Kultura, sztuka » Kultura

Warsztaty filmowo-dziennikarskie dla dzieci pod patronatem NSG Group

NSG Group już po raz kolejny zaprosił najmłodszych mieszkańców Sandomierza do udziału w cyklu warsztatów filmowo-dziennikarskich „Szklany Ekran Pilkingtona”. Spotkania odbywają się w dniach 29 kwietnia - 3 maja 2016 r., w ramach dorocznego Festiwalu Filmów - Spotkań NieZwykłych.

Dnia 29 kwietnia 2016 r. w Sandomierzu rozpoczyna się 13. Festiwal Filmów - Spotkań NieZwykłych, coroczne święto amatorów kina i sztuki filmowej. Przez pięć kolejnych dni mieszkańcy miasta i odwiedzający, oglądają filmy cenionych reżyserów i biorą udział w imprezach towarzyszących: koncertach, wystawach i warsztatach. NSG Group, producent szkła dla budownictwa i motoryzacji, właściciel marki Pilkington, po raz kolejny aktywnie wspiera festiwal i atrakcje kierowane do najmłodszych. W tym roku, w ramach kontynuowanego cyklu „Szklany Ekran Pilkingtona”, już po raz trzeci odbywać się będą bezpłatne warsztaty filmowo-dziennikarskie, przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Warsztaty dla najmłodszych                  

„Szklany Ekran Pilkingtona” to edukacyjno-artystyczny projekt, wprowadzający młodzież w świat sztuki filmowej i dziennikarskiej. Pod okiem profesjonalistów uczestnicy poznają tajniki pracy reporterskiej i filmowej, przeprowadzają wywiady z gośćmi, samodzielnie udokumentują festiwal. Warsztaty, prowadzone w formie zabawy i ćwiczeń, przybliżą uczestnikom elementy procesu powstawania filmu. Młodzież będzie też miała okazję pracować ze znanymi filmowcami, takimi jak Maciej Cuske, Robert Turło i Marian Suchanecki. „Edukacyjny cykl «Szklany Ekran Pilkingtona» to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim możliwość zdobycia nowych umiejętności i cennych doświadczeń oraz kształcenie zmysłu obserwacji i sztuki zadawania pytań" − mówi Monika Kuczyńska, dyrektor HR w NSG Group w Polsce. „Celem działań jest zwiększenie szans najmłodszych mieszkańców najbliższego otoczenia naszych zakładów, wspieranie odkrywania przez nich pasji i zainteresowań, podnoszenie poziomu wiedzy oraz zachęcenie do aktywnego spędzania czasu. Kolejna edycja projektu realizuje tę misję, a spotkania cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony młodzieży". Warsztaty „Szklany Ekran Pilkingtona" odbywają się w przestrzeniach Sandomierskiego Centrum Kultury, w dniach 29 kwietnia - 3 maja 2016 r.

Festiwal Filmów i Spotkań

13. edycja Festiwalu Filmów- Spotkań NieZwykłych obfituje w atrakcje. W programie liczne pokazy przedpremierowe, najnowsze produkcje, filmy fabularne, studyjne i dokumentalne. Gośćmi wydarzenia będą wybitni twórcy m.in.: Wojciech Smarzowski, Marian Dziędziel, Robert Więckiewicz, Czesław Mozil, Jacek Cygan, Sonia Bohosiewicz i wielu innych.

Producentem Festiwalu i warsztatów jest CAMFILM – Katarzyna Kubacka-Seweryn. Szczegółowe informacje na stronie: http://www.festiwalniezwykly.pl/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »