Technologie » Komputery

Więcej prywatności: Kaspersky Lab prezentuje nową wersję Kaspersky Internet Security for Mac

Więcej prywatności: Kaspersky Lab prezentuje nową wersję Kaspersky Internet Security for Mac
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu na polski rynek nowej wersji aplikacji Kaspersky Internet Security for Mac. Dzięki nowym technologiom „Surfowanie incognito” i „Ochrona kamery internetowej” użytkownicy mogą mieć pewność, że ich tożsamość online oraz osobiste dane są bezpieczne.

Produkt wyposażony jest także w technologię „Bezpieczne pieniądze”, która dba o ochronę transakcji finansowych i zakupów online.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Za każdym razem, gdy użytkownik przegląda zasoby internetu, tysiące sieciowych skryptów śledzą każdy jego krok i wysyłają informacje do osób, które są tym zainteresowane. Dane te dotyczą odwiedzanych stron internetowych, zapytań wyszukiwania, lokalizacji użytkownika i wykorzystywanych urządzeń. Opracowana przez Kaspersky Lab technologia „Surfowanie incognito” zapobiega gromadzeniu takich danych przez strony internetowe i aplikacje sieciowe. Funkcja ta usuwa wspomniane informacje z ruchu internetowego, a użytkownik może być informowany o każdej próbie zbierania danych przez strony WWW. Technologia Kaspersky Lab różni się od innych narzędzi i wtyczek tego typu, które zazwyczaj zapobiegają identyfikacji użytkownika w oparciu o pliki cookie lub jedynie ostrzegają, że dany serwis online może śledzić aktywność. Metoda opracowana przez Kaspersky Lab dba o to, by informacje identyfikacyjne nie opuściły chronionego urządzenia niezależnie od tego, z jakich zasobów są one pobierane przez skrypty śledzące.

Nawet jeśli użytkownik uważa, że nie ma nic do ukrycia, ta nieustanna inwigilacja online ma swoje negatywne strony, które są bezpośrednio powiązane z kosztami finansowymi. Na przykład ceny internetowe różnych towarów i usług mogą się różnić w zależności od lokalizacji użytkownika i jego urządzenia, jak również historii przeglądania takich towarów i usług.

Kamery wbudowane lub podłączone do komputerów także mogą stać się narzędziem w rękach cyberprzestępców. Istnieją liczne przypadki wykorzystywania kamer internetowych do szpiegowania użytkowników, a nawet sekswyłudzeń, gdy przestępcy żądają okupu za intymne zdjęcia zrobione taką kamerą. Technologia „Ochrony kamery internetowej” wbudowana w aplikację Kaspersky Internet Security for Mac informuje użytkownika o wszelkich programach, które próbują połączyć się z kamerą. Zaletą tej technologii jest to, że nawet jeśli szkodliwy proces wyłączy diodę kontrolną kamery w celu ukrycia swojej aktywności, aplikacja zauważy, że kamera nadal działa, i na żądanie użytkownika zablokuje do niej dostęp.

„Wśród użytkowników nadal panuje przekonanie, że komputery firmy Apple są w mniejszym stopniu narażone na cyberzagrożenia, przez co nie wymagają dodatkowej ochrony. Niestety nie jest to prawdą. Wiele cyberzagrożeń – takich jak phishing, słabo zabezpieczone połączenie sieciowe, brak świadomości cyberzagrożeń wśród użytkowników czy inne słabe punkty – umożliwiają cyberprzestępcom wyrządzenie szkody użytkownikom na niemal każdym urządzeniu, niezależnie od tego, czy działa ono pod kontrolą systemu Windows, OS X, Android czy iOS. Dlatego w naszym nowym rozwiązaniu bezpieczeństwa dla Maców zwróciliśmy szczególną uwagę na technologie, które chronią prywatność użytkowników online” – powiedział Nikita Szwecow, dyrektor ds. technicznych, Kaspersky Lab.

Kaspersky Internet Security for Mac to wszechstronne rozwiązanie bezpieczeństwa dla systemu OS X. Produkt chroni nie tylko przed szkodliwym oprogramowaniem i atakami sieciowymi, ale również przed niebezpiecznymi stronami internetowymi. Funkcja „Bezpieczne pieniądze” oferuje dodatkową ochronę dla transakcji finansowych online, podczas gdy moduł kontroli rodzicielskiej zapewnia dzieciom bezpieczne surfowanie po internecie. Stworzony zgodnie z charakterystyką platformy OS X, produkt jest łatwy w użyciu i nie wpływa negatywnie na działanie chronionego komputera.    

Kaspersky Internet Security for Mac jest dostępny jako element pakietu Kaspersky Total Security – multi-device oraz Kaspersky Internet Security – multi-device. Oprócz ochrony komputerów Mac licencja pozwala zabezpieczyć dowolną kombinację urządzeń, takich jak smartfon, tablet oraz komputer z systemem Windows. Licencja może być dowolnie przenoszona między urządzeniami w miarę potrzeb użytkownika. Licencja bazowa oferuje ochronę dwóch urządzeń wybranych dowolnie z następującej listy: komputer Mac, komputer z systemem Windows, smartfon i tablet z systemem Android.

Kaspersky Security for Mac został zaprojektowany do ochrony systemów OS X 10.9 (Mavericks), 10.10 (Yosemite) oraz 10.11 (El Capitan). Użytkownicy poprzednich wersji aplikacji mogą ją uaktualnić bezpłatnie.

Więcej na temat aplikacji znajduje się na stronie http://support.kaspersky.com/pl/kis16mac.   

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »