Motoryzacja » Samochody
Wideorejestrator z GPS może ochronić przed mandatem
Zobacz więcej zdjęć » |
Precyzja odcinkowych pomiarów prędkości
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jednym z zarzutów jest zła kalibracja kamer. Testy systemu odbywały się bowiem na dystansie około 300 m, natomiast ustawione odcinki są dużo dłuższe. Najkrótsze będą miały między 2 a 3 km, a najdłuższe nieco ponad 7 km. Według przepisów mogą one być jeszcze dłuższe i sięgać nawet 10 km na terenie zabudowanym i 20 km poza nim. Jednak ITD zaznacza, że chodzi o przypilnowanie kierowców w konkretnych miejscach i na całym odcinku musi obowiązywać to samo ograniczenie prędkości.
Odcinkowy pomiar prędkości rejestruje samochód dwa razy – przy wjeździe i wyjeździe z odcinka pomiarowego. Na tej podstawie obliczana jest średnia prędkość i podejmowana decyzja o wystawieniu mandatu. Niektórzy jednak mają wątpliwości jak precyzyjnie kamery są w stanie zarejestrować czas obu tych momentów. Już niewielkie przekłamania mogą decydować o przekroczeniu prędkości.
Jak się bronić, gdy mandat jest niesłuszny?
Jeżeli uważamy, że zachowaliśmy odpowiednia prędkość na odcinku pomiarowym, a mimo to został wystawiony mandat, to istnieje szansa obrony przed taką karą. Może do tego posłużyć odpowiedniej klasy wideorejestrator samochodowy, wyposażony w moduł GPS. Tego typu urządzeniem jest np. kamera Mio MiVue 688, która dzięki takiemu modułowi może rejestrować współrzędne GPS pojazdu oraz prędkość jego poruszania się. Użytkownik może w menu urządzenia włączyć zapisywanie takich danych i umieszczanie ich na filmie. Są one wtedy widoczne przez cały czas nagrania. Osobiste wideorejestratory nie posiadają homologacji, więc nagrania z takich kamer mogą występować w sprawach jedynie w formie dowodów pomocniczych, jednak wyraźne nagranie może być argumentem na korzyść kierowcy.
MiTAC International Corporation — informacje
MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcjia systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów, na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii „chmury”. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.
Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl
Nadesłał:
Neuron Agencja PR
|
Komentarze (0)