESU" w 2009r., a także rzeszą ponad 100 zadowolonych klientów w Polsce i w Europie. Realizacje DOMIKON to wysoka jakość materiałów i wykonania, dbałość o detale, dotrzymywanie terminów, konkurencyjne ceny oraz szacunek i profesjonalizm w obsłudze Klienta na każdym etapie współpracy. DOMIKON dysponuje doświadczonymi od 14 lat ekipami produkcyjnymi i montażowymi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Alexandrite Group
http://www.alexandrite.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »