Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Weekend nad Soliną dla dwojga

Weekend nad Soliną dla dwojga
Zobacz więcej zdjęć »
Jedziesz z ukochanym czy ukochaną na weekend nad Solinę i zastanawiasz się nad tym, jak spędzić czas? Bieszczady mają wiele propozycji i trzeba powiedzieć wprost — weekend to krótki okres żeby wszystko co okolice mają do zaoferowania, ale zawsze można spróbować.

Bieszczadzkie szlaki bez wątpienia urzekają wiele osób. Jakie trasy są najbardziej polecane? Jest to pytanie, na które niełatwo odpowiedzieć. W tekście pojawią się trzy propozycje, z którymi na pewno warto się zapoznać, ale zawsze mogą pojawić się opinie, że coś interesującego zostało pominięte.Połonina Caryńska

Połonina Caryńska jest pięknym masywem charakteryzującym się strzelistą sylwetką. Warte podkreślenia jest też centralne położenie między masywami należącymi do największych i najbardziej majestatycznych masywów. Połonina Caryńska jest dobrym miejscem do tego, aby uczyć się topografii regionu — jest to związane z panoramą w promieniu 360 stopni.

Co więcej, jest to masyw, który może wymagać sporo wysiłku — Połonina Caryńska słynie z bardzo stromych podejść. Niemniej wielu ludzi nie zraża się tym, czego dowodem są osoby obserwujące wschody i zachody słońca.Połonina Wetlińska

Połonina Wetlińska jest związana z tzw. Chatką Puchatka - to schronisko, które ma status niemal legendarnego. Połonina ta to bezsprzecznie jeden z najbardziej rozpoznawalnych szlaków. Zresztą warto zwrócić uwagę na pocztówki czy kalendarze, z pewnością nie brakuje tych, na których można zauważyć Połoninę Wetlińską.

Warto również wiedzieć, że Połonina Wetlińska jest początkiem pasma podobnych do siebie masywów (znajdujących się na wschód od połoniny). Ponadto wszystkie masywy są gwarancją wyjątkowego układu roślinności — zbocza charakteryzują się gęstym wiekowym lasem ze znaczną przewagą buków, natomiast w partiach szczytowych przeważają przede wszystkim bezdrzewne połoniny.Gniazdo Tarnicy

Gniazdo Tarnicy jest masywem, w którym znajduje się najwyższy szczyt Bieszczadów, czyli Tarnica. Niemniej Tarnica nie jest jedynym argumentem przemawiającym za tym masywem. Są choćby takie szczyty jak Krzemień czy Rozsypaniec. Są to szczyty, które nie łatwo zdobyć.

Gniady Tarnicy to też gwarancja pięknych widoków, widoki sięgają daleko w głąb Ukrainy. Można również zauważyć Pikuj, czyli najwyższy szczyt całych Bieszczadów.Czym przyjechać w Bieszczady?

Skoro powiedzieliśmy sobie na temat możliwości, czas zastanowić się nad mniej przyjemnym tematem, czyli dojazdem. Nie wszyscy mają samochód. Czy w przypadku braku samochodu weekend nad Soliną staje pod znakiem zapytania? Nic bardziej mylnego, czego dowodem jest wypożyczalnia samochodów w Rzeszowie.

Co do ceny krótkoterminowego wynajmu, trudno coś konkretnego powiedzieć. Ceny mogą być przeróżne. Niemniej jednak różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami nie powinny być znaczące. Poza tym warto zadać pytanie, czy cena za wypożyczenie jest najważniejsza? Najważniejsze jest to, żeby stan techniczny samochodu był odpowiedni i co za tym idzie, wyjazd w Bieszczady nie stanowił problemu.

Powyższy tekst powstał w ramach współpracy z Kaizen Rent - wypożyczalnią samochodów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »