Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Wieczory jazzowe w RENOMIE

Wieczory  jazzowe w RENOMIE
Zobacz więcej zdjęć »
Duet akordeonistów z Ukrainy i utalentowana harfistka z Wrocławia wystąpią na scenie Domu Handlowego RENOMA już w najbliższy weekend. Koncerty jazzowe pod nazwą Świdnicka Jazzy Magic organizowane są w ramach 17. Międzynarodowych Świdnickich Nocy Jazzowych.

Już 19 lutego o godzinie 19.00 wystąpi Jadwiga Tomczyńska, wokalistka, harfistka, pianistka oraz autorka piosenek. W Renomie zaprezentuje standardy jazzowe w aranżacjach na harfę, a towarzyszyć jej będzie Piotr „Pako" Pakowski na instrumentach klawiszowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Artystka występuje na scenie od czwartego roku życia. Jest wielokrotną laureatką festiwali piosenki w Polsce i za granicą. Wykształcona muzycznie i muzykoterapeutycznie. Przez wiele lat współpracowała z zespołem muzyki dawnej „Wratislavia", chórem gospelowym „Gospel Sunrise" oraz chórami muzyki klasycznej. Na swoim koncie ma wielokrotny udział w projektach Piotra Rubika, „Polsko-Niemieckiej Młodej Filharmonii Dolny Śląsk" oraz zespołu Lady Stars. Na stałe współpracuje z medieval rockowym zespołem „Castle Dreams", zespołem muzyki żeglarskiej „Za Horyzontem" oraz „J.A.Z. jazz trio".

Dzień później - 20 lutego o godzinie 19.00 - w Renomie będzie gościć duet „BASHTANCI" z Ukrainy - artyści zagrają na akordeonach guzikowych. Olexandr Burdyug i Andry Fesenko są absolwentami Państwowej Akademii Muzycznej um. Prokofiewa w Doniecku na Ukrainie. Występowali na Ukrainie, w Polsce, na Węgrzech, we Włoszech i Niemczech. Są nauczycielami gry na bajanie i akordeonie w Wyższej Szkole Kultury i Sztuki w Sumach na Ukrainie.

Darmowe koncerty Świdnicka Jazzy Magic będą odbywać się na poziomie +3.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izastraczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »